Március 11-én nyitja meg kapuit a keszthelyi Madárpark (Fotó: Csodálatos Balaton)
A keszthelyi Madárparkban különböző ludak, pávák, fácánok, foglyok, fürjek, selyem baromfik, hattyúk, valamint récék életébe leshetünk bele.
Olyan különleges madarakat is láthatunk mint a fehérfejű kerceréce, a szemüveges réce, a rézréce, a kaliforniai copfos fürj, a mexikói hegyi fürj, a vörös lábú fogoly vagy az egészen különleges látványt nyújtó fekete hattyú.
Nem csak a boxokat, hanem a nagy tavat is hálóval védik, hogy egyetlen „külsős madár”, se vadgalamb, se vadkacsa, se dolmányos varjú ne tudjon berepülni a területre. Ez a látogatók számára egyáltalán nem zavaró, hiszen a belépés helyén nyitott, magassága pedig eléri az 5 métert.
Március 11-én színes programkínálat közepette nyitják meg a látogatók előtt a Madárparkot, mely a továbbiakban minden nap 10 órától várja az érdeklődőket.
(Forrás: Csodálatos Balaton)
A magyar konyha körül annyi a legenda, amelyből egy kezdő kukta hetedhétországra szóló lakomát tudna összeállítani.
Az éjszakai életmódot folytató, védett keleti sün előszeretettel választja telelő, majd nappali búvóhelyül a kertekben, parkokban felhalmozott lomb- és rőzserakásokat.
Március 23-án és 24-én az éjszakai égbolt három legfényesebb égiteste, a Hold, a Vénusz és a Jupiter formáz szabad szemmel is könnyen megfigyelhető együttállást az égen.
Nem tudja mit csináljon, hová menjen a hétvégén? Ajánlunk néhány programot.
A medvehagyma levele saját szükségletre fejenként naponta legfeljebb két kilogramm mennyiségben és kizárólag nem védett területeken gyűjthető.
Több mint nyolcszázan vettek részt az MME „Nagy téli madárles” akciójában, és közel 30 000 madárészlelést rögzítettek.
Nem mindegy, melyik fajtát mikor, és milyen mértékben metsszük meg.
Jogszabály írja elő, hogy hol kötelező pórázt adni az ebre, de a gazdik vagy nincsenek ennek tudatában, vagy egyszerűen fütyülnek rá.
A magyarok átlagosan havonta 247 percet beszélnek mobiltelefonon, ami a jövőben várhatóan tovább emelkedik – derül ki az NMHH legfrissebb kutatásából.
Leggyakrabban az elhasználódott darabokat cserélik le a magyarok.
A horgászok rendszeresen fognak nehezen beazonosítható fajokat a Hévízi-lefolyóban. A most kifogott furcsa kinézetű halról is nehéz megállapítani, hogy pontosan micsoda.
A hullajtott agancsok gyűjtését kizárólag az erdészetek szakemberei, vadászok vagy az erdőgazdaságok írásos engedélyével rendelkezők végezhetik.