Dobri Lajos a rangos elismerés átvétele közben Forrás: Zalakocka
A Magyar Lótenyésztők Országos Szövetsége a magyar lótenyésztés hazai és nemzetközi hírnevének ápolása érdekében végzett kiemelkedő életpályája elismeréséül Magyar Lóért Díjat adományozott az idén 80 éves Dobri Lajos részére.
Dobri Lajos 1945. március 8-án született Zalaszabar községben, gazdálkodói családban. A lovakkal a családi és falusi környezetben már gyermekkorától szoros kapcsolatot alakított ki. Édesapja korai halála után a család Nagykanizsára költözött, ahol Lajos a villanyszerelő szakmát tanulta ki. Ebben sikeres vállalkozást szervezett, és amint lehetősége lett rá, belekapcsolódott a megye lovaséletébe, előbb mint lovas versenyző, majd tenyésztő, lovasbandérium alapító, versenyszervező.
Dobri Lajos a díjjal Forrás: Zalakocka
1987-ben lovasiskolát alapított, majd nem sokkal később létrehozta a Kanizsa Lovasklubot. 1989-től alapító tagja a Kisbéri-félvér Lótenyésztő Egyesületnek. Tenyésztői munkája során 17 országos fedezőmént és 70 kisbéri törzskancát tenyésztett, számos tenyészszemle, kiállítás győztese, aranykoszorús tenyésztő. Az általa tenyésztett lovak úgy a sportban, mint a tenyésztésben egyaránt értek el sikereket és erősítették a kisbéri-félvér fajta tenyésztési bázisát.
1996-ban Nagykanizsán a Csónakázó tó partján military versenypályát épített, azóta versenyeket szervez, melyek 2000-től nemzetközi, 2003-tól hivatalos nemzetközi verseny (CCI) minősítésűek. A csodálatos környezetben kialakított pályán igen magas színvonalon megrendezett versenyek elismeréseként 2008-ban a FEI a Lendliche EB rendezésének jogát Nagykanizsának adta, amelyet kiváló színvonalon, nagy nemzetközi elismertség mellett rendeztek meg. Sajnos mára az új városvezetéssel való egyet nem értés miatt a gyönyörű pálya és a bel- és külföldön egyaránt elismert verseny megszűnt.
2003-ban Török László után – aki 50 éven át irányította közmegelégedésre a megye lovaséletét – a megyei lovas szövetség elnökének választották, amelyet 2022-ig töltött be.
Páratlan értéket tett le a hazai lótenyésztés és lovassport asztalára Forrás: Zalakocka
Alapítója és őrnagya a Nagykanizsai Császári Huszárok hagyományőrző huszár bandériumnak, 2009-től a nagykanizsai Szent György Lovagrend tagja.
Életművéért 2015. március 15.-én Fazekas Sándor földművelési minisztertől átvehette az „Életfa” díj bronz fokozatát.
Dobri Lajos lótenyésztő és versenyszervező munkássága méltatásakor külön kell szólnunk feleségéről, Icáról is, aki mindenben segítette Lajost tenyésztőként, vállalkozóként, adminisztrátorként, versenybíróként, versenyrendezőként, és immár 55 éve biztosítja számára a nyugodt, boldog családi hátteret.
Július 19-én szombaton és július 20-án vasárnap technikai okok miatt csak 8:30 és 11 óra között lesz nyitva az állatmenhely.
A munkálatok miatt a helyszínen nyújtott ügyfélfogadás és a szolgáltatások csak korlátozottan érhetők el.
Hamis Facebook-profilra figyelmeztet a képviselő.
„Az ámulattól elakad a lélegzetem, amikor újra és újra meghallgatom ezt a robothangon elmondott korszakos és éleslátó gyorselemzést.”
Több mint 40 egyetemi hallgató vehette át a diplomáját.
Ideiglenes korlátozások a nagykanizsai gyakorló- és lőtéren július 14–18. között.
A sztómagondozás már elérhető az új helyszínen, amelyhez nem szükséges beutaló, csupán időpontfoglalás.
Vendégünk ezúttal Végh Andor, a Zalakarosi Fürdő vezérigazgatója.
Radics Bálint önkormányzati képviselő szerint ezzel az „üzlettel” biztosan jól jár majd valaki, de az nem a kanizsai önkormányzat lesz.
A legjobbak külön elismerést kaptak.
Felelős vízhasználatra kérik a lakosságot.
A hagyományoknak megfelelően a Csónakázó-tónál tartotta Semmelweis-napi ünnepségét a Nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórház.
A vármegyei napilapnak nyilatkozott Steiner Ferencné, Margit néni egyik unokája.
Szabó Szilárd, a Fidesz frakcióvezetője szerint erős a gyanú, hogy a nyaraló megtetszett valakinek.