Kék hírek - 2026. február 13., Péntek
#kutya #állatkínzás #Keszthely #Zala Vármegyei Főügyészség

Hihetetlen: 25 kutyát tartott egy családi házban

Hihetetlen: 25 kutyát tartott egy családi házban

Illusztráció: Pexels

Lesoványodott, fertőzésekkel küzdő, kezeletlen állapotban tartott kutyák miatt kell felelnie egy 58 éves nőnek Keszthelyen. Az állatok közül többnek maradandó egészségkárosodása alakult ki, négy esetben műtéti beavatkozásra is szükség volt.

A vádirat szerint a nő 2022 nyarán költözött be egy keszthelyi családi házba, ahol az évek során egyre több kutyát gyűjtött össze. Az ingatlan azonban sem a házban, sem az udvaron nem volt alkalmas nagy számú állat tartására.

A kutyák zsúfolt, elhanyagolt körülmények között éltek, többségük lesoványodott, alultáplált állapotba került. A nem megfelelő tartás és gondozás következtében szervezetük legyengült, különféle fertőző betegségek és paraziták jelentek meg náluk.

Az udvaron nem volt gyep, nagy mennyiségű hulladék és felhalmozódott kutyaalom borította a területet, a környéken erőteljes bűz terjengett.

A rendőrség 2025. április 8-án tartott ellenőrzést az ingatlanon, állatvédő civil szervezetek és állatorvos bevonásával. A helyszínen 25 kutyát találtak, amelyek közül több erősen alultáplált volt, és fertőzéses megbetegedésekben szenvedett.

Négy állat esetében olyan súlyos, kezeletlen betegségeket állapítottak meg, amelyek maradandó egészségkárosodást okoztak, és műtéti úton különböző szervek eltávolítását tették szükségessé.

A hatóságok szerint a nő azzal, hogy a kutyákat szűk élettérben, nem megfelelő körülmények között tartotta, valamint elmulasztotta a szükséges és időszerű állatorvosi kezeléseket, olyan bánásmódot alkalmazott, amely alkalmas volt az állatok maradandó egészségkárosodásának előidézésére.

Az állatokat a helyszínen elkobozták, és állatvédő egyesületeknél, valamint menhelyeken helyezték el. A jegyző állatvédelmi bírságot szabott ki, és a nőt nyolc évre eltiltotta az állattartástól. Az ügyben állatkínzás miatt indult büntetőeljárás.

Forrás: Zala Vármegyei Főügyészség

 

Még érdekes lehet ...


2026. június 17., Szerda

Lányának hozta a majmocskát, nagy baj lett belőle

A majom sem egyedi azonosító chippel, sem származási vagy tulajdonosi igazolással, sem pedig állategészségügyi okmányokkal nem rendelkezett.


2026. június 15., Hétfő

Zalai diák nyerte az országos Kerékpáros Iskola Kupát

A rangos megmérettetésen Zala vármegye ismét bizonyította, hogy a közlekedésbiztonsági nevelés terén az élvonalhoz tartozik.


Nemcsak drogozott, ivott is

Lentiben balesetezett autójával egy férfi, két közúti táblát és egy lámpaoszlopot is kidöntött.


2026. június 12., Péntek

Engedély nélkül vitte el a segédmotort egy galamboki férfi

Az ügyben a Nagykanizsai Járási Ügyészség jármű önkényes elvételének bűntette miatt emelt vádat a 24 éves galamboki férfi ellen.


Kábítószer-terjesztőt fogtak el Keszthelyen

Ötven tő kendert találtak a rendőrök a lakásban.


2026. június 11., Csütörtök

Közel 30 millió forint támogatást nyertek a zalai önkéntes tűzoltók

Az elnyert forrásokat az egyesületek működési kiadásokra, tűzoltó szakfelszerelések és egyéb eszközök beszerzésére, szertárfelújításra, valamint gépjárművek és technikai eszközök korszerűsítésére fordíthatják.


2026. június 10., Szerda

Cannabisültetvényt tartott fenn otthonában egy kanizsai férfi

A házban összesen 2395 gramm, köteleken és dobozokban száradó cannabis bugát, több élő növényt, valamint a termesztéshez szükséges különféle eszközöket találtak és foglaltak le a rendőrök.


2026. június 09., Kedd

Halálos baleset Zalaegerszeg határában

Fának csapódott az autó, egy utas életét vesztette, vádemelés történt az ügyben.


2026. június 08., Hétfő

Gázolás Nagykanizsán

Nem nyújtott segítséget a sofőr, vádemelés lett belőle.


Tűz ütött ki egy zalakarosi szállodában, közel négyszáz vendéget kellett kimenekíteni

A tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően nem történt nagyobb baj.


2026. június 03., Szerda

Villámárvizeket okozott a felhőszakadás Dél-Zalában +VIDEÓ

Az Iharos-MET megfigyelései szerint Nagykanizsa területén 37 milliméter esőt mértek, míg Eszteregnye térségében 55 milliméter csapadék esett néhány óra leforgása alatt.


Mint a filmeken: látványos elfogás Zalában +VIDEÓ!

Drogkereskedelem Zalaegerszegen: marihuánát és kokaint foglaltak le a rendőrök a DELTA Program keretében.


2026. június 02., Kedd

Az Iszlám Államnak hűségesküt tevő fiatalt ítéltek el Zalaegerszegen

A fiatal 15 évesen az egyik közösségimédia-felületén létrehozott egy bárki által hozzáférhető szervert, amellyel az iszlám vallást népszerűsítette.


Bűnös pénzeket fogadtak

A két söjtöri vádlottal szemben pénzmosás miatt emeltek vádat.


2026. május 31., Vasárnap

Árokba csapódott két autó Molnáriban

Az éjszakai balesetben a sofőrt a tűzoltók mentették ki.

+