Forrás: Facebook/Honvedelem.hu
Több alkalommal is éleslövészetet tart júniusban a Magyar Honvédség a nagykanizsai gyakorló- és lőtéren. Ennek okán a hónap folyamán megnövekedett katonai járműforgalomra és fokozott hanghatásokra kell számítani a gyakorlótér környezetében.
A tájékoztatás szerint a Magyar Honvédség Lahner György 2. Ellátóezred és a Magyar Honvédség Bauer Gyula 5. Területvédelmi Ezred kijelölt állománya az alábbi időpontokban hajt végre éleslövészetet a nagykanizsai gyakorló- és lőtéren:
Június 3. és 30. között a kiképzési és harcászati foglalkozások miatt a szokásosnál nagyobb katonai gépjárműforgalom várható a gyakorlótér környékén, emellett a lakók fokozott zajterhelésre is számíthatnak.
A honvédség hangsúlyozza, hogy a lőtér és a hozzá tartozó biztonsági terület az éleslövészetek idején lezárt területnek minősül, oda illetéktelen személyek nem léphetnek be.
A gyakorlótéren vagy annak biztonsági zónájában történő tartózkodás a kijelölt időszakokban életveszélyes lehet, ezért a lakosságot arra kérik, hogy maradéktalanul tartsák be a figyelmeztetéseket és a területre vonatkozó korlátozásokat.
A Fidesz megyei választmányának elnöke szerint nem történt meg a szükséges határozott fellépés és érdekérvényesítés a munkahelyek megőrzése érdekében.
Fontos fejlesztés az utánpótlás számára.
Ha minden akadály elhárult az együttműködés elől, akkor a nagykanizsaiak joggal várnak választ arra, mit tett Horváth Jácint és Lovkó Csaba a közel 40 munkahely megmentéséért.
A rangos kitüntetés több mint három évtizedes elkötelezett orvosi munkáját ismeri el.
A Semmelweis-napi ünnepségen az egészségügyi dolgozók elhivatottságát méltatták, miközben a kórház fejlesztéseiről és eredményeiről is beszámoltak.
A nagykanizsai kajakos két aranyérmet is nyert a világbajnokságon, majd Olaszországban is remekelt, így összesen nyolc dobogós helyezéssel zárta a két nemzetközi megmérettetést.
Július 15-én 19 és 22 óra között meseprogramokkal, társasjátékokkal, könyvbörzével és zseblámpás könyvtári manóvadászattal készül a Halis István Városi Könyvtár.
Közel negyven ember maradt munka nélkül.
Az önkormányzat megkezdte a végleges műszaki megoldás előkészítését, és további mintavételeket rendelt el a szennyezés pontos kiterjedésének feltárására.
Aki Lokit látja, ne üldözze, hanem azonnal értesítse a keresést szervezőket. A megtalálását segítő információért 400 ezer forint jutalom jár.
A délután folyamán több fellépő is színpadra lép, a rendezvényen a részvétel ingyenes.
A szombat reggeli közös futásra a Kanizsa Motocross Sportegyesület várta a sportolni vágyókat a nagykanizsai crosspályára.
Segítséget kérnek a torony felújításához.