A Gangesz partja Illabádban, ahol a Jamuna és Szaraszvati folyókkal találkozik (A kép forrása: AFP/SANJAY KANOJIA)
Egy nemrégiben készült kutatás arra volt kíváncsi, mekkora utat tudnak megtenni a folyókba, egészen pontosan a Gangeszbe dobott műanyagpalackok. A hulladékdarabokat GPS nyomkövetővel és egyedi tervezésű burkolattal látták el, és figyelték az útjukat - adja hírül a matadornetwork.com.
Míg a Gangeszen sodrodó műanyagszemét egy részét összegyűjtik és beváltják a helyi lakosok, ez természetesen nem fedi le a folyóba kerülő szemétmennyiség egészét. Mint Emily Duncan, az Exeteri Egyetem kutatója és a tanulmány vezető szerzője elmondta, a vizsgálatban a leghosszabb utat elért palack 1767 mérföldet (2843 kilométert) tett meg (ez majdnem annyi, mint a Duna teljes hossza, ami 2850 kilométer - a Gangesz hossza egyébként 2510 kilométer).
Ez a kutató szerint elképesztő és aggasztó is egyben,
mivel felhívja a figyelmet arra, hogyan szennyezi az ökoszisztémát, veszélyezteti az állatokat, és végül landol az óceánban a folyóba került hulladék.
Duncan reméli, hogy a tanulmány felhívja a figyelmet az újrahasznosítás és a megfelelő hulladékkezelés fontosságára, és arra, hogy az ember nagyobb felelősséget érezzen az által termel szemét kapcsán, mert, mint mondja, „mindenkinek volt már dolga műanyagpalackkal az életében.”
(Forrás: travelo.hu)
A Lyridák meteorraj hullócsillagok bármely égtáj felé megjelenhetnek, viszont látszólag a Lant csillagkép felől érkeznek majd.
A Magyar Madártani Egyesület egy szemléletes plakáttal mutatja meg, hogy mit kell tenni, ha valaki elhagyott, gyámoltalan fiókát talál.
Ezzel szeretnének hozzájárulni ahhoz, hogy kissé kipihenhessék a járványügyi helyzet által okozott pluszterhelést.
A madárdal segíti a koncentrációt, javítja a hangulatot, és csökkenti a stresszt.
Hiába biztosított korunkban a folyamatos vitaminbevitel, az első tavaszi ehető vadnövények különleges ébredő erőt tartogatnak a modern ember szervezete számára is.
Idén nyáron sem lesz a szokásosnál kevesebb kullancs, ráadásul a szakember óva int mindenkit attól, hogy a boltokban kapható sprayk vagy riasztó karperecek hatásának teljes bizalmat szavazzunk.
Ha a Covid közbeszól, a pénz visszajár.
Többtucatnyi elektronikai gyártó repült rá a maszkok fejlesztésére, tömeggyártására. Van ventilátoros, átlátszó, világító, HEPA-szűrős, mikrofon/hangszórós, sőt ultramodern sci-fi-tojásfejes dizájnú változat is. A néha 50–90 ezer forintos darabok is igen
A varázslatos könyvespolc közösségi összefogásnak köszönhetően valósult meg.
A közösségi médiában rövid videóban jelentkezett az a mentőápoló, akit vasárnap egy ismeretlen „feljelentett”, amikor ebédet vásároltak szolgálati időben egy óbudai büfénél.
Az ételek legfontosabb élvezeti értékét ízük és illatuk adja, ezek hiányában a táplálkozás csupán az életben maradáshoz szükséges napi rutinná válik.
Ő lehet az első magyar, akinek sikerül pótlólagos oxigén és magashegyi teherhordók segítsége nélkül megmásznia a világ legmagasabb, 8848 méter magas hegyét.
Hatalmas felháborodást okozott, hogy feljelentettek két mentőst, amiért megálltak ebédet vásárolni.
Lassan ballagunk a tavasz elé, amikor egy kiránduláshoz, túrához még azok is kedvet kapnak, akik a hidegben inkább bezárkóztak.
A Magyar Posta Zrt. április 30-án, 174 év után kivezeti portfóliójából a belföldi távirat és a Posta-Világfax szolgáltatást.