Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő is elhelyezte a megemlékezés koszorúját. Szemben Rajnai Miklós Bánffy-díjas bölcsész látható (Fotó: Gergely Szilárd)
Húsz évvel halála után méltó emléket állítottak Buda Ernőnek, a magyar olajipar egyik legkiemelkedőbb szakemberének Nagykanizsán.
Az Erdész utca 27. szám alatt található társasház falán elhelyezett emléktábla jelzi, hogy ebben az épületben élt és dolgozott a korszakalkotó bányamérnök, aki munkásságával maradandót alkotott a magyar és nemzetközi olajiparban.
Buda Ernő neve összeforrt a rétegrepesztés technológiájának megújításával, valamint a gáz- és olajkitörés-elhárítás, illetve az ipari tűzoltás szervezetének létrehozásával. Szaktudásának és elhivatottságának köszönhetően jelentősen hozzájárult a hazai olajipar fejlődéséhez.
Elismert szakember és példamutató ember volt, aki közösségéért és szakmájáért is fáradhatatlanul dolgozott. Ezt számos kitüntetéssel ismerték el:
Az emléktábla-avatásra az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület Kőolaj-, Földgáz- és Vízbányászati Szakosztálya, a Magyar Műveltség Kincsestára Szabadegyetem, a Selmecbányai Hagyományőrző Egyesület és a Szent Borbála Akadémiai Kör Egyesület szervezésében került sor.
A rendezvényen egykori kollégái, tisztelői és családtagjai is részt vettek, hogy együtt emlékezzenek meg egy rendkívüli szakemberről, egy csodálatos emberről, akinek tudása és embersége ma is példát mutat a következő generációknak.
Az emléktáblát Bertalan Péter építészmérnök készítette, melynél számosan elhelyezték az emlékezés koszorúit, köztük Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő is.
Csütörtökön vehették át bizonyítványaikat.
Kicsit faragni, idomítani kell a Tisza felé kacsingató képviselő urat, elmagyarázni neki, hogy miért jó lemondani az ország szuverenitásának egy szeletéről, de nem kizárt, hogy a lehallgató eszközök helyes használatát kell majd elsajátítania.
Különdíj és aranyérem a 2025-ös Pálinkás Bonbon Versenyen.
Politikai támadásnak szánta, de szakmai válasz érkezett.
Hogy mi volt a bűnük? Hogy volt egy darab földjük. Egy malmuk. Egy üzletük. Hogy valaha tisztviselők voltak. Hogy másként gondolkodtak.
Június 22-én vasárnap este 19:15-kor különleges, szívhez szóló hangversenyre várják a nagykanizsaiakat a Jézus Szíve Plébániatemplomban (Felsőtemplomban).
A Honvéd Kadét Kupa ünnepélyes záróeseménye méltó lezárása volt az egész tanévet átfogó versenysorozatnak, amelyen 138 iskola 2787 kadétja vett részt.
A Foglalkoztatási Osztály ügyfélszolgálatain június 18-án (szerda) 12 órától nem lesz ügyfélfogadás.
A Halis-könyvtárban „Péntek volt és 23” kitelepítések 1950-1953 között Zala megyéből címmel nyílt kiállítás.
A tragikus hirtelenséggel bekövetkezett halál híre mélyen megrázta mindazokat, akik ismerték őt.
A Nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórház vezetőjével nyíltan beszélgettünk a kórházi valóságról, a betegellátás kihívásairól és az orvosok hétköznapi hőstetteiről.
Rendkívüli hónapot zárt a 20/41-es számú esetkocsi stábja.
Ilyen az, amikor Tar Mihály tátott szájjal szalad bele abba a bizonyos erdőbe.
Ma a könyvtárban, hétfőn pedig a vasútállomáson hajthatunk fejet a hortobágyi kényszermunkatáborokba elhurcolt zalaiak előtt.
A dél-zalai városban egyeztettek a magyar és horvát vezetők.
Ezeken a napokon számítsunk zajra és megnövekedett forgalomra.
Helyismeret hiánya és szelektív emlékezet a városvezetésnél.
Egy beteg vallomása bizalomról, gyógyulásról és emberségről.