Nádasi Tamás és Szakacsits Szabolcs a programról tartott sajtótájékoztatón (Fotó: Gergely Szilárd)
Sakkpalota Képességfejlesztő Program indul 12 környékbeli iskolában.
Az oktatási programban 32 tanár működik közre szeptembertől, ők 3 napos továbbképzésen vesznek részt. Ez lehetővé teszi számukra, hogy önálló tantárgyként, heti 1-2 órában oktassák a Sakkpalotát, vagy integrálják a módszert az alsó tagozat bármely tantárgyába.
A képzést, amely június 28-án kezdődik a Halis István Városi Könyvtárban, a Polgár Judit Sakk Alapítvány tartja a Tuxera Aquaprofit Nagykanizsai Sakk Klub támogatásával.
A Polgár Judit Módszer célja az óvodás és kisiskolás korú, 4 és 10 év közötti gyermekek komplex képességfejlesztése, melyek révén kialakulnak és megerősödnek a 21. században elengedhetetlen készségek: a 4K,
vagyis a kritikus gondolkodás, a kommunikáció, a kollaboráció és a kreativitás.
A digitális társadalom olyan mértékű adatfeldolgozást tett szükségessé az emberek számára, amelyben bizonyos képességek elsajátítása létszükségletté vált. Az ehhez szükséges dialektikus, stratégiai és ok-okozati, szekvenciális gondolkodást fejlődésük korai szakaszában a gyerekek a sakktáblánál öntudatlanul tanulják meg, és az egész tanulási folyamat kialakulására komoly kihatással van.
A nemzetközileg elismert, akkreditált rendszert 3 éve már 700 millió forinttal támogatta az állam. A módszer megalkotójának, a világ 10 legokosabb embere közé tartozó Polgár Judit személyének nagykanizsai kötődéséről Nádasi Tamás, a Nagykanizsai Sakk Klub elnöke beszélt.
– 14 bajnoki címmel rendelkezünk, Nagykanizsa most már a magyar sakkozás fellegvára. Nagyon sok kezdeményezés tőlünk indult, a Polgár Judit Módszerhez is van közünk, hiszen Polgár Juditot mi hoztuk vissza a magyar sakkozásba. 8 alkalommal szerveztünk Aquaprofit Polgár Sakkfesztivált, és a negyedik fesztiválon, 2012-ben döbbent rá Polgár Judit, amikor látta, milyen sok fiatal látogatja a sakkfesztivált, hogy ezzel érdemes foglalkozni. Innen indult a Sakkpalota program.
Szakacsits Szabolcs, a Sakk Klub alelnöke, aki egyben a program nagykanizsai részének főszponzora is, elmondta miért döntött a kezdeményezés anyagi támogatása mellett.
– Én 33 évvel ezelőtt kerültem el Nagykanizsáról, de azelőtt nagyon sok mindent kaptam ettől a várostól, a tanáraimtól, a matematikától, az informatikától és a sakktól. 8 hónapja költöztem haza Finnországból, és most szeretnék minél többet visszaadni mindabból, amit a várostól kaptam – árulta el.
Idén 15 százalékkal, jövőre újabb 10 százalékkal növekszik az építményadó.
Meghirdették az „Egy doboznyi szeretet” jótékonysági akciót.
A kanizsai Fidesz nem támogatja az építményadó emelését.
A nemzeti konzultációhoz kapcsolódó országjárás keretében látogatott Nagykanizsára dr. ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász.
Az újbormustra minden évben kiemelkedő esemény a miklósfai gazdák számára.
A kormány eddig 32 milliárd forintot fordított a notebook-projektre.
Cseresnyés Péter a nemzeti konzultáció fontosságáról beszélt.
Tabudöntögetés a Polgári Est keretében.
A fiatalok szakmaválasztását segítette a rendezvény.
November 12-én, kedden 17 órakor az Egylet Pincében folytatódik a NagyON Kanizsa Egyesület programsorozata.
November a helyi tehetségtámogatás hónapja.
Új elnöke van a környező kistelepüléseket tömörítő szervezetnek.
Bedő György a nagykanizsai közgyűlés új tagja, aki Bata Hajnalka helyét veszi át a Fidesz-frakcióban.
Kanizsai képzőhelyek mutatkoznak be a Kanizsa Arénában.
A 14C jelzésű járatok mindenszentek napján a Városkapu körút és a Tripammer utcai köztemető között közlekednek.
A prosztatarák korai felismerése érdekében hirdetett szűrőprogramot a Nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórház.
Az állatmenhely működésével kapcsolatban két állatvédő egyesület kereste meg a járási főállatorvost, egyúttal Nagykanizsa város polgármesterét.