A rendőrség arra kéri a járművezetőket, hogy ne a büntetéstől tartva, hanem saját és mások biztonságát szem előtt tartva tartsák be a sebességhatárokat.
Az idei akció különlegessége, hogy ezúttal a lakosság dönthette el, hol jelenjenek meg a traffipaxok.
Speedmarathon lesz az utakon április 19-én és 20-án.
Pénteken „Speedmarathon”, vagyis ténylegesen 24 óra időtartamban a rendelkezésre álló valamennyi komplex közlekedési ellenőrzési pont használatban lesz.
A rendőrök 77 helyszínen összesen 251 sebességtúllépést mértek.
Március 24-én 6 órától 25-én 6 óráig 24 órás Speedmarathon ellenőrzés is lesz.