Kanizsa - 2022. július 08., Péntek
#DRVE #jótékonyság #közösség #kiállítás

Tartós tejet és üdítőitalt osztott a DRVE a rászoruló családoknak

Tartós tejet és üdítőitalt osztott a DRVE a rászoruló családoknak

(Fotók: Gergely Szilárd)

Tartós tejet és üdítőt tartalmazó csomagokat adott át a héten a Demokratikus Roma Vezetők Egyesülete a rászoruló családoknak.

Az élelmiszerosztásra érkezőknek reggelit is adtak, illetve jelenlétükben nyitották meg a romák történetét, népszokásait, kultúráját és tradicionális mesterségeit bemutató kiállítást – mondta Tejfel József, az egyesület elnöke, aki hozzátette, a mostani adományozáshoz a Baptista Szeretetszolgálattól kaptak több raklap tejet és jeges teát.

- 50 családnak segítünk most itt, helyben, de még megyünk három helyszínre olyanokhoz, akik nem tudtak eljönni, mert például kisgyerekkel vannak. A szeretetszolgálattal 1.5 tart a kapcsolat, havonta egyszer kapunk tőlük csomagot Budapestről. Az önkormányzathoz is beadtunk egy pályázatot, de azt élből elutasította az ÉVE-frakció. Folyamatosan dolgozunk azért, hogy mindenük meglegyen a családoknak. A választások után 450 családot támogattunk élelmiszerrel, és 98 embernek szereztünk munkát. Azóta is járnak be hozzánk olyanok, akik megkérnek, hogy vigyázzunk a gyerekeikre, amíg ők dolgoznak. Volt két családi napunk is, amelyeken meleg étellel és ruhával támogattunk hátrányos helyzetű családokat.

Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő kiemelte, Tejfel József és Fehér Ildikó méltó módon folytatja az elhunyt Nagy József György által létrehozott civil szervezet segítő munkáját.

- Azt a közösséget, amelyik megalakult Ligetvárosban és itt, a Zrínyi utcai központban, továbbra is segítik és támogatják. Több olyan támadás is érte a szervezetet, hogy csak a választások előtt segítettek másokon, és tulajdonképpen kampánytevékenységet végeztek, de az elmúlt pár hónap erre egyértelműen rácáfolt. Rövid időn belül a 4. vagy az 5. alkalommal találkozunk olyankor, amikor a csapat adományokat oszt vagy valamilyen kulturális. közösségépítő programot szervez a városrészben élőknek. Ha megfelelő anyagi támogatást kapnak, az a karitatív munka a jövőben is folytatódhat, amit az előző hónapokban, sőt, az elmúlt 20 évben tapasztaltunk a részükről. Remélem, hogy vállalásukat a civilek és az önkormányzat is segíti. Ha visszatekintünk az elmúlt 2 évtizedre, láthatjuk, hogy politikai vezetéstől függetlenül az önkormányzat mindig támogatta ezt az egyesületet, éppen azért, mert a tevékenységük politikától független, és a jótékonyságról, a közösségépítésről szól.

Képgaléria


Még érdekes lehet ...


2026. április 17., Péntek

Cseresnyés Péter: Össze kell tartani, mert amit felépítettünk, az nem veszett el

Az Egylet Pincében tartott találkozón a politikus a vereség feldolgozása mellett az összetartás és az újrakezdés fontosságát hangsúlyozta.


Még kevesebb parkoló lesz a belvárosban – érdekel itt valakit, mit akarnak az emberek?

Előbb lezárásra, majd végleges átalakításra kerül sor a régi kosaras piac területén, így az autósok élete még nehezebbé válik.


2026. április 16., Csütörtök

Április 16.: a gettósítás kezdete és az emlékezés napja

Nagykanizsa zsidó közösségének tragédiája is figyelmeztet.


Kétezer kilogramm hal érkezett a Csónakázó-tóba

A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. varászlói tóegységéből érkezett szállítmány egyedeinek átlagtömege 2,5 kilogramm volt, ami a horgászok számára kifejezetten kedvező adottságokat teremt.


