(Fotó: ADOBE STOCK)
A túlélőműsorok hatásának tulajdonítja az Erdőmentők Facebook-oldal az újonnan terjedő trendet, amikor engedély nélkül, fából különféle szerkezeteket, bungalókat készítenek az erdőjárók. Ezzel azonban több probléma is akad: először is már maga a fa megszerzése bajos lehet, hiszen sokszor egy fa kidöntése veszélyes.
Sajnos sok esetben védett élőhelyeket bolygatnak meg az erdőben „építkezők”, akik valószínűleg az erdei túlélést szeretnék kipróbálni. Ezután viszont magára hagyják az építményeket, amelyek hamarosan rozogává válnak, betévedhet egy kisgyerek vagy egy vadállat, és az óriási fatömeg könnyen a nyakukba dőlhet.
Ha mégis szeretnénk próbára tenni a képességeinket az erdőben, először is a helyi erdőgazdálkodót kell megkeresnünk engedélyért – javasolják az Erdőmentők. Ha csak holtfát használunk, nem védett területen építkezünk, és végül helyreállítjuk a helyszínt, abból nem származhat gond.
(Forrás: Turista Magazin)
Végre egy könnyen elérhető lehetőség, hogy kiváltsuk a törülköző széfeket.
A tizenhat napos programsorozat főszereplője az illatos lila virág, amiből akár még sört is főzhetnek. Fedezd fel a titkokat, és szedj egy csokor levendulát!
Magyarország és Európa legnagyobb termetű bogárfaja a nagy szarvasbogár, melynek hímje akár 10 centiméterre is megnőhet.
Ma 44 éves Garfield, mindenki kedvenc narancssárga, fekete csíkos, cirmos macskája.
Nem is ott van, ahol először gondolták.
A gyermek fejlődésében, személyiségének formálódásában nagy szerepe van az apaképnek, a későbbi életet jelentősen befolyásolja az édesapával való viszony.
Ha nem, mindenképp pótold ezt a hiányosságot!
Kilenc cukrászda pályázott a megtisztelő címre.
Péntekre virradó éjszaka már láthatóvá válik a bolygóvonatnak is nevezett ritka jelenség, vagyis a Naprendszer planétáinak egymás mellé rendeződése.
Tavaly Magyarországon körülbelül 270 ezer kerékpárt értékesítettek.
Két év alatt két és félszeresére nőtt a hazai zöld rendszámos autók száma.
Egyre több helyen kísérleteznek ezzel, az eredmények biztatóak.
Nem tett jót a cseresznyének az esős idő, különösen a Dunántúlon okozott károkat a rendkívüli időjárás.
Egy új tanulmány legalábbis erre a következtetésre jutott.
A Gyulai Pálinkafesztivál kísérőrendezvényére közel ezer mintát küldtek be a pályázók.
Mostanra a szántóföldek egykori jellegzetes lilavirágú gyomnövénye főként a vegyszeres gyomirtás és a gépi vetőmagtisztítás következtében nagyon megritkult, de a vetések szélén még megpillanthatjuk ezt a különös szegfűfélét.