Fotó: Nagy Norbert/Fejér megyei hírlap, Leváltották a népszerű igazgatót
Leváltották a székesfehérvári Tóparti Gimnázium igazgatóját. Az ügy nagy visszhangot váltott ki, Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere nyilvános magyarázatot vár az oktatási tárcától, Bohár Dániel pedig úgy véli, az eset egy politikai tisztogatás újabb példája lehet.
Jelentős visszhangot váltott ki, hogy a székesfehérvári Tóparti Gimnázium igazgatója nem kapott újabb vezetői megbízást. Az ügyben Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere is megszólalt, aki közösségi oldalán azt írta: indoklást vár az oktatási tárcától arra, hogy miért nem támogatták az intézményvezető pályázatát.
A polgármester bejegyzésében hangsúlyozta az iskola és az igazgató szakmai eredményeit.
„Munkáját számos szakmai, valamint társadalmi díj, illetve elismerés is fémjelzi. Többek között 2014-ben Fejér vármegyei Prima díjat kapott a Tóparti Gimnázium, Igazgató Asszony pedig korábban az egyik legrangosabb szakmai elismerésben részesülve, Apáczai Csere János-díjat kapott munkájáért” – emlékeztetett Cser-Palkovics András.
A polgármester hozzátette:
„…a mostani pályázatát azonban a minisztérium nem támogatta.”
Bejegyzésében azt is jelezte, hogy tudomása szerint sem a fenntartó, sem a város részéről nem merültek fel olyan szakmai kifogások, amelyek indokolták volna a vezető leváltását, ezért a döntés részletes indoklását várja.
Az ügyre reagált Bohár Dániel is. A publicista közösségi oldalán azt írta, hogy szerinte a történtek egy politikai tisztogatás részét képezik. Úgy fogalmazott: a székesfehérvári iskolaigazgató ügye azt mutatja, hogy a tisztogatás már nemcsak politikusokat érinthet.
Bohár szerint a történet tanulsága az, hogy „a tisztogatás mindenkit érinthet. Nemcsak politikust, hanem akár egy iskolaigazgatót, tanárt is.”
A témában korábban Czunyiné Bertalan Judit, a Védvonal vezetője is megszólalt. Álláspontja szerint már nemcsak a korábbi minisztériumi tisztségviselők, hanem iskolaigazgatók és óvodavezetők is célkeresztbe kerülhetnek.
A Magyar Nemzet korábban arról is beszámolt, hogy birtokába került egy olyan kérdőív több kérdése, amely azt vizsgálja, a közvélemény szerint mely állami tisztségeket betöltő személyeket kellene öt évre eltiltani a közhivatal viselésétől. A kérdések között szerepelnek járási ügyintézők, minisztériumi dolgozók, nemzetbiztonsági vezetők és állami cégek munkatársai is, valamint arra is rákérdeznek, hogy az érintettek együttműködtek-e vagy megtagadták-e az együttműködést a Tisza-kormánnyal.
Az iskolaigazgató leváltásának részletes indokait egyelőre nem ismertette az oktatási tárca, ezért Cser-Palkovics András továbbra is nyilvános magyarázatot vár a döntés hátteréről.
Forrás: Cser-Palkovics András hivatalos Facebook-oldala, Magyar Nemzet.
Már készítik fel a zalaiakat a vízdíjemelésre.
A vízszintemelkedés éppen jókor érkezett, de miből? Az időzítés pedig különösen figyelemre méltó.
Egy közel húszezer tagot számláló, TISZA Párthoz kötődő Facebook-csoportban nemrég olyan bejegyzés jelent meg, amely sokaknál kiverte a biztosítékot.
Nagy változások jöhetnek az alsó tagozaton.
Átalakíthatják-e Magyarország politikai rendszerét úgy, hogy a jövő köztársasági elnöke a mainál jóval nagyobb hatalmat kapjon?
A Tisza-frakció Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek.
300 millió forintos sínhegesztési közbeszerzés
A védőháló megszűnni látszik
Több bűncselekmény gyanúját is felvetette az influenszer, aki eltökélt abban, hogy végig viszi az ügyet.
