Kanizsa - 2020. július 31., Péntek
#Nagykanizsa #fejlesztés #református óvoda #Kiscsillag

Hamarosan kinő a földből

Hamarosan kinő a földből

Kezdődik az építkezés látványosabb szakasza.  A képen Cseresnyés Péter és Hella Ferenc (Fotó: Gergely Szilárd)

Elkészült a mélyalapozása a református óvodának, az épület így hamarosan kinő majd a földből. Az 500 milliós belvárosi fejlesztéshez 7,5 millió forintos önkormányzati támogatást kért a Nagykanizsai Református Egyházközség.  A közterületi járdák burkolásához szükséges összeget a polgármester a veszélyhelyzet idején megítélte, a város pedig átutalta. Ám a többségi koalíció szerint ez nem volt a veszélyhelyzettel összefüggően szükséges döntés, de még a város érdekeit sem szolgálta. 

Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő azonban – mint fogalmazott – nagyon örül ennek a fejlesztésnek is, mely a város érdekében jól kiegészíti az utóbbi évtizedben megvalósított, illetve folyamatban lévő beruházásokat. A politikus hozzátette, a megfelelő körülmények kiemelten fontosak a gyermekek neveléséhez, de az új épület a városképnek is jót tesz. Kiemelte, az előző években a kormányzat jóvoltából több tízmilliárd forint érkezett Nagykanizsára. A településfejlesztés keretében csaknem 8 milliárd forintból bölcsődék, óvodák és orvosi rendelők is megújultak, és most is több korszerűsítésen dolgoznak a szakemberek. 

– Azért, hogy az egyház ebben a tevékenységben fejlesztéssel, illetve a meglévő intézmények működtetésével részt vesz, köszönetet kell mondani. Nem úgy kell hozzáállni, ahogy Fodor képviselő úr tette az itteni beruházás kapcsán. Hiszen itt egy önkormányzati tulajdonú járda felújításához kért a református egyházközség támogatást, a képviselő úr pedig különbséget tett gyerek és gyerek között. Mert ő különbséget tesz a református egyház vagy éppen a piarista intézmény óvodájába, illetve az önkormányzat óvodájába járó gyerekek közt. Ez nem jó felfogás, hiszen mindannyian a mi gyerekeink – fejtette ki a város és a térség országgyűlési képviselője.

(Fotó: Gergely Szilárd)

A kanizsai gyülekezet vezetője, Hella Ferenc lelkipásztor elmondta, a Nagykanizsai Kiscsillag Református Óvoda köznevelési intézmény, így felekezeti hovatartozástól függetlenül mindenki igényeit kiszolgálja, a fenntartása viszont nem terheli az önkormányzatot. Hozzátette, a piaci alapon megvásárolt telkeket a városi szabályozás szerint lehet beépíteni, így a Hunyadi utcai oldalon jelentős terület marad üresen.  A lelkipásztor elmondta, a járdák térköves burkolására – mely ezen a területen előírás, és így az engedélyezés feltétele – már nem volt forrásuk, ezért kérték a támogatást.  

– Azt kell tudni, hogy a mi óvodánkra csaknem félmilliárd forint érkezik a városba. A városnak csak ez az egyetlen költsége volt ezzel. A Rozgonyi és a Hunyadi utcai közterületen a járdát meg kell csinálnunk. Kértem polgármester urat, hogy ebben segítsenek, nyújtsanak támogatást. Nagyon nagy szükség volt erre akkor, amikor meghozta a döntést, mert azokban a napokban kellett igazolni, hogy meg tudjuk valósítani a járdák térkövezését – mondta a lelkipásztor.

A református ovi első csoportja már szeptemberben elindul, de még a templomhoz tartozó gyülekezeti teremben. Az új épületet legkésőbb a következő nevelési évben már szeretnék használni, de előfordulhat, hogy korábban, akár jövő nyár előtt birtokba vehetik. 

Képgaléria


Még érdekes lehet ...


