A projektnap célja az volt, hogy a gyerekeket megismertessék a múlt értékeivel (Fotó: Péterfy-iskola)
Minden év októberében projektnapot szerveznek a Péterfy-iskolában a felső tagozatos gyerekek számára. Az idei évben a „Hagyományaink - féltve őrzött kincseink” volt a téma.
A projektnapon Gyanó Szilvia muzeológus a zalai borkultúráról tartott előadást, a Farkas Ferenc Zene és Aranymetszés AMI tanárai népi hangszerbemutatót tartottak. Tanulói előadások is elhangoztak a naptári év népszokásairól, az 5. b-sek közül a dráma szakkörösök „Megérkezett Szent Mártonnak napja…” című történetet dramatizálták el. A gyerekek Kócza Attilával táncházi programon, a Letenyéért Közéleti Egyesület jóvoltából hagyományos népi játék bemutatón, majd kézműves foglalkozásokon vettek részt.
Horváth Ferenc fafaragó mester azzal a címerrel, amit átadott Sneffné Ágoston Mónika igazgatónak (Fotó: Péterfy-iskola)
Az iskola vendége volt Horváth Ferenc, a kiskanizsai Puncs Fagyizó tulajdonos, fafaragó mester. Rajta keresztül a tanulók betekintést nyerhettek a fafaragás szépségeibe, sőt kipróbálhatták ezt a mesterséget. Horváth Ferenc meglepte az iskolát egy általa faragott címerrel, amely már az aula falát díszíti.
A projektnaphoz kapcsolódóan a tanulók családtagjai és az intézmény dolgozói által felajánlott régi tárgyakat az iskola aulájában állították ki. E változatos programmal az volt a cél, hogy a gyerekek megismerkedjenek a múlt értékeivel.
Adventi úton a kanizsai piaristákkal.
Újabb zalai siker a Magyar Vállalkozók Napján.
Az „Egy doboznyi szeretet” jótékonysági akció szervezői december 10-ig várják a cipősdoboz-adományokat.
A Zala Vármegyei Területi Védelmi Bizottság által szervezett megmérettetésen a fiatalokra 12 állomáshelyen vártak izgalmas feladatok.
Az Országgyűlés elnöke szerint Magyarországnak elemi érdeke, hogy kimaradjon a háborúból és annak finanszírozásából.
Lezárult az idei haltelepítési szezon.
Elhunyt Steinhardt László, Nagykanizsa egyik meghatározó alakja.
Még tavaly októberben döntött a magyar kormány arról, hogy a Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara számára ingyen átad egy állami ingatlant.
A rendezvény nyilvános, a szervezők minden érdeklődőt várnak december 5-én, 17:30-kor a Medgyaszay Házban.
A nagykanizsai helyszínen is a kiírásnak megfelelően 10 órától 20 óráig tartott a kihívás.
Különleges tanórán vehettek részt az oktatási intézmény diákjai.
Egész napos fegyelmezett tréningen a zsigmondys diákok.
A nagykanizsai piarista iskola falai között az elmúlt két és fél évszázadban számos ismert személyiség tanult és tanított, köztük Deák Ferenc, a haza bölcse is.
Újabb polgári estre került sor a NagyON Kanizsa szervezésében.
Konkrétumokról pont annyit mondanak, mint amennyi hó szokott maradni Kanizsán a nyári szünetre.