Jelentős rendőrségi és katonai biztosítás mellett szállították el azokat a második világháborús robbanótesteket, amelyeket a Duna budai szakaszán találtak meg.
Magyarország több vizet kért a Dunából, de nem kapott.
Korábban egy munkahelyen dolgozott Magyar Péterrel,
Egy ekkora beruházás azonban nem csupán új szélerőművekről szól.
A vállalkozó egyebek közt arra emlékeztet, hogy a választási kampányban a Tisza Párt több alkalommal is a 480 forintos üzemanyagár visszaállítását, illetve az üzemanyagokat terhelő adók csökkentését sürgette.
A kritikus felvetések szerint a drámai bejelentések és a válságstábok működése hozzájárulhat ahhoz, hogy a társadalom fokozatosan elfogadja a közelgő drágulást.
Az átlagsebesség-mérésnél a rendszer a belépési és a kilépési időpontból számítaná ki az autó átlagos sebességét.
Éles hangvételű közösségi médiás bejegyzést tett közzé Pokol Béla volt alkotmánybíró, egyetemi tanár, amelyben hat pontban fogalmazott meg súlyos politikai kritikát a miniszterelnökkel és a kormány működésével kapcsolatban.
Országosan nem lépett életbe I. fokú vízkorlátozás
Az intézkedés célja, hogy a vezetékes ivóvízkészletet a lehető legnagyobb mértékben megőrizzék a lakossági felhasználás számára, miközben a település parkjai és zöldfelületei sem maradnak öntözés nélkül.
Néhány nap alatt többszörösére ugrott az importáram ára, ami ismét felveti a kérdést: miért nem kötötték le időben az olcsóbb villamos energiát?
Magyar Péter és a Tisza-kormány úgy csapja be az embereket, ahogy akarja.
Meglepőnek vagy váratlannak semmiképpen nem nevezhető az a krízis, amely 2026 júliusának végén a Paksi Atomerőművet és ezzel Magyarország energiabiztonságát elérte.
A Groupama Arénában kifeszített molinókkal üzent a Ferencváros szurkolótábora.
Mintegy négy hektáron pusztít a tűz Iharosberényben, ahol a száraz növényzetet és bokros területet is elérték a lángok.
Rétvári Bence szerint azonban már a találkozó első percei is azt mutatták, hogy a meghirdetett cél és a valóság között jelentős volt a különbség.
Hortay Olivér és Palóc André csatlakozásával friss erő, bizonyított szakmai teljesítmény és határozott kiállás érkezik a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportjába.
Több kommentelő szerint a kabinetnek inkább az embereket közvetlenül érintő kérdésekkel – például az energiaellátás biztonságával vagy a várható rezsiköltségekkel – kellene foglalkoznia.
A diákokra 180 tanítási nap vár a köznevelésben, míg a szakképzésben 177 napos lesz a tanév.
A Balatonnál több vállalkozó is az elmúlt évek egyik legnehezebb nyaráról beszél, miközben Horvátországban nőtt a magyar turisták száma.
Kassáról magyarul nem beszélő roma családokat telepítenek át Borsod vármegyébe.
Kapitány István miniszter gyakorlatilag az MVM teljes vezetését lapátra tette, és átalakította az állami energiaóriás irányítását.
Jelenleg minden jel arra utal, hogy a Sziget Fesztivált a tervek szerint megrendezik, hivatalos korlátozásról vagy lemondásról nincs bejelentés
Toroczkai László szerint a ceutai migrációs válság bizonyítja, hogy Európának sokkal határozottabban kellene fellépnie az illegális bevándorlással szemben.
Korábban Magyarország biztosította az Ukrajnába érkező villamos energia legnagyobb részét, de a paksi leállás idején az aktuális export helyzetéről egyelőre nincs hivatalos információ.
A hétvégén átmenetileg nem fogad új betegeket a Keszthelyi Kórház intenzív terápiás osztálya
Augusztus 3-tól ismét díjköteles lesz több központi parkoló Zalakaroson, a helyi lakosok pedig kedvezményes lakossági bérletet igényelhetnek.
A hőség miatt országos I. fokú vízkorlátozás lépett életbe, több, nagy vízigényű tevékenységet is megtiltottak.