Orbán Viktor: Zelenszkij azzal, hogy lezárta a Barátság kőolajvezetéket olajblokád alá vette Magyarországot (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán)
Április 12-én egy olyan csatát kell megvívni, ahol egyszerre kell legyőznünk a Tiszát, Zelenszkijt és Ursula von der Leyent - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén szombaton Esztergomban.
A kormányfő szerint az európai vezetők fő problémája az, hogy "olyan politikát visznek, ami mögött nincs ott a saját népük", ezért számukra veszélyes Magyarország. Az európai emberek azt látják Magyarország példáján keresztül, hogy "lehet másképpen gondolkodni", a problémát másképp megközelíteni és viselkedni - mondta.
Úgy vélte, Magyarország az EU nézőpontjából nem a mérete, hanem a példaadása miatt veszélyes,
ugyanis azt mutatja meg, hogy "így is lehet". "A nép egyszer fölteszi a kérdést, miért nem csinálják azt, amit a magyarok", ahogy föltették a migráció kérdésében is - emlékeztetett.
Kijelentette: "el akarják takarítani ezt a veszélyes példát, el akarják takarítani az útból Magyarországot", és "megegyeztek a brüsszeliek, a kijeviek meg a Tisza, hogy ezt együtt végre fogják hajtani". Ehhez szerintük az egyetlen eszköz, hogy "gazdasági káoszt idéznek elő Magyarországon" - mondta Orbán Viktor, és utalt arra, hogy január vége óta nem működik a Magyarországot Ukrajna irányából kiszolgáló kőolajvezeték.
A miniszterelnök azt mondta:
a gazdasági káosszal azt szeretnék elérni az ország ellenfelei, hogy legyen drágább az üzemanyag, növekedjen az infláció, ezért pedig a kormányt hibáztassák az emberek. A zsarolás mögött tehát valójában egy átgondolt, a nemzeti magyar kormányt eltakarítani akaró szándék húzódik meg - szögezte le.
Éppen ezért "nekünk itt április 12-én egy olyan csatát kell megvívni, ahol egyszerre kell legyőznünk a Tiszát, Zelenszkijt és Ursula von der Leyent" - fogalmazott a miniszterelnök.
(Forrás: MTI)
Az arrogáns, lekezelő stílus nemcsak a riporterrel szemben tiszteletlen, hanem a közönséggel szemben is, hiszen végső soron nekik szól a megszólalás.
Azt ígérte: minden jó dolgot támogatni fognak, és minden rosszat elleneznek, ott pedig, ahol rombolást tapasztalnak, ki fognak állni az igazságtalanság ellen.
A program során az érdeklődők megismerhetik a környék madarait és a kutatás izgalmas részleteit.
A környezetkímélő jármű egy korszerűtlen, 24 éves dízelüzemű busz kiváltásával mintegy 40 tonna szén-dioxid-kibocsátástól mentesítette a település levegőjét egy év alatt.
Április 28-ra országos választmányi ülést hívott össze a miniszterelnök.
A felmérésük alapján úgy tűnik, a Fidesz megnyerheti a választásokat, azonban a szimpatizánsainak nem szabad otthon maradniuk.
A választók érzékelhetően fontos döntésként tekintenek a mai napra, ami erős mozgósítást eredményezett már a kora reggeli órákban is.
A miniszterelnök szerint a választás kimenetele meghatározza az ország jövőjét.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) napközben hét alkalommal ad tájékoztatást a részvételről: 7, 9, 11, 13, 15, 17 órakor, valamint 18:30-kor.
Ma az ellenzéki tábor a sikertelenség okait elsősorban a kormányzati rendszerben látja, miközben háttérbe szorul az a kérdés, hogy az ellenzéki szerveződés miért nem tudott organikusan megerősödni.
Az egyik fellépő a színpadon a nemi szervét fogdosta, a koncert után pedig randalírozott a csőcselék.
Ezeken a napokon kizárólag személyi okmányokkal kapcsolatos ügyintézésre, és lakcímkártya pótlására lesz lehetőség.
Munkaalapú társadalom és esélyteremtés: A magyar modell eredményei a társadalmi felzárkózásban.
A kormányfő egységre és részvételre buzdította a választókat. Arra kérte a magyarokat, hogy vegyenek részt a voksoláson, és szavazatukkal támogassák a Fidesz–KDNP-t, amely a stabilitást és a biztonságot képviseli az ország számára.
J. D. Vance több fórumon is egyértelmű politikai üzeneteket fogalmazott meg a magyarországi választások kapcsán, miközben élesen bírálta a külföldi beavatkozási kísérleteket, kiállt a magyar energiapolitika mellett, és reagált az ukrán–magyar viszonyt éri
Gazdasági stabilitás és védelem: A rezsicsökkentés és a családtámogatások megőrzése a cél.
Nyilvános mosdóban készülhettek hamis dokumentumok egy több tízmillió dolláros szállítmány kapcsán.
Elindul a zalaszentiváni deltavágány építése.
A legnagyobb kérdés talán az: valódi program és önálló gondolatok állnak-e a jelöltek mögött, vagy csupán egy központi iránymutatásra várnak?
A jelenlegi stabilitással szemben a politikai elemzések rámutatnak a Tisza Párt programjában rejlő kockázatokra.