A katonák vezetési gyakorlaton vettek részt a kiskanizsai lőtéren (Forrás: YouTube)
Nagykanizsa lő- és gyakorlóterén ismét beindult az élet: többtonnás katonai járművek dübörögtek, miközben a Magyar Honvédség Bauer Gyula 5. Területvédelmi Ezredének kijelölt tartalékos katonái sikeres gépjárművezetői vizsgát tettek. A gyakorlaton részt vettek az MH Nagy Sándor 48. Területvédelmi Zászlóalj (Zala, Nagykanizsa) katonái is.
A 2025. március 17. és 25. között zajló képzést a Magyar Honvédség Lahner György 2. Ellátóezrede szervezte, mely során a résztvevők különböző vezetési feladatokat hajtottak végre a honvédségi járművekkel. A cél az volt, hogy a tartalékosok éles körülmények között is gyakorolhassák a biztonságos és hatékony járművezetést.
A lőtéri gyakorlatról Tihanyi-Obál Mária főhadnagy készített videós összefoglalót, a városi felvételt Gergely Szilárd készítette.
(Forrás: Területvédelmi Erők)
Az intézmény elhatárolódott minden olyan médiamegjelenéstől, amely szándékosan elferdíti a tényeket, illetve találgatásokra épít.
Adventi úton a kanizsai piaristákkal.
Újabb zalai siker a Magyar Vállalkozók Napján.
Az „Egy doboznyi szeretet” jótékonysági akció szervezői december 10-ig várják a cipősdoboz-adományokat.
A Zala Vármegyei Területi Védelmi Bizottság által szervezett megmérettetésen a fiatalokra 12 állomáshelyen vártak izgalmas feladatok.
Az Országgyűlés elnöke szerint Magyarországnak elemi érdeke, hogy kimaradjon a háborúból és annak finanszírozásából.
Lezárult az idei haltelepítési szezon.
Elhunyt Steinhardt László, Nagykanizsa egyik meghatározó alakja.
Még tavaly októberben döntött a magyar kormány arról, hogy a Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara számára ingyen átad egy állami ingatlant.
A rendezvény nyilvános, a szervezők minden érdeklődőt várnak december 5-én, 17:30-kor a Medgyaszay Házban.
A nagykanizsai helyszínen is a kiírásnak megfelelően 10 órától 20 óráig tartott a kihívás.
Különleges tanórán vehettek részt az oktatási intézmény diákjai.
Egész napos fegyelmezett tréningen a zsigmondys diákok.
A nagykanizsai piarista iskola falai között az elmúlt két és fél évszázadban számos ismert személyiség tanult és tanított, köztük Deák Ferenc, a haza bölcse is.