A Sugár utca 3. szám alatt alakították ki a kerékpármúzeumot (Fotó: archív, Gergely Szilárd)
Jövő héten nyílik a kerékpármúzeum. A Kanizsai Oldtimer Kerékpáros Szövetség tagjai által létrehozott kiállítás szeptember 13-án, a dödöllefesztivál első napján nyitja ki kapuit.
Dene Tibor elnök elmondta, büszke arra, hogy az idén éppen tízéves az egyesületük, vagyis a munkájuk gyümölcse beérett. Olyan értékes gyűjtemény került a szervezetükhöz, melyet – mint mondta - mindenkinek látnia kell. Szerették volna, ha a járművek az azokat megillető, méltó körülmények között legyenek megtekinthetők, ezért hozták létre a múzeumot, ahol 36 kerékpár lesz látható.
Nem arra törekedtek, hogy rengeteg kerékpár sorakozzon, hanem arra, hogy a biciklik történetén keresztül kronológiai sorrendben haladva a magyar ipar gyöngyszemeit bemutassák. A Sugár utca 3. szám alatt található kerékpármúzeum megnyitója szeptember 13-án, pénteken 17 órakor lesz.
Cseresnyés Péter: háború, biztonság, gazdaság és Nagykanizsa jövője a választás küszöbén.
A rendőrségi nyomozás kimenetele határozhatja meg, hogy lesz-e büntetőjogi felelősségre vonás a történtek miatt.
Aki a felsőoktatásba készül, február 15-ig dönthet.
A korszerű, minden igényt kielégítő elektromos kórházi ágyak a Krónikus Belgyógyászati Osztályon álltak szolgálatba.
A korábbi jól bejáratott címről egy modern épületbe költöztek, hogy az ügyfélkiszolgálás komfortját növeljék.
Nem lehet betegellátási probléma a kanizsai kórházban.
Egyértelmű és kíméletlen kritikát fogalmaztak meg portálunk olvasói a hóeltakarítással kapcsolatban.
Péntekre az akár többórás ónos eső miatt a HungaroMet másodfokú riasztást adott ki, ezért aki teheti, autóval ne induljon útnak a csapadékos területeken.
Ónos eső miatt másodfokú riasztás Zalában – komoly veszélyeket rejt a pénteki időjárás.
A tó ilyenkor egészen más benyomást tesz a kirándulókra, mint a nyári zsivajban.
Idén is nemes célt szolgál a Jótékonysági Kupa.
Nem szakad meg a példaértékű hagyomány Kiskanizsán, az újév első vasárnapján ismét véradást szerveznek a településrészen.
Ismét adománygyűjtést indított Bodó Tamás a legelesettebbekért.
A díj az év végén érkezett, teljes meglepetésként, ugyanakkor komoly szakmai visszaigazolást jelent a csapat számára.
A kislány január 2-án, hajnali 2 óra 10 perckor jött világra természetes úton, 3300 grammos súllyal és 53 centiméteres hosszal.
Ünnepi megemlékezésre került sor nagy költőnk születésnapján a Deák téri szobornál.
Boldog, békés és sikeres új évet kívánunk minden Olvasónknak!
A bevásárlóközpont tetején kigyulladt egy elektromos berendezés, a város hivatásos tűzoltói eloltották a lángokat.