Balogh László, Gugán János, Koósz Attila, Proszenyák István Zsolt és Cseresnyés Péter (Fotó: Gergely Szilárd)
A Murakeresztúr és Kotoriba közé tervezett híd nemcsak azt biztosítja, hogy 60 kilométeres kitérő nélkül lehet a két település között a határon átkelni, hanem a horvát-magyar kapcsolatokat is erősíti – hangzott el pénteken, a kanizsai városházán tartott sajtótájékoztatón. Ezen a Nagykanizsán és Dél-Zalában élő horvátok helyzetéről, a kétoldalú kapcsolatokról és a horvátországi földrengés után nyújtott gyors segítségről is szó esett.
Balogh László, Nagykanizsa polgármestere elmondta, vannak még fejlődési lehetőségek a már eddig is kitűnő együttműködésben. Példaként említette a nyelvi képzés, a közös projektek, a turisztika, a gazdasági és testvérvárosi kapcsolatok bővítését.
Gugán János, az Országos Horvát Önkormányzat elnöke hangsúlyozta, a Dél-Zalában élő horvátok elkötelezettek az anyanyelv használata és a hagyományok megőrzése mellett, ehhez pedig minden segítséget megkapnak Nagykanizsán és a térségben. Az elnök megköszönte a polgármesternek, az országgyűlési képviselőnek és a helyi horvátságnak, hogy a földrengés után egyből segítséget nyújtottak a katasztrófa sújtotta területen élőknek.
Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő kiemelte, a megbeszélésen arról is egyeztetett, hogy a horvátországi katasztrófa után a Polgári Kanizsáért Alapítvány számláján összegyűlt pénzt hova és milyen célokra utalja át a szervezet. Mint mondta, a kanizsaiak és a környéken élők adakozásaiból szép összeggel lehet segíteni az ottani élet újraindulását.
Koósz Attila, a Horvát Köztársaság magyarországi tiszteletbeli konzulja közölte, az uniós közbeszerzési értesítőben nemrég megjelent, hogy kiválasztották a leendő Mura-híd előzetes tervezőjét. Mint mondta, ez a híd nemcsak fizikai híd lesz, nemcsak a Mura két partját köti össze, hanem a két településen és a régióban élők kapcsolatát is szorosabbra fűzi.
Proszenyák István Zsolt, a kanizsai horvát önkormányzat elnöke is kiemelte azt a közösségi összefogást, amellyel a kanizsaiak segítettek a földrengés után. Ő arról is beszélt, hogy a nemzetiségi önkormányzatnál a pandémia ellenére is tudtak fejleszteni, például az irodájukban egyes részeket fel tudtak újítani az elnyert állami támogatásnak köszönhetően.
A Corvin utcai, 24 férőhelyes intézményre 237 millió forintot nyert a város.
Julcsi és Zétény gyógyulását is 550 – 550 ezer forint segíti.
A 13. alkalommal meghirdetett országos rendezvényt ezúttal online tartják meg.
A polgármester és a Fidesz-frakció szerint az ügyvezető vélhetően elhibázott és nem kellően átgondolt üzletpolitikai lépései miatt létszámleépítés következhet a cégnél.
A polgármester az országosan és helyben is javuló járványügyi adatokra hivatkozva, egészségügyi szakemberekkel egyeztetve döntött róla.
Áramszünet miatt február 12-13-14-én szünetel a fogászati ellátás a Szent Imre u. 1. szám alatti fogászati rendelőben.
A kanizsai tévés szakember maga volt az élő történelem.
A nagykanizsai iroda fontos szerepet tölt be a térség intézményes és intézményen kívüli szociális ellátásának biztosításában, továbbá állandó véradóhelyként hozzájárul a nemzeti vérkészlet folyamatos szinten tartásához is.
Február 1-jétől kedvezőbben csatlakozó autóbuszjáratok biztosítják Nagykanizsán a vasútállomás elérését.
Bűnmegelőzési tanácsok a cikkben.
A tanár úr már megkapta a védőoltást, a kanizsaiak nevében a polgármester és az országgyűlési képviselő köszöntötte fel születésnapja alkalmából.
Az utolsó szabad terület értékesítésének versenytárgyalását hamarosan megtartják
Véget ért a Nagykanizsai Szakképzési Centrum speciális projektje, melyben az intézményrendszert is fejlesztették.
A konvoj tagjai Nagykanizsán találkoztak a tiszteletbeli konzullal.
Szépen kifehéredett a nyugati határ.
A Kúria határozatáról a Fidesz-frakció képviselői tájékoztatták a sajtót.