Cseresnyés Péter: Most olyanok próbálnak erkölcsi ítéletet mondani mások felett, akik maguk is bőven részesültek abból a gazdasági és állami támogatási rendszerből, amelyet ma már előszeretettel támadnak Forrás: Facebook
A tiszás gömböcnek semmi sem elég: az Országgyűlés elnöke levélben arra szólította fel a mandátumukat vesztett parlamenti képviselőket, hogy mondjanak le a törvényben biztosított ellátásukról.
Cseresnyés Péter, Nagykanizsa korábbi országgyűlési képviselője nem rejtette véka alá felháborodását, és egy rendkívül határozott, személyes hangvételű válaszlevélben reagált a megkeresésre. A politikus írásában rávilágított a közéleti szereplők felelősségére, valamint visszautasította azt a morális nyomásgyakorlást, amelyet a parlamenti vezetés részéről tapasztalt.

Cseresnyés Péter az alábbiakban változtatás nélkül közzétett levéllel reagált az Országgyűlés elnökének felhívására:
Tisztelt Házelnök Asszony!
Köszönöm levelét, nemkülönben azt a sajátos erkölcsi útmutatást, amelyet azoknak kíván adni, akik hosszú éveken át választóik bizalmából szolgálták Magyarországot. A közéletben mindenki vállalja a saját döntéseit és annak következményeit is. Éppen ezért különösen érdekes számomra, hogy most olyanok próbálnak erkölcsi ítéletet mondani mások felett, akik maguk is bőven részesültek abból a gazdasági és állami támogatási rendszerből, amelyet ma már előszeretettel támadnak.
Vannak, akiknek a vállalkozásaik működéséhez is jól jöttek azok a kormányzati források, amelyeket ma politikai fegyverként emlegetnek.
Én nyugodt lelkiismerettel tekintek vissza a parlamenti munkámra, mindig a választókerületemben élő embereket szolgáltam. Nem szorulok sem erkölcsi, sem másmilyen kioktatásra.
A tiszteletet pedig – különösen a leköszönő képviselők iránt – nem körlevelekben kiosztott politikai leckékkel, hanem emberséggel és méltósággal illene megadni.
Nagykanizsa, 2026.05.26.
Tisztelettel:
Cseresnyés Péter
Orbán Viktor beszédének egyik központi témája a generációváltás volt. Kijelentette, hogy a Fidesz jövőjét a harmincas és negyvenes éveikben járó politikusoknak kell meghatározniuk.
Dömötör Csaba hangsúlyozta: Európa olyan időszakot él, amikor egyszerre kell választ adnia gazdasági, geopolitikai és társadalmi kihívásokra.
a Fidesz azt várja a kormánytól, hogy ne vezesse ki a kamatstopot, és ne hozzon olyan döntést, amely jelentős többletterhet róna a hitellel rendelkező családokra.
Az ISTIVÁN Autó közösségi oldalán közzétett bejegyzésében kiemelte: a harmadik egymást követő díj komoly visszaigazolást jelent számukra, hogy jó úton járnak.
A beruházás célja a közlekedésbiztonság javítása, valamint egy korszerűbb és élhetőbb városi környezet kialakítása.
A Zalaerdő Zrt. munkatársa, Molnár Tamás nyerte az Év Erdésze Verseny országos döntőjét, amelynek idén a Nyírerdő Zrt. adott otthont.
Az első alkalommal megrendezett esemény bebizonyította, hogy Nagykanizsán erős és összetartó horgászközösség működik.
Tánc, zene és fergeteges hangulat Nagykanizsán.
Közéleti beszélgetésre várják az érdeklődőket június 11-én az Egylet Pincében.
A felajánlás nemcsak az udvar komfortját növeli, hanem hozzájárul ahhoz is, hogy a diákok még több időt tölthessenek a természet közelségében.
Ünnepélyes keretek között emlékeztek meg a nemzeti összetartozás napjáról június 3-án este Nagykanizsán, az Eötvös téren. A rendezvényen a Kanizsai Császárhuszárok díszőrsége mellett gyűltek össze mindazok, akik fontosnak tartják a magyarság történelmi em
A rendezvény csütörtökön 16.30 órakor kezdődik a Nagy-Magyarország Emlékműnél, ahol a résztvevők közösen emlékeznek meg a trianoni békediktátum következményeiről.
Éleslövészetekre kerül sor egész hónapban, fokozott zajhatásra és katonai járműforgalomra kell készülni.
Közösségi oldalán tette közzé a nemrég elhunyt id. Vlaszák Géza, a klub alapítója gyászjelentését az FC Nagykanizsa.
A nagykanizsai szakrendelés egyik legnagyobb különlegessége a meddőségi immunológiai kivizsgálás lehetősége.