(Illusztráció: Unsplash)
A megbetegedések és a halálozások számában is emelkedő tendencia figyelhető meg.
Az elmúlt héten összesen 4704 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a koronavírus-járvány kezdete óta összesen 2 171 056 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma – közölte szerdán a koronavirus.gov.hu kormányzati tájékoztató oldal.
Az elmúlt héten elhunyt 50 beteg, így az elhunytak száma 48 337 főre emelkedett.
A gyógyultak száma folyamatosan emelkedik, jelenleg 2 109 635 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 13 084 főre csökkent. Jelenleg 828 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 14-en vannak lélegeztetőgépen.
A beoltottak száma 6 420 354 fő, közülük 6 206 710 fő a második, 3 902 535 fő a harmadik, 399 299 fő már a negyedik oltását is felvette.
Egy héttel korábban 4259 új fertőzöttet igazoltak, és 42 halálos áldozatot szedett a járvány.
(Forrás: VG)
A tőlünk délre található ciklon borult, elszórtan csapadékos időt okoz.
A legalacsonyabb négyzetméterár (átlagosan 372 ezer forint) a használt házak piacán alakult ki tavaly a negyedik negyedévben.
Czimondor Nándor – a vendéglátásban és a szállodaiparban töltött 51 év után – visszavonul a zalakarosi MenDan Hotel igazgatói pozíciójából, de a jövőben is aktívan kíván részt venni a hazai turizmus életében.
A kormányfő beszélt a háború eszkalálódásának veszélyéről is.
Ma és holnap is többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, időnként kisebb-nagyobb szakadozások lehetnek a felhőtakaróban.
A családok már 300 ezer gyermeknek gyűjtenek megtakarítást a Babakötvényben.
Annak a 180 ezer magyar diáknak, aki ma alapítványi fenntartású egyetemre jár, nem kell attól tartania, hogy a programból bármilyen formában is kiesne – mondta Navracsics Tibor területfejelsztési miniszter, miután Brüsszelben fogadta a bizottság több tagj
Jelentős változásra csütörtökön sem számíthatunk, marad a borongós, párás, szürke idő.
Bár az idei terméskilátásokat még lehetetlen megbecsülni, a bőséges őszi-téli csapadék biztosan jót tett az almaültetvényeknek.
Időjárásunkban változás várható, ugyanis mediterrán ciklon nélküli nap következik.
Bronzérmes lett a Dalnoki Bence séf és Nyikos Patrik commis alkotta magyar csapat a Bocuse d'Or szakácsverseny világdöntőjén.
Esőre csak a délnyugati harmadban számíthatunk, majd holnap napközben már ott is csökken a csapadékhajlam.
Magyarország élelmiszerellátása biztosított - mondta az agrárminiszter hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Vizsgálatot indított a tejpiacon a GVH. Magyarázatot keresnek a fogyasztói árak nagymértékű emelkedésére.
A NAV felméri az adózók véleményét az online ügyintézésről, a visszajelzések segítik a hivatalt ügyintézői felületeinek fejlesztésében.
Átadták az Év Hotele verseny régiós győzteseinek járó díjakat.
Tovább áradnak a folyók az ország északi részén.
Mediterrán ciklonok jönnek-mennek, így továbbra is változékony időre van kilátás. Hogy meddig tart még a mediterrán ciklonok uralma?
2023. január 23. és február 10. között a pékségeket és pékáruüzleteket ellenőrzik.
A következő éjszakán ezúttal nem érkezik csapadék, de pénteken napközben egy újabb csapadékzóna kanyarodik fölénk, amiből főként a Dunától keletre számíthatunk esőre, majd délutántól egyre nagyobb területen havas esőre, havazásra.
Újabb mediterrán ciklon érkezik, amelyből éjszaka ismét kiadós mennyiségű eső valószínű, hajnaltól pedig északnyugat felől egyre nagyobb területen havas esőbe, havazásba vált a halmazállapot.