Kanizsa - 2025. október 03., Péntek
#Balogh László #közgyűlés #Horváth Jácint #kormány #Nagykanizsa

Balogh László élesen kritizálta utódját a közgyűlésen

Balogh László élesen kritizálta utódját a közgyűlésen

Balogh László: kormányellenes kommunikációval nem lehet előre vinni a város ügyeit Fotó: Gergely Szilárd

A legutóbbi közgyűlésen Balogh László, Nagykanizsa korábbi polgármestere, önkormányzati képviselő több pontban bírálta Horváth Jácint jelenlegi polgármestert.

Felszólalásában kiemelte: szerinte kormányellenes kommunikációval nem lehet előre vinni a város ügyeit, és hangsúlyozta, hogy a lakosság mindennapi problémáival, a városi fejlesztésekkel kellene inkább foglalkozni.

Balogh kifogásolta, hogy a jelenlegi városvezetés a kormányt támadja, miközben nincs elég figyelem a munkahelyek megőrzésére, a közbiztonságra és a város gazdasági stabilitására. Szavai szerint a kanizsai embereket elsősorban nem a politikai csatározás, hanem a mindennapi megélhetés és a fejlesztések minősége érdekli.

Felszólalásában hangsúlyozta: az elmúlt időszakban több fontos ügy is háttérbe szorult, miközben a városvezetés figyelmét a kormány elleni támadások kötötték le. Balogh szerint ez nem szolgálja Nagykanizsa érdekeit, és felszólította Horváth Jácintot, hogy a jövőben inkább a lakosság valós problémáira, a helyi beruházásokra és a gazdasági fejlődés biztosítására helyezze a hangsúlyt.

Még érdekes lehet ...


2026. július 18., Szombat

500 adag fagylalttal lepték meg a kanizsai kórház dolgozóit a Semmelweis-napon

A Puncs Fagyizó FB-bejegyzése szerint a hűsítő finomság nagy sikert aratott az egészségügyi dolgozók körében.


2026. július 17., Péntek

Lovkó Csaba új befektetőket szeretne Nagykanizsára – de mi lesz a már működő vállalkozásokkal?

a helyi vállalkozások jogbiztonsága és kiszámítható működése is kulcsfontosságú kérdés.


Társadalmi munkára hívja a szurkolókat az FC Nagykanizsa az NB II-es rajt előtt

Lépcsőfestés, takarítás és kisebb felújítási munkák várják azokat, akik szívesen segítenének a stadion szebbé tételében.


2026. július 16., Csütörtök

Amikor a magaskultúra túl magas

Egy nagy zacskóra való, a székekre tapasztott száraz rágógumit gyűjtöttek össze a takarítók a HSMK színháztermében.


2026. július 15., Szerda

Cseresnyés Péter: Miért hallgat a városvezetés és a tiszás képviselő a bagolai hulladékválogató ügyében?

A Fidesz megyei választmányának elnöke szerint nem történt meg a szükséges határozott fellépés és érdekérvényesítés a munkahelyek megőrzése érdekében.


2026. július 14., Kedd

Új műfüves pályával bővült a Football Club Nagykanizsa

Fontos fejlesztés az utánpótlás számára.


2026. július 13., Hétfő

Horváth Jácint és Lovkó Csaba hallgat a 40 bagolai dolgozó elbocsátásáról

Ha minden akadály elhárult az együttműködés elől, akkor a nagykanizsaiak joggal várnak választ arra, mit tett Horváth Jácint és Lovkó Csaba a közel 40 munkahely megmentéséért.


Semmelweis-emlékéremmel jutalmazták Dr. Késmárki Nóra több évtizedes gyógyító munkáját

A rangos kitüntetés több mint három évtizedes elkötelezett orvosi munkáját ismeri el.


2026. július 12., Vasárnap

Semmelweis-napon köszöntötték a nagykanizsai kórház dolgozóit

A Semmelweis-napi ünnepségen az egészségügyi dolgozók elhivatottságát méltatták, miközben a kórház fejlesztéseiről és eredményeiről is beszámoltak.


2026. július 11., Szombat

Nyolc dobogós helyezéssel zárta a nemzetközi versenyeket a nagykanizsai kajakos

A nagykanizsai kajakos két aranyérmet is nyert a világbajnokságon, majd Olaszországban is remekelt, így összesen nyolc dobogós helyezéssel zárta a két nemzetközi megmérettetést.


2026. július 09., Csütörtök

Zseblámpával a könyvek között – ismét különleges esti programmal várja a látogatókat a nagykanizsai könyvtár

Július 15-én 19 és 22 óra között meseprogramokkal, társasjátékokkal, könyvbörzével és zseblámpás könyvtári manóvadászattal készül a Halis István Városi Könyvtár.


2026. július 08., Szerda

Bezárt a bagolai hulladékválogató

Közel negyven ember maradt munka nélkül.


Azonnal lezárták a Széchenyi téri parkolót azbesztszennyezés miatt!

Az önkormányzat megkezdte a végleges műszaki megoldás előkészítését, és további mintavételeket rendelt el a szennyezés pontos kiterjedésének feltárására.

+