Ingyenes igényelhető az otthonukban élő, 65 év felettiek részére (A kép forrása: gondosora.hu)
Nagykanizsán is elérhető a tavaly indult Gondosóra program. Az európai szinten is egyedülálló szolgáltatással az otthonukban élő idősek számára igyekeznek biztonságot teremteni az ország minden pontján.
A programban résztvevő 65 éven felüliek ingyenes, nyakban vagy karon hordható készüléket kapnak. Az eszköz segítségével az idősek kapcsolatba tudnak lépni elsődlegesen a Diszpécserközponttal, ahol képzett munkatársak próbálnak segíteni a felmerülő problémákban.
A szolgáltatás Magyarország minden településén hozzáférhető a hét minden napján és órájában. A gondosóra igényléséhez regisztrálni kell a program honlapján.
Több balatoni vonatra már számozás alapján, kocsiábrán megjelölve lehet ülőhelyet választani.
Összességében sok helyen kell ismétlődő jelleggel záporra, zivatarra, illetve esőre is számítani.
Nedves, labilis léghullámok érkeznek dél, délnyugat felől, aminek hatására megnő a záporok, zivatarok kialakulásának esélye.
Változékonyabbra fordul időjárásunk, a jövő hét elején, közepén gyakori vendégünk lesz a csapadék.
Holnap még nagyrészt eseménytelen, nyugodt lesz az idő, csak néhol fordulhat elő csapadék. Hétfőtől aztán....
Tavaink vize már 21, 22 fokos, szombaton viszont a csúcsérték is lesz, ahol hasonló értéket vesz fel.
Az elmúlt három évben több mint tízezer egyszülős és nagycsalád nyaralhatott térítésmentesen a Mészáros Csoport támogatásával.
Napos, meleg, nagyrészt száraz idő várható, de a déli tájakon továbbra is esély nyílik záporok, zivatarok kialakulására.
A következő napokban egyre inkább csak délen lehetnek záporok, zivatarok, majd a hétvégén már ott se nagyon.
A hosszú hétvégén nem változik jelentősen időjárásunk jellege: napos, gomolyfelhős idő várható 25 fok körüli csúcsértékekkel.
Záporokkal, zivatarokkal tarkított pünkösdi hétvége vár ránk a sok évi átlagnak abszolút megfelelő hőmérsékleti értékekkel.