A Fodor Csaba vezette ÉVE-frakció Balogh László polgármestert és a Fidesz-frakciót támadják, mert egy, a város számára előnyösebb javaslattal álltak elő (Fotó: archív, Gergely Szilárd)
Mint arról már beszámoltunk, a február 10-re összehívott soron kívüli közgyűlést a baloldali ÉVE-frakció minősíthetetlen stílusa és hangneme miatt berekesztette Balogh László polgármester. A történteknek több tanulsága is van, ugyanakkor azt is megvilágítják, miért lehetetlen együttműködni a baloldali ÉVE-frakcióval.
Hát akkor fejtsük fel a szálakat. Az ÉVE három és fél év semmittevés után határozta el, hogy pályázatot ír ki a városi közvilágítás rekonstrukciójára. A tervek szerint több mint 5 ezer lámpa cseréjére kerül sor és a város több pontján új villanyoszlopokat is telepítenek. A beruházásra pályázat kiírását tervezik, csakhogy a város számára nem éppen előnyös feltételekkel.
Miről is van szó?
A leendő nyertes - vagy saját tőkéből, vagy bankhitel segítségével - finanszírozná a beruházást, cserébe az önkormányzat 13 éven keresztül törlesztene az új, energiahatékony LED-lámpák által termelt megtakarításból. Azaz a város továbbra is egy emelt díjat fizetne, hiszen a valós költségek mellett az inflációkövető bérleti díjat is ki kellene fizetnie a beruházónak.
Kijelenthető tehát, hogy a megvalósítást követő több mint egy évtizedben nem garantálható megtakarítás az üzletből. De az ÉVE még ennél is rosszabb üzletet akar kötni, hiszen az energiatakarékos LED-lámpák a szerződés lejárta után sem kerülnének a város tulajdonába, azokat továbbra is inflációkövető bérleti díjért működtetné a leendő beruházó, azaz továbbra sem jelentkezne számottevő megtakarítás a város számára. Magyarán a városban energiatakarékos közvilágítás lenne, de az önkormányzat közel ugyanannyit fizetne érte, mint jelenleg, hiszen a bérleti díj elvinné a megtakarítás nagy részét.
Ezzel szemben lehetőség lenne fejlesztési hitelből is megvalósítani a beruházást, ami a becslések szerint 10-15 év alatt megtérülne, s azt követően valóban olcsóbb lenne a közvilágítás az önkormányzat számára.
Talán nem kell ecsetelni, hogy a két lehetőség közül, melyik a jobb üzlet a város számára, ám a baloldali ÉVE-frakciót ez izgatja a legkevésbé. Ők ragaszkodnak a saját elképzeléseikhez, s mivel egy fős többségük van a közgyűlésben, a döntést is képesek meghozni. A baj nem ezzel van, hanem azzal, hogy ezt a rossz üzletet úgy próbálják meg tálalni a kanizsaiaknak, mintha ezzel jól járna a város.
Az pedig már csak hab a tortán, hogy mindeközben Balogh László polgármestert és a Fidesz-frakciót támadják, mert egy, a város számára előnyösebb javaslattal álltak elő. Na, ehhez kell a gyomor...
A hivatalos átadó ünnepséget pénteken tartották.
Több mint 30 ezer csemetét ültettek el a Csónakázó-tónál.
Több mint száz önkéntes tartalékos katona esküdött fel a haza védelmére csütörtökön az Erzsébet téren.
Vanicsek Ferenc Györgynét Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő is köszöntötte
22 koreográfiával 140 táncos lépett a HSMK színpadára.
A vénic-szilfát az időspirálnál ültették el, ahol a korábbi év fái is találhatók.
A vármegyei szervezet Kanizsán is kerekasztal-beszélgetést tartott.
Az újoncok a katonai szervezetekkel megkötött szerződések aláírását követően megkapták egyenruháikat, s megkezdődtek számukra a foglalkozások.
A szervezeti egység költöztetésére 2023. március 21- 23. között kerül sor.
Az Eötvös téri Kormányablakban március 28-án (kedd) nem lesz ügyfélfogadás.
A sajtóreggelire március 15-e, a sajtószabadság napja alkalmából várta a politikus az újságírókat, fotósokat.
Nagykanizsa nemrég ismét jelentős mértékű kormányzati támogatásban részesült.
A NagyON Kanizsa Egyesület által szervezett Polgári esték sorozat nyitó eseményét múlt pénteken tartották.