(Illusztráció, a kép forrása: Pixabay)
Pár hete kapott szárnyra a pletyka, miszerint a Kanizsai Dorottya Kórház több orvosát és magát a főigazgatót is bilincsbe verve vitte el a rendőrség az intézményből. A jólértesültek azt is tudni vélték, hogy az orvosok hálapénzt fogadtak el, s ezért indult ellenük eljárás. A rosszindulatú pletyka már az országos sajtót is elérte, néhány napja ugyanis egy budapesti újságíró jelentkezett be a főigazgatónál, miszerint konkrét értesülései vannak az ügyről, a „bilincsben elhurcolt orvosokról” - írta a zaol.hu. Dr. Brünner Szilveszter, az intézmény főigazgatója ezután döntött úgy, hogy kollégái és az intézmény jó hírének megőrzése, valamint a betegek bizalmának megtartása miatt egyértelmű és világos közleményt ad ki.
„Döbbenten értesültünk azokról az álhírekről, melyek az utóbbi hetekben keltek szárnyra a vezető beosztású orvosainkkal és rajtuk keresztül a kórházzal összefüggésben.
Határozottan elutasítjuk azokat a rágalmakat, hogy intézményünk munkatársai hálapénzt fogadtak el betegektől. A kórház vezetése és dolgozói elítélik a paraszolvencia elfogadását és azon dolgozunk, hogy minden betegünk a lehető legmagasabb színvonalú ellátásban részesüljön bármilyen anyagi ellentételezés nélkül.
Hangsúlyozzuk: a rágalmakkal és pletykákkal ellentétben intézményünk egyetlen egy dolgozóját sem vonták büntető eljárás alá paraszolvencia elfogadása miatt. Éppen ezért valamennyi, ezzel ellentétes tartalommal megjelenő hírt visszautasítunk, és felhívjuk a figyelmet arra, hogy az efféle rágalmak terjesztése sérti munkatársaink emberi méltóságát, szakmai munkáját, valamint az orvos-beteg bizalmi kapcsolat megrontásán keresztül alkalmas arra, hogy rombolja intézményünk jó hírét.
Ennek megakadályozása érdekében kórházunk vezetése rágalmazás és becsületsértés miatt feljelentést tett a rendőrségen ismeretlen tettes ellen” - áll a közleményben.
(Forrás: weborvos.hu/zaol.hu)
A nagykanizsai nyomozók egy 30 éves helyi férfit hallgattak ki gyanúsítottként.
A napokban Zalában több olyan esethez is riasztották a tűzoltókat, ahol a kiérkező egységek kimutatták a gyilkos gáz jelenlétét.
Egy Lengyelországban élő tunéziai férfi ellen emeltek vádat.
Vasárnap délelőtt tíz órától délután négy óráig a kanizsai tűzoltóságon is várják a gyerekeket.
Lángolt egy autó a Teleki utcában.
A nyomozók a lakosság segítségét kérik az ismeretlen személyek azonosításához.
Autók koccantak Surdon.
A 33 éves férfi Muraszemenyén lovasított meg mézzel teli kaptárfiókokat.
Búcsúszentlászlón tartotta hagyományos Tűzoltónapját a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
A gyorshajtót többszörös bírságot és büntetőpontokat kapott.
A rendőrök az elkövetőt elfogták és kihallgatták súlyos testi sértés kísérlete miatt.
Két kanizsai tűzoltó is tagja volt a törökországi magyar mentőcsapatnak.