Százötvenezer forintos kár keletkezett a rombolással (Forrás: Zala Vármegyei Főügyészség)
Egy újudvari férfi ittas állapotban tört-zúzott egy nagykanizsai sörözőben, 150 ezer forintos kárt okozott. Most garázdaság és rongálás miatt kell felelnie.
A 22 éves férfi 2024. december 7-én egy nagykanizsai sörözőben italozott, amikor barátnőjével hangos vitába keveredett. A veszekedés odáig fajult, hogy a férfi dühében felborított több széket és asztalt, poharakat tört össze, majd két széket a földhöz vágva és egy asztalt a falhoz csapva megrongálta a bútorokat.
A tombolásnak a pultos vetett véget, aki felszólította a férfit, hogy hagyja abba a rombolást. Az elkövető ekkor maga hívta ki a rendőröket, és elismerte tettét. A nyomozás során a kár egyharmadát meg is térítette.
A férfi már korábban is volt büntetve garázdaság miatt, így a Nagykanizsai Járási Ügyészség garázdaság vétsége és rongálás vétsége miatt emelt ellene vádat.
(Forrás: Zala Vármegyei Főügyészség)
A tűz keletkezésének pontos körülményeit tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálják.
Katasztrófavédelmi gyakorlatot tartottak Gutorföldén szombaton.
Közlekedésbiztonsági akciót tartottak a rendőrök a vármegye négy városában.
Személyi sérülés szerencsére, egyik esetben sem történt.
A tulajdonos a Facebookon kér segítséget az elkövető felkutatásához.
Pénteken ingyenes láthatósági eszközöket osztanak a rendőrök Nagykanizsán is.
Nem adott elsőbbséget a STOP-táblánál, vádat emeltek ellene.
A bázakerettyei tűzoltók is segítettek.
Szexuális szolgáltatás ígéretével csalt csapdába egy nagykanizsai férfit egy 26 éves pacsai nő és élettársa.
A bántalmazás következtében a férfi könnyű sérüléseket szenvedett, azonban az ütlegelés módja – különösen a fejre és a felsőtestre mért rúgások miatt – alkalmas lett volna súlyosabb sérülés okozására is.
A területet a gépjárműfecskendővel nem lehetett megközelíteni.
Elhitette a sértettel, hogy félmilliót nyert, kicsalta az adatait, banki limitemelést kért (!) és 9 millió forintot emelte le a számlájáról.
Szerbiából hozott cuccokkal üzletelt egy nagykanizsai házaspár – vádat emeltek ellenük.
Elismerések az 1956-os forradalom évfordulója alkalmából – emberek és négylábú társuk példát mutattak helytállásból.