Kanizsa - 2020. július 31., Péntek
#Nagykanizsa #fejlesztés #református óvoda #Kiscsillag

Hamarosan kinő a földből

Hamarosan kinő a földből

Kezdődik az építkezés látványosabb szakasza.  A képen Cseresnyés Péter és Hella Ferenc (Fotó: Gergely Szilárd)

Elkészült a mélyalapozása a református óvodának, az épület így hamarosan kinő majd a földből. Az 500 milliós belvárosi fejlesztéshez 7,5 millió forintos önkormányzati támogatást kért a Nagykanizsai Református Egyházközség.  A közterületi járdák burkolásához szükséges összeget a polgármester a veszélyhelyzet idején megítélte, a város pedig átutalta. Ám a többségi koalíció szerint ez nem volt a veszélyhelyzettel összefüggően szükséges döntés, de még a város érdekeit sem szolgálta. 

Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő azonban – mint fogalmazott – nagyon örül ennek a fejlesztésnek is, mely a város érdekében jól kiegészíti az utóbbi évtizedben megvalósított, illetve folyamatban lévő beruházásokat. A politikus hozzátette, a megfelelő körülmények kiemelten fontosak a gyermekek neveléséhez, de az új épület a városképnek is jót tesz. Kiemelte, az előző években a kormányzat jóvoltából több tízmilliárd forint érkezett Nagykanizsára. A településfejlesztés keretében csaknem 8 milliárd forintból bölcsődék, óvodák és orvosi rendelők is megújultak, és most is több korszerűsítésen dolgoznak a szakemberek. 

– Azért, hogy az egyház ebben a tevékenységben fejlesztéssel, illetve a meglévő intézmények működtetésével részt vesz, köszönetet kell mondani. Nem úgy kell hozzáállni, ahogy Fodor képviselő úr tette az itteni beruházás kapcsán. Hiszen itt egy önkormányzati tulajdonú járda felújításához kért a református egyházközség támogatást, a képviselő úr pedig különbséget tett gyerek és gyerek között. Mert ő különbséget tesz a református egyház vagy éppen a piarista intézmény óvodájába, illetve az önkormányzat óvodájába járó gyerekek közt. Ez nem jó felfogás, hiszen mindannyian a mi gyerekeink – fejtette ki a város és a térség országgyűlési képviselője.

(Fotó: Gergely Szilárd)

A kanizsai gyülekezet vezetője, Hella Ferenc lelkipásztor elmondta, a Nagykanizsai Kiscsillag Református Óvoda köznevelési intézmény, így felekezeti hovatartozástól függetlenül mindenki igényeit kiszolgálja, a fenntartása viszont nem terheli az önkormányzatot. Hozzátette, a piaci alapon megvásárolt telkeket a városi szabályozás szerint lehet beépíteni, így a Hunyadi utcai oldalon jelentős terület marad üresen.  A lelkipásztor elmondta, a járdák térköves burkolására – mely ezen a területen előírás, és így az engedélyezés feltétele – már nem volt forrásuk, ezért kérték a támogatást.  

– Azt kell tudni, hogy a mi óvodánkra csaknem félmilliárd forint érkezik a városba. A városnak csak ez az egyetlen költsége volt ezzel. A Rozgonyi és a Hunyadi utcai közterületen a járdát meg kell csinálnunk. Kértem polgármester urat, hogy ebben segítsenek, nyújtsanak támogatást. Nagyon nagy szükség volt erre akkor, amikor meghozta a döntést, mert azokban a napokban kellett igazolni, hogy meg tudjuk valósítani a járdák térkövezését – mondta a lelkipásztor.

A református ovi első csoportja már szeptemberben elindul, de még a templomhoz tartozó gyülekezeti teremben. Az új épületet legkésőbb a következő nevelési évben már szeretnék használni, de előfordulhat, hogy korábban, akár jövő nyár előtt birtokba vehetik. 

