Hazai - 2020. november 23., Hétfő
#koronavírus #járvány #koronavírus-járvány #COVID-19 #vakcina #védőoltás #oltóanyag

Már csak hetek kérdése, és itthon is kezdődhetnek az oltások

Már csak hetek kérdése, és itthon is kezdődhetnek az oltások

Illusztráció (A kép forrása: Depositphotos)

Már több koronavírus elleni vakcina is az engedélyeztetési folyamat harmadik, vagyis a tömeges tesztelés fázisában jár a világban – mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) laborvezetője hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Kis Zoltán elmondta, a vakcinák közül több is kilencven százalék feletti eredménnyel akadályozta meg, hogy a beoltottak megfertőződjenek, ami nagyon jó eredménynek számít, ez alapján úgy tűnik, hogy hatásosak lesznek a koronavírussal szemben.

Hozzátette, a tömeges tesztelésben általában több tízezer ember vesz részt, de

az engedély megszerzése után is figyelik az adott vakcinát a szakemberek, így amikor elkezdődnek az oltások, tovább javulhat annak hatásossága.

Mivel már az első engedélyezési eljárások is elkezdődtek, a szakember szerint esély van arra, hogy még idén forgalomba kerüljenek az első vakcinák. Ugyanakkor azt tartja a legvalószínűbbnek, hogy

2021 első felében kezdődhet a magyarok tömeges oltása.

Emlékeztetett, hogy először a kockázati csoportba tartozókat oltják majd be, tehát azokat, akik a legsérülékenyebbek a koronavírussal szemben.

Magyar szabadalmon alapul az egyik legígéretesebb koronavírus elleni vakcina. A nemzetközi kutatócsoportban több magyar is dolgozik, akik most újabb részleteket árultak el a vakcinafejlesztésről.

Káró Katalin és csapata fedezte fel,

„ha kicserélünk bizonyos építőköveket más típusú építőkövekkel, amitől az RNS jobban működik, akkor ezt tudjuk használni terápiára”

– mondta Pardi Norbert, a Pennsylvaniai Egyetem orvosi karának biológusa, aki januártól dolgozik a vakcinán.

A teljes beszélgetés ezen a linken érhető el.

(Forrás: hirado.hu)

Még érdekes lehet ...


2025. június 24., Kedd

Az egyik legsikeresebb szavazás a Voks 2025 – mutatjuk a számokat

Összesen 2 millió 284 ezer 732-en szavaztak.


2025. június 23., Hétfő

Harmadfokú hőségriasztás lép életbe éjfélkor!

A szervezet fokozottan veszít vizet és ásványi anyagokat, ezért hőségben akkor is inni kell, ha nem vagyunk szomjasak.


Elismerések a szolgálat frontvonalában

Oklevélátadó ünnepséget tartottak a Zala Vármegyei Kormányhivatalban



2025. június 18., Szerda

Visszajöhet a benzinárstop? – Gulyás Gergely nem zárta ki a lehetőségét +Videó

A Miniszterelnökséget vezető miniszter keddi sajtótájékoztatóján jelezte: egyelőre nincs napirenden a hatósági árak visszahozása, de a nemzetközi konfliktusok alakulásától függően ez megváltozhat.


2025. június 16., Hétfő

Botrány! Letartóztattak egy férfit, aki Orbán Viktor megölését helyezte kilátásba

Ide vezet az a hangnem, ami mostanság uralkodik a közéletben és a közösségi portálokon.


2025. június 13., Péntek

Tiltakozik a NAK - Ukrajna EU-csatlakozásának veszélyeire hívták fel a figyelmet

Az Európai Bizottság a gazdáknak járó támogatások jelentős elvonását tervezi, az átcsoportosított pénzeket pedig javarészt Ukrajnának adná.


2025. június 12., Csütörtök

Biztonság, vállalkozásfejlesztés, kitüntetések

Ma, június 12-én tartotta soros ülését a Zala Vármegyei Közgyűlés, melyen több jelentős témát is megvitattak.


2025. június 11., Szerda

Szigorították az állatvédelmet

Egyhangú döntés az Országgyűlésben: szigorodnak az állatvédelmi jogszabályok!


2025. június 08., Vasárnap

Csalók élnek vissza a Gondosóra és az egyik hazai mobilszolgáltató nevével

Megtévesztő e-mail üzenetekkel próbálták rávenni a címzetteket nem létező tartozásaik befizetésére.


2025. június 07., Szombat

Ha Balaton, akkor hajózás!

Pünkösdvasárnap és -hétfőn minden kikötő nyitva tart, így semmi sem állhat egy kellemes balatoni hajós kirándulás útjába.

+