Kanizsa - 2021. december 24., Péntek
#jotekonysag #karacsony #polgarmester

Három rászoruló családot támogatott egy kanizsai cég

Három rászoruló családot támogatott egy kanizsai cég

Fotó forrása: Balogh László Facebook - Hátsó sor (b–j): Balogh László, Bíró Zoltán, Simon-Bíró Zsuzsanna ügyvezető, Novák Vivien ügyvezető asszisztens, Csapó Zoltán gyárigazgató. Középső sor: Mészáros Gabriella, Majer Anikó, Bogdán Ferencné. Első sor: Csányi Benjámin, Csányi Anna, Majer Glória, Bogdán Mirella

Három rászoruló családot támogatott egyenként százezer forinttal egy lemezmegmunkálással foglalkozó kanizsai cég, a Ferzol-Metál Kft. A magyar tulajdonu családi vállalatot 1990-ben hozta létre Bíró Zoltán, egyszemélyes vállalkozásként. A cég központja Tápiószőlösön van, de emellett Szolnokon és 2020 óta már Nagykanizsán is működik gyára, ahol többszáz embert foglalkoztatnak.

A cég idén a három telephelyen csaknem húsz családnak segített, közte a három kanizsainak.

„Minden évben ahogy haladunk, és tudunk fejlődni,l mindig egy-egy családdal növeljük a támogatott családok számát, akiknek 100 ezer forintot nyújtunk. Ez megosztva történik, 75 ezer  forintot készpénzben, míg 25 ezer forintot utalványban. Utóbbit inkább élelmiszervásárlásra szeretnénk adni. Mivel magyar családi vállalkozás vagyunk, így az utalványokat is úgy szoktuk választani, hogy azt magyar tulajdonú cégnél tudják felhasználni.”

A karácsonyi ajándékokat a polgármesteri hivatalban adták át, a Gyermekjóléti Szolgálat közreműködésével kiválasztott családoknak. Balogh László polgármester elmondta, örömmel vállalta a közvetítői szerepet a jótékonysági akcióban..

„Ilyenkor karácsony táján, hála Istennek, sok örülnivaló van, sok a jóindulat, a jóhiszeműség, az ajándékozni tudás a világunkban. Bízom benne, és tudom, hogy ez nem csak karácsony idején van így. Ezért szeretettel üdvözlök minden eseményt, ami ezt bizonyítja. Ha abban közvetítői szerepet vállalhatok akkor örömmel vállalom. Természetesen adni a legjobb, és példát is kell mutatni. De ki kell emeljem annak fontosságát, hogy nagyon sok segítő, támogató, mecénás, szponzor létezik a mi városunkban is. Jó látni, büszke vagyok arra, hogy Nagykanizsán mennyi jótékonysági akció szökken szárba, és ér célba, különösen ilyenkor, az ünnepek közeledtével. A karácsonyi csoda sok mindennel jár, például az ilyen jószándékú jó cselekedetekkel is."

A kanizsai gyár munkatársai pedig az állatmenhely számára adakoztak.

Még érdekes lehet ...


2023. december 02., Szombat

Összeomlik a civilizációnk?

Dr. Gelencsér András rektor a NagyON Kanizsa vendégeként érkezett városunkba, s tartott előadást Ne féljünk a valóságtól! címmel.


2023. december 01., Péntek

A sikertelenség az ÉVE bélyege

Cseresnyés Péter szerint a szakképzési centrumról példát vehetne a várost irányító frakció.


2023. november 30., Csütörtök

A kormány kikéri az emberek véleményét

Nemzeti Konzultációt indít a kormány, hogy kikérje az emberek véleményét.


Kisfakoson is befejeződött az útfelújítás

Bruttó 22,3 millió forintból elkészült a Damjanich utca aszfaltozása Kisfakos városrészben.


2023. november 29., Szerda

Tükörsima aszfaltos út vezet egészen a Zöldtáborig

1267 méter hosszon kapott új burkolatot a Majális utca a Csónakázó-tónál.


2023. november 28., Kedd

Az iskoláig aszfaltoztak

Közel 250 méter hosszúságban kapott új aszfaltburkolatot Miklósfán az Iskola utca.


2023. november 27., Hétfő

Újabb vendég, újabb témák a polgári esten

Az év utolsó polgári estje következik Dr. Gelencsér Andrással.


2023. november 23., Csütörtök

Hamarosan visszaköltözhetnek a gyerekek

A csoportszobákba új világítótestek is kerültek.


Már nem ázik be az óvoda

A közelmúltban fejeződtek be a munkálatok a ligetvárosi tagóvodában, csütörtökön pedig a műszaki átadás is megtörtént.


A Bolyai matekverseny idei legjobbjai

Idén 13 általános iskola 109 tanulója nevezett a tudáspróbára.


2023. november 22., Szerda

Visszakerültek a munkaerőpiacra

Az elért eredményeket összegezték a zárókonferencián.


2023. november 21., Kedd

Megadja Gábor publicistával folytatódik a sorozat

November 24-én, pénteken az Egylet Pincében várja az érdeklődőket a  NagyON Kanizsa Egyesület.


Ekkora halakat még sosem telepítettek a Csónakázó-tóba

Az idén ez már a nyolcadik haltelepítés volt a tavon.


2023. november 15., Szerda

Elkészült a járdaszakasz a bajcsai városrészben

A közelmúltban befejeződött a Vöröshegyi utca járdafelújítása a bajcsai városrészben.

#Nagykanizsa

Összeomlik a civilizációnk?

Összeomlik a civilizációnk?

2023. december 02. - Kanizsa

A sikertelenség az ÉVE bélyege

A sikertelenség az ÉVE bélyege

2023. december 01. - Kanizsa

A kormány kikéri az emberek véleményét

A kormány kikéri az emberek véleményét

2023. november 30. - Kanizsa

Testi és lelki „mankó”

Testi és lelki „mankó”

2023. november 30. - Érdekes

Az iskoláig aszfaltoztak

Az iskoláig aszfaltoztak

2023. november 28. - Kanizsa

Hamarosan visszaköltözhetnek a gyerekek

Hamarosan visszaköltözhetnek a gyerekek

2023. november 23. - Kanizsa

Már nem ázik be az óvoda

Már nem ázik be az óvoda

2023. november 23. - Kanizsa

+