Képgaléria


Még érdekes lehet ...


2021. szeptember 26., Vasárnap

„Ne hagyjuk, hogy újra megtörténjen!”

A Civil Összefogás Fórum „Vérbe fojtott szabadság” című tárlatára invitál közösségi oldalán Balogh László polgármester.


2021. szeptember 25., Szombat

Kutatók éjszakája a PEN-en

Izgalmas, tudományos kísérletekkel fűszerezett programokkal várták az érdeklődőket.


2021. szeptember 24., Péntek

Polgármester: nagy lehetőség a kormány által biztosított több mint félmilliárd forintos fejlesztési támogatás

Az 588 millió forintos kompenzációt az eredeti célokra kell felhasználni.


2021. szeptember 11., Szombat

„Isten nem játszik dobókockával...”

A rendezvényen elismeréseket is átadtak. Posztumusz díszpolgári címet kapott Tarnóczky Attila helytörténész és Soós Ernő, a nagykanizsai Víztechnológiai Kutatóközpont névadó mérnöke.


A hon védelme nemzeti kérdés

Benkő Tibor honvédelmi miniszter tartott előadást Nagykanizsán.


2021. szeptember 08., Szerda

Ön már aláírta?

A héten is gyűjtik az aláírásokat a STOP, Gyurcsány! STOP, Karácsony! petícióhoz.


2021. szeptember 06., Hétfő

Elhunyt Boa Sándor

Boa Sándor a nyugdíjas éveiben is aktív, Nagykanizsáért és annak lakóiért szüntelenül és önzetlenül tenni akaró ember volt.


Magyar ezüstérem a CEOI-n, a Közép-Európai Informatikai Diákolimpián!

A BLG-s Németh Márton Tamás 309 ponttal bekerült az első tíz versenyző - és egyben az ezüstérmesek közé.


2021. szeptember 05., Vasárnap

Együttműködési megállapodást írt alá a Kapronca-Kőrös megyei és a nagykanizsai kamara

Egyfajta mini gazdasági régiót szeretnének kialakítani, ami a körforgásos gazdaságra épül.


2021. szeptember 03., Péntek

Nem hagyhatjuk, hogy tönkretegyék országunkat!

Kanizsán is elindult a STOP, Gyurcsány! STOP, Karácsony! petíció aláírásgyűjtése.


2021. augusztus 31., Kedd

Idén is pályázhatnak a kanizsai idősügyi klubok

A rendelkezésre álló keret 1,5 millió forint.


2021. augusztus 29., Vasárnap

Jó lenne, ha többször megvilágosodnának!

Balogh László polgármester szerint a csütörtöki közgyűlésen az ÉVE-frakció több elhibázott, elfogadhatatlan döntést hozott.

#Nagykanizsa

„Ne hagyjuk, hogy újra megtörténjen!”

„Ne hagyjuk, hogy újra megtörténjen!”

2021. szeptember 26. - Kanizsa

Kutatók éjszakája a PEN-en

Kutatók éjszakája a PEN-en

2021. szeptember 25. - Kanizsa

Kultúrházak éjjel-nappal

Kultúrházak éjjel-nappal

2021. szeptember 21. - Kultúra

Nem adott elsőbbséget a kerékpárosnak

Nem adott elsőbbséget a kerékpárosnak

2021. szeptember 18. - Kék hírek

Tizennyolc - rend vagy káosz?

Tizennyolc - rend vagy káosz?

2021. szeptember 13. - Kultúra

„Isten nem játszik dobókockával...”

„Isten nem játszik dobókockával...”

2021. szeptember 11. - Kanizsa

A hon védelme nemzeti kérdés

A hon védelme nemzeti kérdés

2021. szeptember 11. - Kanizsa

Ön már aláírta?

Ön már aláírta?

2021. szeptember 08. - Kanizsa

Szemtanúkat keresnek

Szemtanúkat keresnek

2021. szeptember 08. - Kék hírek

+