Forrás: Várfalvi Tibor
A Nagykanizsa Térsége Önkormányzati Társulás működésében és vezetésében is változások történtek, miután Nagyrécse képviselő-testülete visszahívta delegáltját a társulásból. A fejleményekre Várfalvi Tibor, Nagyrécse polgármestere és a társulás egykori elnöke közösségi oldalán reagált, ahol köszönetet mondott az önkormányzati dolgozóknak, ugyanakkor politikai háttérről és vitákról is beszélt.
Várfalvi Tibor – aki a posztja szerint 2024 októberétől egészen mostanáig egyhangúlag megválasztott elnöke volt a Nagykanizsa Térsége Önkormányzati Társulás-nak – bejegyzésében köszönetet mondott a nagyrécsei önkormányzat munkatársainak a társulás Bajza utca 2. szám alatti telephelyének rendbetételéért.
Mint írta, a dolgozók „áldozatos és lelkiismeretes munkát” végeztek annak érdekében, hogy a helyszín méltó körülmények között fogadhassa a társulási tanács ülését.
A volt elnök szerint a napokban (hét elején került sor egy tanácsülésre) „egy korszak lezárult”, amely mögött – állítása szerint – a társulás tagjai és a kilépő tag, Nagykanizsa Megyei Jogú Város közötti elszámolási vita áll.
A bejegyzésben utalt arra is, hogy az ügyben közigazgatási per zajlik a Veszprémi Törvényszék előtt.
Várfalvi Tibor úgy fogalmazott, véleménye szerint az elnöki pozícióból történő kényszerű távozása egy „kiiktatás” következménye, amikoris Nagyrécse képviselő-testülete visszahívta őt a társulásból. Ennek nyomán a település már új delegálttal vesz részt a társulási munkában, így Várfalvi az elnöki tisztséget sem töltheti be tovább.
A történtek hátterében az is szerepet játszik, hogy Nagyrécse képviselő-testülete korábban önfeloszlatásról is döntött, ami a helyi közéletben jelentős átrendeződést eredményezett. Ennek következtében a polgármester jogköre szűkült és a település társulási képviseletét új delegált látja el.
Várfalvi Tibor bejegyzésében ugyanakkor hangsúlyozta: továbbra is fontosnak tartja a térségi együttműködést, a közös értékek megőrzését és a települések érdekeinek képviseletét.
„Sajnálatosnak tartom, hogy a közös érdekek helyett politikai és személyes szempontok kerültek előtérbe” – fogalmazott, ugyanakkor köszönetet mondott munkatársainak, akik szerinte a nehéz helyzetekben is példamutatóan helytálltak.
Orbán Viktor beszédének egyik központi témája a generációváltás volt. Kijelentette, hogy a Fidesz jövőjét a harmincas és negyvenes éveikben járó politikusoknak kell meghatározniuk.
Dömötör Csaba hangsúlyozta: Európa olyan időszakot él, amikor egyszerre kell választ adnia gazdasági, geopolitikai és társadalmi kihívásokra.
a Fidesz azt várja a kormánytól, hogy ne vezesse ki a kamatstopot, és ne hozzon olyan döntést, amely jelentős többletterhet róna a hitellel rendelkező családokra.
Az ISTIVÁN Autó közösségi oldalán közzétett bejegyzésében kiemelte: a harmadik egymást követő díj komoly visszaigazolást jelent számukra, hogy jó úton járnak.
A beruházás célja a közlekedésbiztonság javítása, valamint egy korszerűbb és élhetőbb városi környezet kialakítása.
A Zalaerdő Zrt. munkatársa, Molnár Tamás nyerte az Év Erdésze Verseny országos döntőjét, amelynek idén a Nyírerdő Zrt. adott otthont.
Az első alkalommal megrendezett esemény bebizonyította, hogy Nagykanizsán erős és összetartó horgászközösség működik.
Tánc, zene és fergeteges hangulat Nagykanizsán.
Közéleti beszélgetésre várják az érdeklődőket június 11-én az Egylet Pincében.
A felajánlás nemcsak az udvar komfortját növeli, hanem hozzájárul ahhoz is, hogy a diákok még több időt tölthessenek a természet közelségében.
Ünnepélyes keretek között emlékeztek meg a nemzeti összetartozás napjáról június 3-án este Nagykanizsán, az Eötvös téren. A rendezvényen a Kanizsai Császárhuszárok díszőrsége mellett gyűltek össze mindazok, akik fontosnak tartják a magyarság történelmi em
A rendezvény csütörtökön 16.30 órakor kezdődik a Nagy-Magyarország Emlékműnél, ahol a résztvevők közösen emlékeznek meg a trianoni békediktátum következményeiről.
Éleslövészetekre kerül sor egész hónapban, fokozott zajhatásra és katonai járműforgalomra kell készülni.
Közösségi oldalán tette közzé a nemrég elhunyt id. Vlaszák Géza, a klub alapítója gyászjelentését az FC Nagykanizsa.
A nagykanizsai szakrendelés egyik legnagyobb különlegessége a meddőségi immunológiai kivizsgálás lehetősége.