Hazai - 2026. január 25., Vasárnap
#Magyar Vöröskereszt #telefonos csalók #visszaélés

Telefonos csalók élnek vissza a Magyar Vöröskereszt nevével

Telefonos csalók élnek vissza a Magyar Vöröskereszt nevével

A Magyar Vöröskereszt nem kezdeményez telefonhívást lakossági adománygyűjtésre (Illusztráció, a kép forrása: Pixabay)

A Magyar Vöröskereszt úgy értesült, hogy ismeretlen személyek jogtalanul használják a szervezet nevét. A csalók telefonon keresztül kérnek pénzbeli adományt a hívott féltől, miközben a Magyar Vöröskeresztre hivatkoznak - közölte a humanitárius szervezet az MTI-vel.

A közlemény szerint „Magyarország legnagyobb múlttal rendelkező humanitárius szervezete mindig a hivatalos felületein teszi közzé a híreit. Azt kérik mindenkitől, hogy „minden esetben hiteles forrásokból tájékozódjanak, a www.voroskereszt.hu oldalról vagy a szervezet közösségimédia-felületeiről; a szervezet valamennyi adományozási lehetősége megtalálható a hivatalos honlapon”.

A Magyar Vöröskereszt adományvonala a 1359, ennek hívásával vagy az ADOMANY szó SMS-ben való elküldésével bárki támogathatja 500 forinttal a szervezetet.

Felhívták a figyelmet arra, hogy se erről, se más telefonszámról a Magyar Vöröskereszt nem kezdeményez telefonhívást lakossági adománygyűjtésre, se pénzügyi befektetési lehetőséget nem hirdet.

(Forrás: MTI)

Még érdekes lehet ...


2026. február 12., Csütörtök

2026. február 09., Hétfő

Magyarország eladósodott? Vess egy pillantást Olaszországra és Franciaországra!

Miközben itthon az államadósság a gazdaság háromnegyedét teszi ki, addig több nyugat-európai ország már régen átlépte a százszázalékos határt – és mégsem dől össze egyik napról a másikra az állam.


2026. február 07., Szombat

Újra Washingtonba látogat Orbán Viktor

Ülésezik a Béketanács.


Orbán Viktor Szombathelyen: a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk

A miniszterelnök szerint a 2026 és 2030 közötti évek a legkockázatosabb évek lesznek talán az életünk során.


Anyatej-kiegészítő tápszereket hívott vissza a Müller

A termék gyártója a Danone Deutschland GmbH. A hatóság kéri, hogy a szóban forgó termékeket ne adják gyermekeknek.


2026. február 04., Szerda

Napokon belül érkeznek az emelt juttatások

Több millió munkavállaló és család kap magasabb jövedelmet.


2026. február 03., Kedd

Zalai kötődésű közgazdász Magyar Péter tanácsadói körében

Szakmai pályafutása során kapcsolatba került több, a 2000-es évek közéletében meghatározó szerepet betöltő közgazdásszal és politikussal, köztük Bajnai Gordonnal és Surányi Györggyel.


2026. február 02., Hétfő

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program!

Minden feltétel biztosítva lesz ahhoz, hogy "a világraszóló eredményeket hozó napenergia-forradalmat az energiatárolásban is megismételjük, és Európa élvonalába lépjünk."


2026. február 01., Vasárnap

MVM: harminc százalékos kedvezmény jár a háztartásoknak a rezsistopnak köszönhetően

A kormány januári rezsistopot léptet életbe, 50 milliárd forint támogatással védi meg a magyar családokat.


2026. január 31., Szombat

Orbán Viktor Hatvanban: a béke győzni fog Európában, és Magyarország vezeti ezt a küzdelmet +VIDEÓ

A miniszterelnök szerint a stabil, egypárti kormányzás feltétele annak, hogy az ország megőrizze békéjét, gazdasági mozgásterét és társadalmi stabilitását.


2026. január 30., Péntek

Elfogadták a 2026-os költségvetést

Megtartotta idei első ülését a Zala Vármegyei Közgyűlés.


Orbán Viktor: Brüsszel ki akarja nyírni a rezsicsökkentést +VIDEÓ

A miniszterelnök hangsúlyozta: Magyarországon mára a rezsicsökkentés a mindennapok részévé vált, miközben az Európai Unió más országaiban három-négyszer magasabb energiaköltségekkel szembesülnek a családok.


2026. január 29., Csütörtök

Januári fagy: 30 százalékos rezsikönnyítést jelentett be a kormány

A kormány továbbra is a „rezsisáv” megvédésére törekszik, azaz a célzott segítség nem a korlátlan pazarlást támogatja, hanem a fagy okozta kényszerű többletkiadásokat enyhíti.


Bealkonyul a kerti kutaknak?

Az OECD szerint a szabályozatlan vízhasználat kiszárítja a magyar gazdaságot.

+