Kék hírek - 2024. november 28., Csütörtök
#Nagykanizsa #felfüggesztett börtönbüntetés #hulladékgazdálkodási szabályok megsértése #eljárás #Zala Vármegyei Főügyészség

Felfüggesztett börtönt kapott a sok szemét miatt

Felfüggesztett börtönt kapott a sok szemét miatt

A 77 éves autószerelőként dolgozó férfi negyven köbméternyi hulladékot halmozott fel (Fotó: Magyarország Ügyészsége)

A nagykanizsai járási ügyészség felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását javasolta egy 77 éves helyi férfi ellen, aki negyven köbméternyi hulladékot halmozott fel egy ingatlanon. Az autószerelőként dolgozó vádlott ellen hulladékgazdálkodási szabályok megsértése miatt indult eljárás.

Dr. Németh Eszter, a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes sajtószóvivője tájékoztatása szerint a férfi 2023 októbere előtt körülbelül 40 köbméter hulladékot halmozott fel nagykanizsai telephelyén. Az őszi helyszíni vizsgálat során a hatóság gépkocsi roncsokat, gumiabroncsokat, alkatrészeket, olajoshordókat, továbbá építési és bontási hulladékot, fémhulladékot, valamint háztartási vegyes hulladékot talált az ingatlanon.

Egy évvel később, 2024 őszén, a hulladékok egy része – mintegy 20,5 köbméter – még mindig a területen maradt, mivel a vádlott a büntetőeljárás megindítása ellenére sem gondoskodott a hulladék megfelelő elszállításáról. Tekintettel arra, hogy a férfi nem rendelkezett hulladékgazdálkodási engedéllyel, az ügyészség vádat emelt ellene, és felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta.

Még érdekes lehet ...


2026. április 17., Péntek

Súlyos sérüléssel végződött a kanyarodás

Gyalogost sodort el egy teherautó Nagykanizsán.


2026. április 16., Csütörtök

Tolatás közben ütött el egy gyalogost a parkolóban

A sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, az ügy mediációval zárulhat.


2026. április 14., Kedd

Országos razzia indul: traffipaxokkal figyel a rendőrség egész héten

A rendőrség arra kéri a járművezetőket, hogy ne a büntetéstől tartva, hanem saját és mások biztonságát szem előtt tartva tartsák be a sebességhatárokat.


Álvállalkozó fosztogatott

Gyanútlan lakásfelújító áldozatait Zalában és Somogyban károsította meg.


2026. április 10., Péntek

Dobogón a zalai tűzoltók: országos mentőversenyen bizonyított a nagykanizsai csapat +Képgaléria

A nagykanizsai csapat dobogós eredménye egyértelmű visszaigazolása annak, hogy a zalai tűzoltók felkészültsége országos szinten is kiemelkedő, és a legélesebb helyzetekben is képesek magas színvonalon helytállni.


2026. április 09., Csütörtök

Szalmabála-hirdetés mögé bújva csalták ki a pénzt

Kamionnyi áruért fizetett a sértett, de a rakomány soha nem létezett.


2026. április 08., Szerda

Családi házhoz riasztották a tűzoltókat Bánokszentgyörgyön

Melléképület égett teljes terjedelmében, a feltételezett bent tartózkodót nem találták meg.


Kerti égetés okozott tüzet

Fóliasátrak és melléképület is lángra kapott a Szepetneki úton, a gyors beavatkozásnak köszönhetően sikerült megfékezni a tüzet.


2026. április 07., Kedd

Testvére nevében hazudott

Ellopta az autót, nekihajtott vele pár dolognak, majd elmenekült a férfi.


2026. április 05., Vasárnap

Életet mentett a szén-monoxid-érzékelő a Teleki utcán

Az ingatlanban több gázkészülék is üzemelt.


2026. április 02., Csütörtök

Az országban elsőként: nyomkövető védi az áldozatot

Új korszak kezdődhet a családon belüli erőszak kezelésében.


Sörrel „tankolt”, menekülni próbált – falvakon át üldözték a rendőrök +VIDEÓ

Az intézkedés során kiderült, hogy a férfi több szempontból is súlyosan megszegte a közlekedési szabályokat.


2026. április 01., Szerda

Felvette az előlegeket, de a munkát nem végezte el

Sorozatos csalással vádolnak egy tófeji férfit.

+