Kanizsa - 2020. szeptember 09., Szerda
#Háborús emlékek a császári és királyi 48. gyalogezredről #könyvbemutató #Balogh László

Holnap bemutatják a könyvet, amelynek támogatása vitát szült a helyi politikában

Holnap bemutatják a könyvet, amelynek támogatása vitát szült a helyi politikában

A polgármester saját keretéből támogatta a könyv elkészülését (Fotó: Gergely Szilárd)

Holnap lesz a bemutatója Szekér Imre Tibor Háborús emlékek a császári és királyi 48. gyalogezredről című kötetének. Ez az a könyv, amelynek elkészítését a polgármester saját keretéből támogatta, ez viszont vitát szült a helyi politikában. A könyvbemutatót szeptember 10-én, 17 órától tartják a HSMK-ban.  

– A minap személyesen vehettem kézbe Szekér Imre Tibor újonnan elkészült Háborús emlékek a császári és királyi 48. gyalogezredről című kötetét, amelyet néhány héttel ezelőtt – erős politikai ellenszéllel dacolva – a polgármesteri keretből támogattam, mert fontosnak tartottam a kutatás témáját városunk szempontjából. A 48. gyalogezred története ugyanis összefonódik Nagykanizsáéval, itt volt az ezred központja a Sugár úton, itt is volt laktanyájuk, és a Deák téri emlékmű nekik állít emléket. Mindez Kanizsa katonavárosi múltjának és így identitásának a szerves része, ezáltal másokkal ellentétben nyilvánvaló volt számomra a támogatása, még akkor is, ha a méltatlan kritikák felemlegették, hogy nem városunk szülötte kutatta és írta meg e történetet. Úgy gondolom, alapvetés, hogy egy értékítélet meghozatalakor az alkotást tekintjük és értékeljük elsősorban, nem pedig az alkotó lakhelyét, még akkor is, ha a politikai közélet szereplői vagyunk. Az igazán impozáns, sorszámozott kötet amúgy mintegy 500 oldalon állít méltó emléket a dicső történelmi múlttal bíró császári és királyi 48. gyalogezred halhatatlan hőseinek. A képekkel gazdagon illusztrált kiadvány Szekér Imre Tibor alapos és körültekintő kutatómunkájáról tanúskodik. Az oldalakon kibontakozik az acélzöld hajtókás, sárga pitykés 48-asok története, a papírra vetett sorok a letűnt előző, szomorú század nagy fiaira, kiemelkedő jellemekre és hőstettekre emlékeztetnek. A történelem olyan alakjaira, pillanataira, amelyeket nemzetünk talán már el is felejtett a világháború veszteségeivel együtt – részletezte Balogh László polgármester.

 

Még érdekes lehet ...


2022. június 27., Hétfő

A Sakkpalota várja a gyerekeket!

Sakkpalota Képességfejlesztő Program indul 12 környékbeli iskolában.


2022. június 25., Szombat

Több mint 700 álláslehetőség várta az érdeklődőket

A héten csaknem 50 munkáltató álláslehetőségeit ismerhették meg az elbocsátás előtt álló tungsramos dolgozók


2022. június 21., Kedd

Családi nap Miklósfán

Az immár hagyományos rendezvényen minden korosztály megtalálta a számára kikapcsolódást, szórakozást nyújtó programot. 


Cseresnyés: Nincs új a nap alatt

Cseresnyés Péter szerint tovább folytatódik a kanizsai baloldal cirkusza, holott a város érdekében az együttműködés szükséges


2022. június 19., Vasárnap

Nem felejtünk...

A Hortobágyi kényszermunkatáborokba elhurcoltakra emlékeztek a minap a vasútállomáson.


1956 áldozataira emlékeztek

Az emlékezők az 56-os emlékkertben található kopjafánál egy-egy szál virággal rótták le kegyeletüket.


2022. június 14., Kedd

Fenyő 75

Fenyő Miklós 75. születésnapja alkalmából adott koncertet a Kanizsa Arénában.


2022. június 13., Hétfő

Folytatódott a hagyomány

A pandémiás időszak miatt két év kihagyás után szervezték meg ismét a hétvégén a Fidesz dél-zalai családi napját.


Fenntarthatósági projektnap a Vízműnél

A résztvevő gyerekek környezettudatosságról szóló előadáson vettek részt, és a szennyvíztelep működésével is megismerkedtek.


2022. június 10., Péntek

Kanizsán is megünnepelték a horvát államiság napját

A rendezvényen jelen volt Dr. Mladen Andrlic, a Horvát Köztársaság rendkívüli és meghatalmazott nagykövete is.


2022. június 09., Csütörtök

Családi nap Ligetvárosban

A DRVE rendezvényén a résztvevőket zenés és sport-, valamint gyermekprogramok, továbbá főzőverseny és ugrálóvár is várta.


2022. június 08., Szerda

Új menetrendet vezet be a Volánbusz több térségben

A térség számos településéről jobban elérhetők lesznek a balatoni, illetve a dunántúli fürdővárosok, a Balaton más régiókból is könnyebben megközelíthető az autóbuszjáratokkal.


2022. június 06., Hétfő

Pábijubileum a Kanizsa Arénában

A 75 éves Fenyő Miklós elemében van és úgy döntött, hogy „bulizni” indul.


Emlékezni és emlékeztetni

Nagykanizsán is megemlékeztek a trianoni békediktátumról a nemzeti összetartozás napján.

+