A Borsfán villanyoszlopnak ütközött autóban csak a sofőr utazott Fotó: Letenye KVŐ
Közúti balesethez és gyalogosokat veszélyeztető jégcsapok eltávolításához is vonultak a tűzoltók hétfőn, január 12-én Zala vármegyében – tájékoztatott a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság műveletirányító ügyelete.
Borsfán, a Zrínyi úton egy személygépkocsi villanyoszlopnak ütközött hétfőn 13 óra 3 perckor. A járműben csak a sofőr tartózkodott. A helyszínre riasztott letenyei hivatásos tűzoltók elvégezték az autó áramtalanítását, ezzel megelőzve az esetleges további veszélyhelyzetek kialakulását.
Néhány perccel később, 13 óra 6 perckor Nagykanizsáról érkezett jelzés a katasztrófavédelemhez. Az Erzsébet téren kialakult jégcsapok veszélyeztették a gyalogosforgalmat. A nagykanizsai hivatásos tűzoltók magasból mentő eszköz segítségével távolították el az épületekről a veszélyessé vált jégképződményeket.
Forrás: Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Állatkínzás miatt emeltek vádat egy keszthelyi nő ellen.
Lelőttek egy moszkvai őrkutyát, gazdája szerint őt is eltalálhatták volna.
Onódi János története a rendőri hivatásról.
Az egyenruhások vetettek véget a zártkörű, meghívásos pókerpartinak Nagykanizsán.
Az akció az ittas és bódult járművezetők kiszűrését célozza.
Az egyenruhások nem hagyták magára a bajba jutott férfit.
Az előzetes hírekkel ellentétben nem hiányzott a holttest feje.
Bognár Tamás Zoltán országos elismerést kapott
Az ismeretlen személy holttestét a város északi részén, egy füves területen találták meg. Információink szerint az elhunyt már több hete halott lehet.
Egyik esetben sem történt személyi sérülés, ami különösen jó hír.
Mire a város hivatásos tűzoltói a helyszínre érkeztek, a jármű vezetője porral oltóval már megfékezte a tüzet.
A balesetben egy személyautó is érintett volt.
A Zala Vármegyei Főügyészség az őrizetbe vett és a bűncselekményt tagadó gyanúsított letartóztatását indítványozta előre kitervelten, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete és lőfegyverrel, lőszerrel visszaélés bűntette miatt.
Pénztárcát vitt el egy nagykanizsai üzletből.
Az összehangolt rendőri munka eredményeként a nyomozók azonosították a férfit, akit tegnap késő este Somogy vármegyében fogtak el, a közterületi támogató alosztály munkatársainak közreműködésével.
A közép-zalai település lakosságát megrázta a brutális bűncselekmény híre.