Részletesen beszélt a 15 éves fiúval átélt szexuális élményeiről a 40 éves – azóta már elbocsátott – pedagógiai asszisztens a közösségi oldalára feltöltött videójában. A botrány kirobbanás után számos videó kikerült az internetre, amelyeket a férfi a korhatáros YouTube-csatornáján, illetve a TikTokon osztott meg. A hír és a felvételek azonnal bejárták a közösségimédia-felületeket – számolt be az M1 Híradója.
Egy nap sem telt el, és a Facebook letiltotta a posztját, amit a botrányról osztott meg – erről beszélt Deák Dániel az M1-en. A politikai elemző hozzátette:
a döntés ellen pedig fellebbezni sem lehetett, miközben a tinédzserek körében rendkívül népszerű TikTok közösségi oldalon továbbra is fent vannak a videók.
Az LMBTQ-aktivista azzal is kérkedett, hogy Soros Györgyhöz köthető szervezetek állnak mellette, mint például a TASZ, a Helsinki Bizottság, az Amnesty International. Ezek a szervezetek ugyanakkor csak annyit közöltek, hogy nincsenek kapcsolatban a férfival.
Deák Dániel és Bohár Dániel az M1 stúdiójában a technológiai óriáscégek által üzemeltetett közösségi oldalak felelőssége mellett a Soros NGO-k felelősségével is foglalkozott. Bohár Dániel szerint a szóban forgó férfi viselkedése mellett kérdéseket vet fel az üggyel kapcsolatban az a háttér is, amely az aktivista mögött van.
„Amikor felvette ez az iskola pedagógiai asszisztensként, akkor a TASZ, hogyha jól értesültem, levelet írt az iskolának, hogy milyen nagyszerű dolog az, hogy ilyen embereket foglalkoztatnak. Az a helyzet, hogy kicsit ilyen kifordultnak érzem a világot” – fogalmazott Bohár.
Az oknyomozó riporter szerint a botrány rávilágított arra, hogy szükség lenne a gyermekvédelmi törvény további szigorítására.
(Forrás: hirado.hu)