A retró majálison az Animal Cannibals is fellépett (Fotó: Gergely Szilárd)
Fontos évfordulót ünnepelt május 1-jén Nagykanizsa: 50 évvel ezelőtt készült el a város gyöngyszeme, a Csónakázó-tó.
Helyi vállalatok, közösségek, magánszemélyek áldozatos társadalmi munkájával cirka 3 év alatt alakították ki a Csótót és környékét. A gyönyörű környezetben a pihenni, sportolni, horgászni vágyók a mai napig megtalálják számításaikat. A tó építéséről, a környező parkerdő fejlesztéséről korábban itt írtunk.
Az évfordulóról május első napján a Csónakázó-tónál szervezett retro majálison emlékeztek meg a kanizsaiak. Az eseményen emléklapot kaptak mindazok, akik aktív részesei voltak az összefogásnak, melynek eredményeként született meg a Csónakázó-tó.
Az egésznapos rendezvényen minden adott volt, hogy kicsik és nagyok is jól érezzék magukat: horgászverseny, sárkányhajó futamok, kirakodó vásár, koncertek és számos gyerekprogram is várta az érdeklődőket. Jótékonysági közösségi futást és főzést is szerveztek, mellyel a Duchenne-szindrómával diagnosztizált kanizsai kisfiút, Szabó Ádámot segítették.
Újabb kimagasló siker a Szebenyi Mária Kémia Emlékversenyen.
Bata Hajnalka, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke szerint az értő olvasás hiánya egyre kínosabb helyzetekbe sodorja a városatyát.
A címet 2025. szeptember 1-től 2028. augusztus 31-ig használhatják.
A fiatalok a Brunszvik Teréz születésének 250. évfordulója alkalmából megrendezett versenyen öregbítették Nagykanizsa hírnevét.
A magyarok döntését egyfajta véleménynyilvánító népszavazásnak lehet tekinteni, melynek eredményét a magyar kormány képviseli majd az erről szóló vitában.
Korcsmáros Mátyás teljesítménye önmagáért beszél: a 10. helyezés az országos élmezőnyt jelenti, különösen egy ilyen összetett, nagy presztízsű versenyen.
Már több tízezer idős ember biztonságát szolgálja Magyarországon.
A Gróf Széchenyi Ödön emlékplakett a hazai tűzoltóság egyik legnagyobb rangú szakmai elismerése.
Aktuális témák a Zalakocka Aktuál podcastjében.
Számos szórakoztató, zenés, kulturális elem színesítette a kétnapos rendezvényt.
A Kanizsa Fotóklub elnöke váratlanul hunyt el, temetése május 7-én (szerda) 15 órakor lesz a nagykanizsai temetőben.
Hétfőtől az Eötvös tér 16. szám alatt várják az ügyfeleket.