(Fotó: archív, MTI/Balogh Zoltán)
A mai Kormányinfón a kormány legfrissebb döntéseiről adott tájékoztatást Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta: a kormányülésen a háborús, illetve a gazdasági helyzetet értékelték. Sajnos a háború állásából nagy reményeket nem tudunk megfogalmazni a gazdasági hatások tekintetében. Az elmúlt 40 évben ekkora inflációt nem tapasztaltak Európában, az eurózónában pedig soha. Már a koronvírus okozta gazdasági válság miatt is magasabb lett, a háború és az erre válaszként adott embargók tovább növelték az árakat.
A háborús infláció csak akkor szűnik meg, ha béke lesz
Az infláció ellen békével lehet a legjobban fellépni, tehát a háború befejezése kulcsérdek ebben a tekintetben is. Magyarországon a kormány mindent megtesz, hogy hazánkban mérsékelje az infláció mértékét. A rezsicsökkentéssel és az árstopokkal körülbelül 6 százalékkal alacsonyabb az infláció, mint amennyi ezen intézkedések nélkül lenne.
A kormány elkötelezett, hogy megvédje az embereket, és ezen keresztül a gazdaságot
Ezért hosszabbítja meg a kormány az árstopok rendszerét, a magyar rendszámú autók továbbra is 480 forint/liter áron vásárolhatnak, ezt az intézkedést azonban Brüsszel megtámadta. A kormány úgy gondolja, hogy egy háborús helyzetben több érv szól a piacba való beavatkozás mellett, mint ellene. A kormány elkötelezett a magyar emberek védelmében és a brüsszeli kritikák az eddigi vizsgálatok alapján minden jogi alapot nélkülöznek.
A benzinturizmust meg akarjuk szüntetni, amelynek környezetvédelmi szempontjai is vannak, de az első az, hogy a magyar embereket megvédjük a világpiac hatásaitól – hangsúlyozta Gulyás Gergely.
Csak olyan javaslatokat és szankciókat fogadunk el, amelyek nem nekünk fájnak jobban
A Miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta, hogy jövő hét végén lesz újra EU-csúcs, ahol a magyar álláspont változatlan, csak olyan javaslatokat és szankciókat fogadunk el, amelyek nem nekünk fájnak jobban.
Brüsszel eddigi lépései hozzájárultak az infláció és az árak növekedéséhez, a gázembargó pedig az egész kontinens ellátását sodorná veszélybe.
Magyarország továbbra is kitart a versailles-i megállapodás mellett, melynek értelmében Oroszország ellen olyan szankciókat alkalmazunk, amelyek az energiára nincsenek hatással. Most, egy gazdasági válság idején adócsökkentésre és beruházásösztönzésre van szükség, csakis így tudjuk megtartani a munkahelyeket.
Nem támogatjuk a globális minimumadót
Gulyás Gergely ismertette, hogy Brüsszelben a tagállamok pénzügyminiszterei tárgyalnak és a globális minimumadó arra kötelezne minket, hogy duplájára emeljük a vállalkozások adóit, ami Magyarország számára teljesen előnytelen. Varga Mihály pénzügyminiszter kötött mandátummal vesz részt az ülésen, nem támogatjuk a globális minimumadót és nem fogadjuk el.
(Forrás: hirado.hu)
Mindig akad egy birodalom, amely a magyarok szabadságára pályázik, most épp egy brüsszeli - mondta a kormányfő.
A kormányfő a Múzeumkertben tartott megemlékezésen mondott ünnepi beszédet március 15-én.
Ez az az adófajta, mellyel leginkább megelőzhető az adóelkerülés.
A kormány szigorú intézkedéseket vezet be a kereskedelemben, miután a boltok ajánlatai elmaradtak az elvárásoktól.
A horvátországi megbízások közül az egyik legjelentősebb projekt egy szennyvíztisztító telep kivitelezése Donji Kraljevecben.
A miniszterelnök bejelentette: a magyarok véleményét kérik ki Ukrajna uniós csatlakozásáról
Körbeautózza az országot, állítólag Nagykanizsát is útba ejti
Ma, hamvazószerdán veszi kezdetét a nagyböjt.
A hét második felében akár 20 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
A nyugdíjasok a boltban történő vásárláskor egy azonosításra alkalmas kedvezménykártyával élhetnek a visszatérítés lehetőségével
Újra lesz tengeri kapuja az országnak!