(Fotó: Gergely Szilárd)
Koszorúzással egybekötött megemlékezést tartottak tegnap a magyar hősök tiszteletére a kiskanizsai Sarlós Boldogasszony templom melletti Millenniumi Emlékkertben.
A hős által látjuk, értjük és tudjuk, hogy az emberi erények nem puszta szavak, nem cinikus illúziók, hanem az apáról fiúra, az anyáról leányra szálló életláncolat összekötő kapcsai. Melyben minden láncszem egymást erősíti és egymásba fűződik, ám bármelyik meggyengülése vagy kihullása a szétszakított idő, a szétszakított nemzet rémével fenyeget – mondta ünnepi köszöntőjében Balogh László polgármester.
Hangsúlyozta, amíg virágot viszünk a hősöknek, addig élnek – ezért is tartja szép hagyománynak a hősökre való emlékezést az országban és a városban is.
Balogh László polgármester (Fotó: Gergely Szilárd)
– Hősök pedig nemcsak a múltban voltak, hanem a mában is lehetnek. Gondoljunk csak a pandémia hőseire; azt hiszem, mindenki tudná sorolni, hogy kik ők. Közeledünk a vége felé, és azt érzékeltem, hogy a városi emlékezésünk is a nyitottság örömében telt, mert sokan és méltóan voltak jelen. Azt gondolom, hogy önazonosságunk legfontosabb építője a hősök emlékezete. És ahogyan mondtam, biztosan lesznek még eztán is, de eddig is oly sokan voltak, akik nemzetközösségünkért cselekedtek – köztük sokan akár áldozatot hozva meg is haltak. Talán ezért is él nemzetünk még – köszönet a hősöknek, a bátraknak – fogalmazott a polgármester.
„Ha a föld isten kalapja, hazánk a bokréta rajta” - Emlékezzünk a hazaszeretet legszebb költői sorával, Petőfi szavaival a hőseinkre. Legyünk méltók ezen örökségre, hajtsuk meg fejünket a hazát adó és őrző hőseink nagysága előtt, és áldozatuk emlékét ápoljuk – fogalmazott ünnepi beszédében Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő.
Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő (Fotó: Gergely Szilárd)
Mint mondta, az első világháború idején, 1917-ben született hivatalos döntés arról, hogy legyen emléknapja mindazoknak, akik a háborúban elestek a hazáért, de 1945 után ezt az ünnepet nem tartották meg. Emlékeztetett, 2001-ben az Orbán-kormány kezdeményezte a Hősök Napjának újbóli megtartását, Nagykanizsán pedig azóta kurzusoktól függetlenül megemlékeznek a hősökről.
– Nemcsak a háborús hősök jutnak ilyenkor eszünkbe, hanem azok is, akik azért harcoltak, azért küzdöttek és dolgoztak, hogy a magyarság itt, a Kárpát-medencében hont leljen, és ezt a hont meg is tudja védeni. A Hősök Napjának az a mának szóló üzenete, hogy csak folyamatos küzdelemmel, a közösségért való cselekedetekkel, munkával lehet őrizni és tisztelni mindazt, amit őseink hagytak ránk – fogalmazott a politikus.
A magyar hősök emlékünnepét május utolsó vasárnapján tartják azokra a magyar katonákra és civilekre emlékezve, akik az életüket áldozták Magyarországért.
Idén ünnepli 60. évfordulóját az intézmény, a tornaterem a tanév kezdetére újult meg.
Tudományos túra indul pénteken 16 órakor, az állomásokon egyebek mellett a természettudomány és a fenntarthatóság témaköreivel lehet ismerkedni.
Közösségi összefogásból született meg a kiállítótér.
A Kanizsai Oldtimer Kerékpáros Szövetség tagjai által létrehozott kiállítás szeptember 13-án, a dödöllefesztivál első napján nyitja ki kapuit.
A szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményt változtatás nélkül közöljük.
A szabályok betartása mellett a hagyományok és új kezdeményezések is fontos szerepet kapnak a jövőben.
A beruházás már középtávon is megtérülne, hiszen egy-egy alkalomra több milliós költsége van az ideiglenes áramhálózat kiépítésének.
A Fidesz nem engedi szőnyeg alá söpörni az ügyet.
Ha önkormányzati forrásból lenne finanszírozva a Tripammer utca felújítása, már elkezdődhettek volna a munkálatok.
A nagykanizsai Fidesz-frakció ingyenessé tenné a várakozást.
A Szent István-napi megemlékezés a Deák-téren ünnepélyes zászlófelvonással kezdődött.
Ismét a Csónakázó-tavon rendezik meg a Jet-Ski Országos Bajnokság utolsó fordulóját.