A tervezett emléktábla méltó mementó lehet a századik évfordulón (A kép forrása: https://www.facebook.com/cseresnyes.peter/)
„Hiszem, hogy nyolcan nem mehetnek szembe a nemzettel, vagy egy város polgári közösségének akaratával”. Ezt írta közösségi oldalán Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő, amikor a város polgárainak segítségét kérte a Nagykanizsa által már korábban tervezett Trianon-emléktábla felállításához.
A politikus emlékeztetett, a nagykanizsai közgyűlés baloldali többsége ellehetetlenítette, hogy a város polgárai méltó módon emlékezhessenek meg a trianoni diktátum 100. évfordulójáról. Képviselőik ugyanis nem támogatták, hogy a város állítassa az emléktáblát úgy, hogy a költségek nagyobb része felajánlásokból rendelkezésre állt. Mint azt már a Zalakocka is megírta: Kövér László házelnök és Cseresnyés Péter már korábban jelentős összeget biztosított erre a célra.
A nyolcak azonban bosszúhadjáratukban és politikai ámokfutásukban ennél is tovább mentek, még ahhoz sem járultak hozzá, hogy az emléktábla közterületen, a Nagy-Magyarország-emlékmű közelében álljon. Ez arra utal, nem spórolni akartak: „egyszerűen nekik ennyit jelent Trianon, hiszen az utóbbi változat a város számára egyetlen fillérbe sem került volna”, olvasható Cseresnyés Péter felhívásában.
Az eredeti tervek szerint az emléktáblát a Nagy-Magyarország emlékmű mellett (balról) helyezték volna el. A nyolcak ezt torpedózták meg, többszörösen is (Fotó: Kovács Krisztián)
Ám a 100 évvel ezelőtt sárba tiport és legyőzöttnek hitt nemzet megmaradása és összetartozása pont az ilyen helyzetekben erősödött: a megaláztatások ellen összefogással, hittel és akarattal szálltunk síkra, s végül a nemzet közjogi egyesítésével győztünk is – folytatta Nagykanizsa országgyűlési képviselője, hozzátéve: száz nehéz év tanulsága, hogy most sem adhatjuk fel, ahogyan a város korábbi szándékát felkaroló Polgári Kanizsáért Alapítvány Kuratóriuma sem teszi, amelynek alázatos elszánását továbbra is támogatja és segíti a politikus.
Éppen ezért Cseresnyés Péter arra kéri mindazokat, akinek fontos a nemzet és Trianon ügye s megtehetik, segítsék az emléktábla felállítását, ezzel együtt pedig „annak a szellemnek a megőrzését, amely polgári közösségünket mindig is jellemezte”.
A felajánlásokat "Trianon – Nagykanizsa" megjelöléssel a Polgári Kanizsáért Alapítvány Sberbanknál vezetett 14100134-40076349-01000004 számlájára lehet eljuttatni.
Nem mondattani vélemény.
1944. április 16-án kezdődött a magyarországi zsidók gettókba zárása.
A tervek szerint idén elkészül a körforgalom. A félmilliárdos beruházás kormányzati döntés eredménye, a forrást is az állam biztosítja.
Szombathely–Zalaszentiván–Nagykanizsa–Barcs–Pécs viszonylaton a menetrendi módosítás után kétóránként közlekednek az új Pannónia InterRégió vonatok.
A most érkezett halak miatt nem vezettek be horgászati tilalmat, így akár azokat is ki lehet fogni a hosszú hétvégén.
Az erről szóló szavazás ma zárult le, mert néhányan a március 22-én megtartott voksoláson karanténkötelezettségük miatt nem tudtak részt venni.
Vidám nyuszifigura üdvözli a lakókat és a Szent Miklós szobornál járókat Miklósfán.
Elkezdődött a belső festési munkák előkészítése és a csatalakozó út építése is.
A két területen mintegy 170 hektár új iparterület lesz.
A pandémiára hivatkozva befagyasztanának számos nagyberuházást.
Teljesen felújították a Szent Imre utcai fogorvosi és a Nagyrác utcai orvosi rendelőt, a Csengery úton pedig újat építettek.
A rendhagyó faültetésnek lassan 10 éves hagyománya van.
Emléklappal köszönte meg az országgyűlési képviselő az Aranykor Egyesületnek a városdíszt.
Mutatjuk, hol helyezett ki szelektív ölőcsapdákat a Zalaerdő Zrt. a róka- és az aranysakál-állomány gyérítése céljából.
Felújítják a Zöldtábor főépületét, és kerékpáros hullámpályát is építenek.