A nemzeti lobogót viszik a díszőrség tagjai a Parlament előtti Kossuth téren tartott Szent István-napi ünnepségen 2021. augusztus 20-án (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)
A nemzeti ünnepek évtizedek, évszázadok távlatából is a magyarok összetartozását hirdetik – mondta a köztársasági elnök pénteken, az államalapítás évfordulója alkalmából tartott ünnepi tisztavatáson, az Országház előtti Kossuth téren.
Áder János hangsúlyozta, az elmúlt több mint másfél esztendő nehézzé tette a közös emlékezést, mivel a járvány idején alig felfogható veszteségek értek sokakat, több mint harmincezer magyar lett a koronavírus-járvány áldozata.
„A járványidőszak ostromállapotában, amikor nap mint nap újabb erőpróbákat kellett kiállnunk, amikor hullámtól hullámig küzdve éltünk, fényévnél is távolabbinak tűnt az ünneplés felszabadult öröme” – fejtette ki az államfő.
Áder János úgy fogalmazott, ez idő tájt aligha láttuk meg magunkban a dicső múlt folytatóit, sokkal inkább hasonlítottunk a számtalan balsorsban megpróbált őseinkre.
A köztársasági elnök szerint azonban az elmúlt hónapokban, amikor annyi mindenről le kellett mondanunk, kiderült, hogy mennyi mindenbe kapaszkodhatunk.
„Kiderült, hogy a félelmek, a fájdalmak végső határán, de még azon is túl van valami, ami visszahúz minket az örvény pereméről, (.) hogy vannak erőtartalékaink magunkban és a közösségben”
– mondta.
Kiemelte, kiderült, hogy tudunk önzetlenek, segítőkészek, figyelmesek és fegyelmezettek lenni, hogy tudunk türelemmel várni, alkalmazkodni, odafigyelni.
Áder János köztársasági elnök beszédet mond a Szent István-napi állami ünnepségen tartott tisztavatáson a budapesti Kossuth téren 2021. augusztus 20-án (MTI/Balogh Zoltán)
Áder János beszédében külön megemlékezett a közelmúltban véget ért tokiói olimpia résztvevőiről is. Elmondta, a magyar olimpikonok örök emléket hagytak a szívekben, évek múltával pedig ugyanúgy jelképpé válnak, mint a győztes csaták, a szabadságért kirobbant forradalmak, amelyek szintén magyarok álmaiból, tetteiből, magyarok harcaiból és győzelmeiből váltak jelképpé.
Az államfő szerint a járvány arra is rámutatott, hogy vannak a biztonságunkért éjt nappallá tévő honfitársaink a kórházakban, az idősotthonokban, a mentőautókban és vannak magyar honvédek, akik naponta értünk szolgálnak.
Amikor esküt tettek a haza védelmére, arra kérem Önöket, ne csak a távoli hősökben, ma inkább a saját bajtársaikban lássák meg a példaképet – mondta.
„Mindazokban, akik az elmúlt hónapokban megmutatták, mit is jelent a hűség, a haza szolgálata”
– tette hozzá.
A köztársasági elnök aláhúzta, a járvány idején kiderült, hogy nincs kis feladat, nincs alacsonyabb rangú szolgálat.
„Csak parancs van, küzdelem van, helytállás van” – mondta, majd példaként említette, hogy a katonáknak biztosítaniuk kellett a kórházak rendkívüli működését, az oltópontokon irányítani a tanácstalan embereket, ellenőrizni a tilalmak betartását, összességében óvni-védeni egy láthatatlan ellenséggel harcoló hazát.
Áder János arra kérte az újonnan avatott tiszteket, ne feledjék, hogy az egyenruhájukban, rajta a zászlóval, a címerrel, mindannyian a bátorság, a hűség és az áldozatos szolgálat jelképévé válnak.
Több mint ezer éve ez a bátorság, ez a hűség és ez az alázat visz minket tovább az úton – jelentette ki a köztársasági elnök.
„A járvány feletti győzelemnek is ára volt: megküzdöttünk, megszenvedtünk érte. A mi nemzedékünknek jutott ez a feladat” – emelte ki Áder János.
Hangsúlyozta, „
nekünk kellett alkalmazkodni, túlélni, újrakezdeni, csakúgy, mint elődeinknek oly sokszor az elmúlt ezer évben”.
„Alkalmazkodni, túlélni, újrakezdeni, hogy mi, magyarok – szenvedéllyel élők, szabadságszeretők, hűséggel építők – megmaradjunk itt, Európa szívében, hogy gyógyuló, bizakodó, gyarapodó, erősödő élet legyen itt, a Kárpát-medencében” – fogalmazott az államfő.
(Forrás: hirado.hu)
Az Európai Bizottság friss országspecifikus ajánláscsomagja több olyan javaslatot is tartalmaz, amelyek a magyarok millióinak mindennapjait érinthetik.
A Magyar Fürdőszövetség elnöke szerint a termálvíz nem csupán gazdasági erőforrás, hanem olyan nemzeti kincs, amelynek megőrzése és felelős hasznosítása közös feladat.
Mit tervez a Tisza a képviselő-testületekkel és a polgármesterekkel? Cser-Palkovics kevesebb fizetéssel is marad.
Sulyok Tamás köztársasági elnöknél járt a miniszterelnök, tüntetők zavarták meg a sajtótájékoztatót a Sándor-palotánál.
A cél annak kifejezése, hogy minden magyar emberért – éljen bárhol a világon – elhangozzon legalább egy imádság.
A köztársasági elnök szerint az államfői intézmény működését érintő viták alkotmányos keretben rendezhetők.
Ma van a nemzeti oldal meghatározó politikusának születésnapja, aki a rendszerváltás óta megszakítás nélkül jelen van a közéletben.
A magyar hősök emléknapja egyszerre történelmi hagyomány, jogi emlékezet és közösségi tiszteletadás – egy nap, amikor az ország csendben hajt fejet mindazok előtt, akik a hazáért adták életüket.
Szerinte fontos tisztázni, hogy a párt valóban a demokratikus önkormányzatiság fenntartásában érdekelt-e.
Most az életéért küzd az ötéves kisfiú, segítsünk neki!
Bencsik András: Orbán Viktorra vár a feladat. Alkalmas és képes a patrióta mozgalom megszervezésére. A patrióták kedvenc szóhasználatával: Viktorra várunk.
A Lex Orbán a parlament előtt: heves vita kíséri a Tisza alkotmánymódosítását.
A civil ellenállás mentette meg az Alaptörvény keresztényvédelmi passzusát.
A jogász szerint problémát jelenthet, hogy a szabályozás visszamenőleges hatállyal venné figyelembe a korábbi ciklusokat, ami sértheti a jogbiztonság elvét.
A miniszterelnöknek még a pünkösd sem szent, ha egy kis hergelésről van szó.
Pünkösd egyszerre vallási és közösségi ünnep. A kereszténység számára a hit, a Szentlélek és az egyház születésének napja, míg a néphagyományban a tavasz kiteljesedését, az élet megújulását és az összetartozást jelképezi.