2026. április 15., Szerda

Szolidaritási adó nuku: avagy a bátor nyúl lázadása

Ha eztán valaki nem fizeti majd be a helyi iparűzési adót, azt miként értékeli majd a városvezetés?


Ami bosszúságként indult, ma már vállalkozás: így lett ötletből siker

Egy egyszerű, bosszúsággal teli hétvége kellett hozzá, hogy megszülessen egy új, hiánypótló szolgáltatás Nagykanizsán.


2026. április 13., Hétfő

Egészségnevelő podcast indult Nagykanizsán

A sorozat első epizódjának vendége Dr. Varga Zsuzsanna, a Nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórház Neurológiai Osztályának főorvosa volt.


Több mint egy tonna hal és kiélezett küzdelem – ezt hozta a VI. Csótó Carp Cup

A szervezők értékelése szerint igazi férfimunka volt a verseny, amelyben minden csapat elismerést érdemel.


2026. április 12., Vasárnap

Cseresnyés Péter: Holnaptól már nem lehet másra mutogatni

A Fidesz-KDNP politikusa elismerte a vereséget.


Nagy részvétel, nagy tét – Cseresnyés Péter nyilatkozott az urnazárás után

-A politikus szerint a magas részvétel azt mutatja, hogy a választók tisztában voltak a döntés súlyával. Úgy fogalmazott: a magyarok felismerték, hogy sorsdöntő kérdésekben kell állást foglalniuk.


Cseresnyés Péter is szavazott már – Zalában is rekorder a részvételi arány +Képgaléria

A Fidesz–KDNP országgyűlési képviselő-jelöltje hangsúlyozta: a tét a béke és a családok biztonsága.


2026. április 11., Szombat

A nap vicce: a baloldal szerint túlárazott Kanizsa Arénában ünnepel a Tisza jelöltje

Ha valaki azt mondja, hogy a politika következetes műfaj, az valószínűleg még nem járt mostanában Nagykanizsán.


2026. április 10., Péntek

Szabó Zsófi is beállt Cseresnyés Péter mögé Nagykanizsán

Hello Nagykanizsa! Hajrá, április 12-én tudjátok, hogy hova kell húzni azt az X-et? Cseresnyés Péter, nem kérdés. Ő a biztos választás, a Fidesz a biztos választás – fogalmazott a műsorvezető.


Gagyi hősök és a nagykanizsai köpönyegforgatók, avagy a tiszás propaganda mozgatórugói

Az ÉVE Facebook oldala a porból feltámadva, szárazon tűnt el Magyar Péter slim fit miniszterelnök-jelölt alfelében.


Szupertiszta víz és magyar szabadalom: új dimenzióba lép a nagykanizsai Hidrofilt

Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő emlékeztetett: a Hidrofilt, az önkormányzat és a Pannon Egyetem hármas összefogásával létrejött Soós Ernő Kutató-Fejlesztő Központ alapozta meg azt a tudásbázist, amelyre a mostani projekt is épül.


2026. április 09., Csütörtök

Harmadszor Nagykanizsán – de mit kapnak cserébe a kanizsaiak?

A kampányrendezvényeken rendre elhangzanak az országos politikai üzenetek, kritikák, általános ígéretek. Ám amikor a konkrétumokra kerülne sor – Nagykanizsa és Dél-Zala jövőjére, fejlesztési lehetőségeire, munkahelyteremtésre, közlekedésre, egészségügyre


2026. április 08., Szerda

Ezer dolgozó, félmillió beteg: a szakma csúcsán a nagykanizsai kórház

Fejlesztések, új szemlélet és kiemelkedő betegellátás – Dr. Brünner Szilveszter mutatta be az intézmény működését.


2026. április 07., Kedd

Rózsaszínbe öltözött Nagykanizsa belvárosa

Virágzik a japáncseresznye a dél-zalai településen.

+