2023. május 27., Szombat

Szúnyoggyérítés lesz Kanizsán

Jövő kedden (május 30.), napnyugta után gyérítik majd a vérszívókat földi úton.


2023. május 26., Péntek

Azért arénáztak, hogy felszámolhassák

Bizzer András alpolgármester nem hagyta szó nélkül az ÉVE döntését.


2023. május 25., Csütörtök

Teljes kapituláció

Az ÉVE már nem akarja a Bajza utcai ingatlant.


2023. május 24., Szerda

Az ÉVE-frakció elutasította a Demokratikus Roma Vezetők Egyesületének kérelmét

Tejfel József elnök szerint egyesületük a Fodor Csaba vezette baloldali frakció politikai bosszújának áldozata.


Vasárnap gyereknap!

Mutatjuk a városi gyereknap programjait.


Szakítópróba

A kistérségi társulás nem adja át Kanizsának a Bajza utcai székhelyet.


2023. május 23., Kedd

Hat cégvezető kapott 30 milliós bónuszt

A polgármester szerint gyáva és etikátlan az ÉVE.


Televízió alkatrészek egy kupacban a régi piac területén

Ilyen szemetelést látva az az érzésünk támad, hogy a bolygó tisztán tartása érdekében tett kezdeményezések kudarcba fulladtak.


2023. május 22., Hétfő

Az ÉVE zárt ülésen robbantotta a bombát

Fodor Csabáék újabb pénzeket osztogattak és a Kanizsa Arénát működtető céget is felszámolták.


A Vízmű folytatja a karbantartást

Vízhiány léphet fel szerda éjszaka a keleti városrészben.


2023. május 21., Vasárnap

Kétnapos fesztivál tánccal és zenével

A rendezvényen a város szinte összes tánccsoportja képviseltette magát.


Ropta az egész város

Videós beszámolónk az Utca Tánc Fesztiválról


2023. május 19., Péntek

Rengeteg érdekes programot kínál a hétvége. Mutatjuk!

Táncos felvonulás és koncert is szerepel a sokszínű kínálatban.


Automatizált csarnokot avattak

A Fa-Feri Kft. új, 1700 négyzetméteres csarnoka mintegy 9 ezer nagyméretű bútorlap tárolására alkalmas.


2023. május 18., Csütörtök

Péntektől vasárnapig ne akarjon a belvárosban autózni

Csütörtök estétől több útszakaszt is lezárnak a belvárosban az Utca Tánc Fesztivál miatt.


A neveléstudomány kihívásairól beszéltek

A Nagykanizsai Tankerületi Központ és az Iskolapszichológusok Munkaközössége negyedik alkalommal szervezett neveléstudományi konferenciát.


Akár a teljes támogatás elúszhat, ha a víztorony felújítása elmarad

Veszélyben az 588 millió forintos kormányzati támogatás.


2023. május 17., Szerda

Varázsházikók újrahasznosított anyagokból

Kanizsai óvodások értek el szép sikereket a Varázsházikó pályázaton.

#Nagykanizsa

Szúnyoggyérítés lesz Kanizsán

Szúnyoggyérítés lesz Kanizsán

2023. május 27. - Kanizsa

Azért arénáztak, hogy felszámolhassák

Azért arénáztak, hogy felszámolhassák

2023. május 26. - Kanizsa

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

2023. május 25. - Érdekes

Teljes kapituláció

Teljes kapituláció

2023. május 25. - Kanizsa

Vasárnap gyereknap!

Vasárnap gyereknap!

2023. május 24. - Kanizsa

Szakítópróba

Szakítópróba

2023. május 24. - Kanizsa

Hatalmas bravúr a listavezető ellen

Hatalmas bravúr a listavezető ellen

2023. május 24. - Sport

Hat cégvezető kapott 30 milliós bónuszt

Hat cégvezető kapott 30 milliós bónuszt

2023. május 23. - Kanizsa

+