Hazai - 2020. szeptember 02., Szerda
#ingatlanpiac #adásvétel #forgalom

A tavalyival megegyezhet az ingatlanpiac augusztusi forgalma

A tavalyival megegyezhet az ingatlanpiac augusztusi forgalma

(Illusztráció, a kép forrása: pixabay.com)

Országosan 11 923 ingatlan adásvétel volt az előző hónapban, ezzel az erős július után a tavalyival megegyező augusztusi forgalmat becsül a Duna House a magyar ingatlanpiacon.

Éves szinten 85 ezerhez közelít a becsült tranzakciók száma, amely 2019-ben ilyenkor már átlépte a 100 ezres számot. Amennyiben a járvány második hulláma nyomán nem lesznek az ingatlanközvetítői munkát nehezítő társadalmi korlátozások, várhatóan tudja tartani a tavalyi szintet az ingatlanpiac, amellyel a Duna House által év elején jelzett 130-150 ezres tranzakciós becslési sáv alsó felét elérheti - tették hozzá. 

A Duna House Pénzügyek adatai alapján az ingatlanpiac után a hazai jelzáloghitelpiac is visszazárt augusztusban. A pénzügyi közvetítő vállalat adatai alapján a nyolcadik hónapban 77 milliárd forint szerződéses összegű lakáscélú jelzáloghitel születetett, amely a tavalyi Magyar Nemzeti Bank által publikált 68,6 milliárd forinthoz képest 11 százalékos emelkedést jelent. Az előző, július hónap adatához képest a növekedés még jelentősebb, 16-22 százalék közötti a Duna House becslése alapján.

(Forrás: MTI)

Még érdekes lehet ...


2026. január 22., Csütörtök

Fontos üzenetet küldött ügyfeleinek az MVM

A kormány úgy döntött, hogy a fűtésszámlákban jelentkező januári többletfogyasztást a kormány a családoktól átvállalja.


Fordulat előtt a vendéglátás? – 100 milliárdos csomag adhat új esélyt a balatoni éttermeknek

Hiába dübörög a turizmus, a vendéglátás jövedelmezősége látványosan romlik – erre a kettősségre reagál a kormány frissen bejelentett intézkedéscsomagja.


2026. január 20., Kedd

A SZOT-üdülő, amely új pályára állította Zalakarost

Az üdülő 1983-as megnyitása mérföldkő volt: egyszerre nagy számú vendég érkezett Zalakarosra, akik nemcsak a fürdőt vették igénybe, hanem a település szolgáltatásait is.


2026. január 18., Vasárnap

Ingyenes tűzifával segítenek +VIDEÓ

A kormány figyel a rászorulókra a rendkívüli téli időjárás idején.


2026. január 17., Szombat

Háborúellenes nagygyűlés Miskolcon: telt ház, erős üzenetek +VIDEÓ

Orbán Viktor beszédében konkrét célokat is megfogalmazott a következő kormányzati ciklusra.


A Donnál már megfizettük az árát: nem kérünk újabb idegen háborúból!

A magyar emberek nem akarnak újabb Don-kanyart! Nem akarnak magyar katonákat idegen érdekek mentén, idegen földön feláldozni.


2026. január 15., Csütörtök

Nemzeti petíciót indít a kormány +VIDEÓ

A nyugdíjkifizetések és a téli intézkedések is napirenden voltak a mai Kormányinfón.


2026. január 14., Szerda

2025: megdőlt a 2024-es rekord!

A 10 milliós ország kétszer annyi vendéget fogadott, mint amennyien az országban élnek.


2026. január 13., Kedd

Megvan! A köztársasági elnök kitűzte a választás időpontját

Április 12-én járulhatunk az urnákhoz és mondhatunk ellent mindannak, amit nagyon nem akarunk.


2026. január 12., Hétfő

Hankó Balázs: a hallgatói életutat támogató pályázat indul

A felsőoktatásban tanulók életútját, tanulását és kitartását segíti az az új pályázat, amelynek keretében 28 milliárd forintot biztosít a kormányzat – mondta a kulturális és innovációs miniszter hétfőn a TV2 Mokka című műsorában.


Soha többé háborút! – a doni katasztrófa emlékezete

A doni katasztrófa nemcsak katonai vereség volt, hanem emberi tragédia is. Tízezrek haltak meg, fagytak meg, sebesültek meg vagy kerültek hadifogságba egy olyan háborúban, amelynek terhét leginkább a közkatonák viselték a politikusok helyett.


2026. január 10., Szombat

Orbán Viktor: 65 régi és 41 új jelölttel indul a választáson a Fidesz-KDNP

Erős csapat, olyan csapat, ami 106 válogatott, magas minőséget képviselő jelöltből áll - mondta a Fidesz-KDNP egyéni országgyűlési képviselőjelöltjeiről a miniszterelnök a párt 31. kongresszusán.


2026. január 09., Péntek

Jobb feltételek az egyéni vállalkozóknak

Bővül az átalányadó előnye 2026-tól.

+