(A kép forrása: Volánbusz)
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) intézkedésének megfelelően, az utazások megkönnyítése érdekében a MÁV-START és a Volánbusz járatain a 2020. december havi és félhavi helyközi dolgozó- és tanulóbérletekkel 2021. január 7-én éjfélig lehet utazni.
A 2021. év és a téli szünetet követő iskolakezdés problémamentes elindulása érdekében a vonatokon és a helyközi buszjáratokon 2021. január 5-e helyett két nappal tovább, január 7-ig fogadják el a decemberi dolgozó- és tanuló havi és félhavi bérleteket. A téli szünet utáni iskolakezdéssel megnőnek az utazási igények, és meghosszabbodhat a várakozási idő a jegypénztáraknál január elején, így a hosszabbítással további két nap biztosított az új bérletek beszerzésére.
A MÁV-START kéri, hogy a járványhelyzetben a sorban állások elkerülése érdekében vegyék igénybe az online jegyvásárlást a megújult Elvirán vagy a MÁV applikációban. A webes felület és az applikáció közös felhasználói fiókkal használható. Az online vásárolt jegyeket ellenőrzéskor bemutathatja a MÁV applikációban, de PDF formátumban is kiküldi a rendszer, amit akár arra alkalmas eszköz képernyőjén, akár kinyomtatva bemutathat.
A Volánbusz ezúton is felhívja utasai figyelmét, hogy a pénztárak előtti sorban állás elkerülése érdekében a menetjegyek és bérletek elővételben, online és mobilon is kényelmesen megválthatók. Az elektronikus jegyvásárlás további részleteiről a Volánbusz weboldalán tájékozódhatnak.
Az évvégi ünnepnapok idején a megszokottól eltérő menetrendet ezen a linken találják.
(Forrás: Volánbusz)
Csak olyan vakcinával oltanak, amelyet a magyar egészségügyi hatóságok biztonságosnak ítélnek és amelyet Magyarországon kívül más országban is használnak.
4345 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 329-en vannak lélegeztetőgépen.
A most aláírt megállapodással a hosszú évekre visszanyúló közös munka nyert hivatalosan formát.
A voroskereszt.hu megújulása óta másodszor részesül a neves marketingkommunikációs elismerésben.
A NÚSZ Zrt. az értékesítési adatokból arra következtet, hogy az autópályahasználók egyre tudatosabban tervezik meg a közlekedésüket.
A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 227 325 fő, az aktív fertőzöttek száma 111 998 főre csökkent.
Fontos beépíteni a helyi tapasztalatokat a megújuló Nemzeti Állatvédelmi Programba - hangsúlyozta a program megújításáért és végrehajtásáért felelős miniszteri biztos az idei év első kerekasztal-beszélgetését követő sajtótájékoztatón, Győrben.
A következő napokban északkelet felől elér bennünket a szibériai eredetű fagyos levegő, hatására az éjszakai órákban országszerte fagy várható, sőt a derült, szélvédett, hóval borított, keleti területeken akár -17 fokig is csökkenhet a hőmérséklet.
A vakcinák megérkezésével tovább nőtt az oltási kedv Magyarországon.
Csatornaillemtan a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt.-vel.
4 600 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 337-en vannak lélegeztetőgépen.
„A teljesítmény benne van a magyarokban, csak segíteni kell, hogy ki is jöjjön belőlük, ehhez kel az adócsökkentés” – fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádióban.
Folytatódik a hideg levegő beáramlása, hétvégén fogcsikorgató hidegre készülhetünk, de a jövő hét derekán már enyhülés következik.
A magyar kormány egyértelműen oltáspárti, és kampányt is indít annak érdekében, hogy minél előbb, minél többen jelentkezzenek a koronavírus elleni vakcinára – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön, online közvetített sajtótájékoztatón.
4 689 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 344-en vannak lélegeztetőgépen.
Az engedély nélküli gyűjtés esetében az agancs értéke határozza meg a cselekmény minősítését.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -1, -7 fok között alakul.
Amennyiben az utasok ezt 2021. január 18-án 24 óráig kezdeményezik, a vételárat teljes egészében, kezelési költség felszámítása nélkül visszakapják.
A szervezet az operatív törzs támogatásával új készülékeket szerzett be a meggyógyult koronavírusos betegektől történő speciális plazmagyűjtéshez.
A Magyar Posta nem számít arra, hogy a jövőben több küldemény érkezne az Egyesült Királyságból, inkább csökkenést várnak.
Kedd estig összesen már 86 929 fő kapott oltást, többségében egészségügyi dolgozók, valamint idősotthonban lakók és dolgozók.
Már megjelentek az Aktív Magyarország program 2021-es felhívásai.
... legalábbis ami a hazai hőmérsékleti viszonyokat illeti a következő napokban:
Az érettségi vizsgákig még csaknem négy hónap van hátra, de a kormány nem tervez változtatni az érettségi szabályain és időpontján sem.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) idén is elkészíti a személyijövedelemadó-bevallási tervezeteket, amelyeket március közepétől érhetnek el az adózók a NAV eSZJA oldalán – közölte a hivatal hétfőn.
Alig hatvanezer magyar honvéd térhetett csak haza.
5 005 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 356-an vannak lélegeztetőgépen.
A télen nem lakott ingatlanokban fontos a vízhálózat és a vízmérők víztelenítése, valamint a vízmérőakna letakarása, szigetelése.
De előtte kedden még többfelé kisüt nap.
Kedvező adózási feltételeket és csökkenő adminisztrációs terheket biztosít a kormány az új családi gazdaságokról szóló törvényben a gazdálkodóknak.
Áremelés nélkül nem bírná az iparág.
A Nők 40 kedvezménnyel azok a nők élhetnek, akik 40 év jogosultsági idővel rendelkeznek és a nyugdíjkorhatár betöltése előtt nyugdíjba szeretnének menni.
Az applikációban váltott bérletek aránya a koronavírus-járvány idején általánosan csökkenő bérleteladások ellenére is növekedett.
A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 203 972 fő, az aktív fertőzöttek száma 128 959 főre csökkent.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat öt jó tanácsa azok számára, akik segítséget hívnak hajléktalan emberekhez.
4980 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 357-en vannak lélegeztetőgépen.
Mivel az elmúlt hetek tapasztalata szerint hétvégenként sok látogató érkezik a keszthelyi Balaton-partra távolabbi településekről is, szigorodnak a maszkviselés szabályai, a járvány terjedésének megakadályozása érdekében.
5 126 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 365-en vannak lélegeztetőgépen.
Az egész jelentkezés sikere is múlhat rajta.
Évindító sajtótájékoztatót tartottak 2021. január 6-án a megye vezetői
Az operatív törzs úgy döntött, február elsejéig meghosszabbítják az eddig fennálló intézkedéseket. A középiskolákban is marad a digitális oktatás .
A gyógyultak száma folyamatosan nő, összesen 186 449 fő.