A tapasztalatok szerint a csokinyúl a legnépszerűbb (A kép forrása: Pixabay)
Az édességfogyasztás tavalyi visszaesése fokozatosan helyreállt az elmúlt évben, így az előző húsvéthoz képest idén nagyobb forgalomra számítanak a gyártók.
A Magyar Édességgyártók Szövetsége (Hunbisco) az MTI kérdésére azt írta, hogy a húsvéti szezonális édeségek forgalma a korábbi években akár az ezer tonnát is elérte. A tapasztalatok szerint
40 százalék körüli részesedéssel a csokinyúl a legnépszerűbb. A csokitojás csak alig marad ettől el, míg a fennmaradó hányadot az állatfigurákról mintázott üreges csokoládék teszik ki.
A szövetség úgy látja, hogy a vásárlók egyre nagyobb része keresi a jobb minőséget, emellett bővül a biotermékek, valamint a speciális táplálkozási igényeknek megfelelő édességek forgalma.
Népszerűek a hagyományos ízvilágot felidéző termékek is.
A húsvéti csokoládéfigurák forgalma 2019-ben 5 milliárd forint volt, ám 2020-ban a járvány első hulláma épp ebben az időszakban okozott jelentős csökkenést. A Hunbisco akkor a kiskereskedelmi értékesítés visszaesésével magyarázta, hogy kevesebb termék fogyott. A kereslet fokozatos emelkedésének köszönhetően a szezonális édességek forgalma karácsonykor már megközelítette a korábbi évek mennyiségét - tették hozzá.
Amerikai gyógyszer adhat reményt a súlyos beteg kislánynak.
Ez történt a Zala Vármegyei Közgyűlés idei utolsó ülésén.
A közlekedési lámpának álcázott sebességmérőt egy idő után mindenki ismeri majd – na de addig...
Megállapodás született: jövőre 11%-kal nő a minimálbér, 7%-kal a garantált bérminimum.
Mit mutatnak az őszi közvélemény-kutatások?
Az Index közzétette a Tisza-programot, melyet ezerszer hazugságnak neveztek a párt korifeusai. És lám, mégis létezik... Van, aki még hisz nekik?
A kormány még egy 2012-es kormányrendeletben minősítette nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűvé az M7-es Budapest és Balatonvilágos közötti szakaszának 2×3 sávosra bővítését.
A szó a latin adventus Domini kifejezésből ered, jelentése: az Úr eljövetele.
Bár hírzárlatot rendeltek el, úgy tudni, a szerdai bértárgyaláson lényegében megszületett a megállapodás a jövő évi bérekről.
Az Index azonban kitart az anyag hitelessége mellett, cikkük szerint a program jelentősen átalakítaná a magyar közteherviselést, és alapjaiban írna át számos adózási és járulékfizetési szabályt.
Újabb 50 százalékkal nő a családi adókedvezmény, valamint szja-mentessé válnak a 40 év alatti kétgyermekes anyák.
Pénzt kérnek a hívott féltől, arra hivatkoznak, hogy mikuláscsomagokra gyűjtenek.
A szakértők szerint a Balaton jövője nem a parton, hanem a körülötte fekvő vízgyűjtőkön dől el.
A miniszterelnök hangsúlyozta: nem fogja engedni, hogy a magyar költségvetésből – a családtámogatások, a nyugdíjak vagy a vállalkozások támogatása rovására – külföldre irányuljanak komoly összegek.
Az 85. születésnap alkalmából tartott eseményen a NÖF Nemzeti Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft. szervezésében rendezett ünnepségen Lázár János építési és közlekedési miniszter mondott beszédet.
Havazás és csúszós utak várhatók Zalában – a tűzoltóság óvatosságra int.