Kultúra - 2024. július 16., Kedd
#Zalakaros #Karos Korzó #nyár #koncert #szórakozás

Kellemes nyári esték a Karos Korzón

Kellemes nyári esték a Karos Korzón

(Illusztráció, a kép forrása: Pixabay)

Zalakaroson Nyári estek címmel indult zenés sorozat a Karos Korzón. Az ingyenesen látogatható programokra júliusban szerdán és pénteken várják az érdeklődőket.

Július 17-én (szerda) 20 órától Nagy utazás címmel Damu Renáta és Kónyai Tibor koncertjét hallhatja a közönség. Zenei repertoárukban megtalálhatók a népszerű magyar, olasz, brazil, portugál dalok, jazz standardek.

Ezt követően július 20-án (péntek) 20 órától a Room Service – Bryan Adams Tribute Band Hungary együttes lép fel. A zenekar hivatalos Facebook-oldala szerint a Room Service zenekar az első Bryan Adams tribute band volt Európában. A banda Bryan Adams dalait tárja a közönség elé, megpróbálva visszaadni a kanadai énekes koncertjének hangulatát.

Július 24-én (szerda) 18 óráról Horváth Laci énekes mulatságát élvezheti a közönség. Július 26-án (péntek) 18 órától a nagykanizsai Tóth Attila, vagyis Dj Bony bulija zárja a Nyári esték programsorozatot.

Még érdekes lehet ...


2026. február 17., Kedd

Nagykanizsai műterem is szerepel a Néprajzi Múzeum új kiállításán

A tárlat a múzeum mintegy 25 ezer darabos, kéttonnányi üvegnegatív-gyűjteményéből válogat, amelyet az 1920-as évek elején leletmentésként vásároltak fel vidéki műtermektől.


2026. február 13., Péntek

Fekete tüll, sujtás és gyémántgombok

Egy estélyi ruha a hónap műtárgya a Thúry György Múzeumban.


2026. február 05., Csütörtök

Püski Sándor – a magyar könyv szolgálatában egy életen át

Földműves családból indult Békésről, de életútja a magyar szellemi élet egyik legfontosabb alakjává emelte: könyvesboltos, kiadóalapító, szervező, közösségépítő és – sokak számára – erkölcsi iránytű volt.


2026. február 03., Kedd

Szeretve mind a vérpadig – nagyrécseiek élményutazása

A település közössége Jókai Mór műve zenés színházi formában láthatta a Monostori Erődben.


2026. január 31., Szombat

Elhunyt Fenyő Miklós – zenéje és szellemisége velünk marad

Fenyő Miklós a magyar könnyűzene megkerülhetetlen alakja volt, akinek dalai generációkat kötöttek össze.


2026. január 28., Szerda

Nagybányai színek a Plakátházban +Képgaléria

A kiállítás nemcsak az alkotók művészettörténeti jelentőségét emeli ki, hanem emberi sorsokat mutat be: Faragó optimizmusát és Sass vívódásait.


2026. január 22., Csütörtök

A kultúra napját ünnepelték Letenyén

Az eseményen átadták „A Letenyei Kultúra Mecénása” díjat is.


A magyar kultúra napja: közös emlékezés, élő hagyomány

A kultúra összeköt, kapaszkodót ad, és képes közösséget teremteni akkor is, amikor a világ körülöttünk bizonytalanná válik.


2026. január 18., Vasárnap

Závogyán Magdolna: a magyar kultúrának van jövője

Zalai alkotó munkásságát is díjazták.


2026. január 13., Kedd

Piarista iskola: kiderült, kik lettek az év diákjai!

Tudomány kategóriában a többek között kémiaversenyeken jeleskedő Betlehem-Simon Rebeka (12. a) győzött, míg sportban a Kanizsa Íjász Egyesület tagja, Hozensteiner Csilla (12. b) érdemelte ki az elismerést.


2026. január 09., Péntek

Képek, hangok, hangulatok – fénnyel írt pillanatok a Mura Térsége Tűzoltózenekar újévi koncertjéről +Képgaléria, videó

A klasszikus fúvószenei darabok mellett jazz sztenderdek, közismert dallamok és ritkábban hallható zenei különlegességek is helyet kaptak a programban, amely nagy sikert aratott a hallgatóság körében.

+