Ismét lehet parkolni a régi piac területén, ám a kanizsai Fidesz-frakció szerint a helyi rendelettel ellentétes a várakozás fizetőssé tétele (Fotó: Zalakocka)
A nagykanizsai önkormányzat tavaly 100 millió forintért adta el a régi piac területét, hogy ott lakások épülhessenek. A beruházás a mai napig nem kezdődött el, így a városüzemeltető cég most visszabérli és újra fizetőparkolóvá nyilvánította a régi piac területét. Bizzer András alpolgármester szerint ez ellentétes a helyi rendelettel.
- Egy évvel ezelőtt került eladásra az akkor még önkormányzati tulajdonú Dél-Zalai Áruház mellett lévő régi piac területe - emlékeztetett Bizzer András alpolgármester. - A terület új tulajdonosa bár lekerítette a területét, az építkezést, vagyis az adásvételi szerződés által is elvárt beépítést a mai napig nem kezdte meg. Ezek után a nyár folyamán a hírekben olvashattunk arról, hogy derült égből villámcsapásként hirtelen megnyitják a magánterületet és ott önkormányzati fenntartású fizetős parkoló lesz a VIA Kanizsa NZrt. által működtetve. Mára ez a fizetős parkolási lehetőség a magánterületen meg is nyílt. Mindez azonban jogi aggályokat és egyéb kérdéseket vet fel.
Az alpolgármester hangsúlyozta:
a parkolási lehetőségek bővítése üdvözlendő, de azt nem lehet az önkormányzati rendelet megszegésével és a városlakók számára etikátlan, illetve indokolatlan költségek felszámolásával megtenni.
Mindez az óbaloldali ÉVE-frakció stílusára vall, bár azt nem tudni pontosan, hogy Horváth Jácint vagy épp Fodor Csaba milyen mértékben befolyásolták a VIA Kanizsa NZrt. intézkedését az adott ügyben.
- Az viszont biztos, hogy Balogh László polgármester úr semmit nem tudott a szabálytalan fizetős parkoló megnyitásáról, amely ellentétes a fizető parkolóhelyek működtetéséről és igénybevételéről szóló önkormányzati rendelettel - húzta alá az alpolgármester.
- A magam részéről súlyosan etikátlannak tartom, hogy egy magánterületen, még ha azt vissza is bérli az önkormányzat egyik cége a tulajdonostól, egy önkormányzati működtetésű, fizetős parkoló üzemeljen. Nem véletlen, hogy mindez a jelenlegi önkormányzati rendeletünkkel is ellentétes. Ezt a szabálytalanságot és az átgondolatlan, elkapkodott intézkedést valahogy fel kell oldani. Ezért polgármester úr és a kanizsai Fidesz-frakció azt javasolja, hogy legyen ingyenes a parkolás a régi piac területén. Ezt a javaslatot polgármester úr a csütörtöki közgyűlés elé terjeszti és bízom benne, hogy az ÉVE-frakció is támogatni fogja azt, mert így egy újabb, frissen elkövetett hibájukat lehetne helyrehozni - mondta Bizzer András.
Megemlékezést tartottak a nagykanizsai vasútállomáson a hortobágyi kényszermunkatáborokba elhurcolt zalai családok tiszteletére.
A halgazdálkodó szervezet a telepítés miatt nem rendelt el horgászati tilalmat, így a tó továbbra is zavartalanul látogatható.
A politikus hosszú ideje meghatározó szereplője a zalai politikai életnek, jelenleg is a Fidesz zalai választmányának elnöke, korábban pedig országgyűlési képviselőként dolgozott.
Orbán Viktor beszédének egyik központi témája a generációváltás volt. Kijelentette, hogy a Fidesz jövőjét a harmincas és negyvenes éveikben járó politikusoknak kell meghatározniuk.
Dömötör Csaba hangsúlyozta: Európa olyan időszakot él, amikor egyszerre kell választ adnia gazdasági, geopolitikai és társadalmi kihívásokra.
a Fidesz azt várja a kormánytól, hogy ne vezesse ki a kamatstopot, és ne hozzon olyan döntést, amely jelentős többletterhet róna a hitellel rendelkező családokra.
Az ISTIVÁN Autó közösségi oldalán közzétett bejegyzésében kiemelte: a harmadik egymást követő díj komoly visszaigazolást jelent számukra, hogy jó úton járnak.
A beruházás célja a közlekedésbiztonság javítása, valamint egy korszerűbb és élhetőbb városi környezet kialakítása.
A Zalaerdő Zrt. munkatársa, Molnár Tamás nyerte az Év Erdésze Verseny országos döntőjét, amelynek idén a Nyírerdő Zrt. adott otthont.
Az első alkalommal megrendezett esemény bebizonyította, hogy Nagykanizsán erős és összetartó horgászközösség működik.
Tánc, zene és fergeteges hangulat Nagykanizsán.
Közéleti beszélgetésre várják az érdeklődőket június 11-én az Egylet Pincében.
A felajánlás nemcsak az udvar komfortját növeli, hanem hozzájárul ahhoz is, hogy a diákok még több időt tölthessenek a természet közelségében.
Ünnepélyes keretek között emlékeztek meg a nemzeti összetartozás napjáról június 3-án este Nagykanizsán, az Eötvös téren. A rendezvényen a Kanizsai Császárhuszárok díszőrsége mellett gyűltek össze mindazok, akik fontosnak tartják a magyarság történelmi em
A rendezvény csütörtökön 16.30 órakor kezdődik a Nagy-Magyarország Emlékműnél, ahol a résztvevők közösen emlékeznek meg a trianoni békediktátum következményeiről.