Kanizsa - 2023. március 16., Csütörtök
#Nagykanizsa #kormányzati támogatás #költségvetés

286 millió forinttal javul a költségvetés mérlege

286 millió forinttal javul a költségvetés mérlege

Balogh László polgármester és Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő (Fotó: Gergely Szilárd)

Nagykanizsa nemrég ismét jelentős mértékű kormányzati támogatásban részesült - jelentette be csütörtökön reggel a Városháza előtt Balogh László polgármester és Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő.

Mint elhangzott: a március 10-én megjelent kormányrendelet alapján Nagykanizsa Megyei Jogú Város Önkormányzata 286 millió forint plusz támogatást kap a kormányzattól a minimálbér és a garantált bérminimum, illetve a bölcsődei és óvodai dolgozók béremelésének finanszírozására.

- Mivel ezek a költségek korábban már betervezésre kerültek a már elfogadott idei évi költségvetésbe, ezért ezek a plusz támogatások nagyrészt (kb. 85%-ban) szabad forrásként fognak jelentkezni a város költségvetésében - mondta a polgármester. -Ez tehát egy újabb jelentős kormányzati segítséget jelent Nagykanizsa idei évi költségvetéséhez. Korábban szintén az idei évi költségvetéshez már érkezett 576 millió forint a megemelkedett energiaárak finanszírozására. Tehát csak idén ez idáig 862 millió forint kormányzati támogatás érkezett a városunk költségvetéséhez.

Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő emlékeztetett: mindezzel együtt az elmúlt évek során már több mint 2,8 milliárd forint kormányzati támogatás érkezett a város költségvetésének támogatására. Tehát a helyi baloldal valótlan állításival szemben a jelenlegi kormányzat rendületlenül támogatja Nagykanizsát abban, hogy a megfelelő működés biztosított legyen.

- Arra kérem a balliberális Éljen VárosuNK! Egyesület (ÉVE) társaságát, hogy ezúttal valóban a város fejlődése szempontjából fontos ügyekre költsék a kormányzati támogatást, például pályázati önerő biztosítására, de semmiképpen se saját vagy cégvezető barátaik jutalmazására - nyomatékosította Cseresnyés Péter.

Még érdekes lehet ...


2023. március 18., Szombat

Karbantartás miatt szünetel az ügyfélfogadás

Az Eötvös téri Kormányablakban március 28-án (kedd) nem lesz ügyfélfogadás.


2023. március 17., Péntek

A média munkatársait köszöntötte Cseresnyés Péter

A sajtóreggelire március 15-e, a sajtószabadság napja  alkalmából várta a politikus az újságírókat, fotósokat.


2023. március 13., Hétfő

Kanizsai esték - előtérben a konzervatív értékrend

A NagyON Kanizsa Egyesület által szervezett Polgári esték sorozat nyitó eseményét múlt pénteken tartották.


2023. március 11., Szombat

Fodorék jóvoltából idén nem jut majd forrás út- és járdafelújításra

Beszédes a pályázati önerőre elkülönített 10 millió forintos keretösszeg is, ami azt jelzi, hogy nincs igazán a várost érintő fejlesztési elképzelése az ÉVE-frakciónak.


2023. március 10., Péntek

70 éves a Bolyai-iskola

Az elmúlt hétvégén rendezték meg az intézmény ünnepi gáláját.


2023. március 09., Csütörtök

Vita a közvilágítás rekonstrukciójáról

A szakértők szerint sem lenne előnyös.


2023. március 08., Szerda

Matek az utcán

Vasárnap hét helyszínen, köztük Nagykanizsán rendeznek programokat a Matematika Világnapján.


2023. március 07., Kedd

Mutyiszag van a levegőben

Az ÉVE a város érdekeivel ellentétes konstrukciót erőltet a közvilágítás rekonstrukciója kapcsán.


Költözik a nagykanizsai foglalkoztatási osztály

Az osztály elérhetősége és ügyfélfogadási rendje az új helyszínen változatlan marad.


2023. március 05., Vasárnap

Országos sajtóvisszhangot kapott a balliberális ÉVE-frakció „munkája”

Veszélybe kerülhet az intézmények, óvodák és a Batthyány-gimnázium energetikai korszerűsítésére elnyert támogatás.  


2023. március 03., Péntek

Immunrendszert támogató cseppeket kapott ajándékba a Nagykanizsai Egyesített Szociális Intézmény

A 100 ezer forint értékű ajándék a Béres Alapítvány és az Életet az Éveknek Országos Szövetség Zalai Szervezetének jóvoltából jutott el a kanizsai idősekhez.

+