Rendkívül sajnálatos, hogy egyeseknek a vandalizmus okoz örömöt (Forrás: Facebook/Lengyel Miklós)
Illetéktelenek behatoltak a Szentgyörgyvári-hegyen álló kápolnába, eltávolították az abban található Szent György-szobrot, összetörték, majd a darabjait szétszórták a környező erdőben.
A kápolnáról az 1825-ben készült térképek még nem tesznek említést, azonban az 1864-es kataszteri térképen már egyértelműen feltüntetik. Ez arra utal, hogy az építmény az 1825 és 1864 közötti időszakban emelkedhetett a mai helyén, szolgálva a környék híveinek vallási életét. A kápolna történetének fontos állomása volt az 1956-os év, amelyről dokumentációk is fennmaradtak. Emellett Osváth Miklós (1935–2004) is megörökítette az épületet egy akvarellfestményén is.
A kápolna mellett áll egy fogadalmi kereszt is, amelyet 1885-ben állítottak, és amely az északi oldalon található szomszédos épületekkel együtt szerves részét képezi a történelmi környezetnek. Az épület harangját 1924 tavaszán cserélték le, majd 1938 nyarán a helyi sajtó is beszámolt róla, hogy a kápolnát teljeskörűen restaurálták, megőrizve ezzel az épület vallási és kulturális jelentőségét.
A kápolna helyszíne már évszázadokkal ezelőtt is vallási szertartásoknak adott otthont. Egy 1762-es dokumentum tanúsága szerint ezen a területen akkoriban is tartottak Szent György-napi búcsúkat, amelyek során a hívek – gyakran körmenet kíséretében – kivonultak a hegyre. Itt ünnepi nagymise keretében áldották meg a szőlő első hajtásait, ezzel kérve Isten áldását a termésre. Idővel kialakult a Szent Anna-napi búcsú hagyománya is, amely a helyi vallási élet fontos eseményévé vált.
A kápolna fontos "tartozéka" a Szent Györgyöt ábrázoló szobor. Ezt tették most tönkre valakik, akik behatoltak a kápolnába, a szobrot összetörték, a darabjait pedig szétszórták a környéken, a fák között. A szomorú fejleményről Lengyel Miklós adott hírt a Facebook-on. Úgy tudjuk, a szobor maradványai egy miklósfai személyhez kerültek, aki gondolkodik a helyreállítás lehetőségeiről.
Podcast sorozatunkban az aktuális közéleti, gazdasági, politikai témákat boncolgatjuk, elemezzük.
A betegek számára ételkóstolóval indul a program.
A Fidesz európai parlamenti képviselője volt a vendég Nagykanizsán.
Vándorkiállítás nyílt Boldog Jerzy Popieluszko vértanúról a Halis István Városi Könyvtárban.
Éledezik a természet, bár az igazi tavasz még várat magára.
Elültették a korai juhart az időspirálba.
Miniszteri elismerésben részesült a kanizsai kórház főorvosa.
Az Európai Parlamenti képviselő március 21-én (péntek) érkezik Kanizsára.
Balogh László: „Néha már attól félünk, gyűlölködőnek tartanak, ha felvállaljuk önazonosságunkat”
Továbbra is azt tanácsoljuk Tar Mihálynak, hogy fektessen nagyobb energiát a munkába.
A forradalom és szabadságharc évfordulóján.
Három tonnányi pikkelyessel bővült a halállomány.
Minden fontos információ egy helyen.
A fegyver a hónap műtárgya a Thúry György Múzeumban