A nemrégiben tartott bejáráson Cseresnyés Péter (jobbról) Polgár Róbert murakeresztúri és Kelei Zita őrtilosi polgármesterrel egyeztetett a Mura-töltésen építendő kerékpárútról (Fotó: Gergely Szilárd)
Hamarosan, a Mura-program részeként, 1,5 milliárd forintból, csaknem 13 kilométer hosszú kerékpárút épül, összekötve Molnárit, Murakeresztúrt, Beleznát és Őrtilost. Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő, a Mura-program miniszteri biztosa ezzel kapcsolatban kiemelte, ezzel tovább bővülnek a térség turisztikai lehetőségei.
Cseresnyés Péter a zalakocka.hu-nak elmondta, a beruházás turizmusfejlesztési célokat szolgál, kiegészítve a már most is meglévő kínálatot, így például a csónak- és rafting túrákat, illetve a települések meglévő és bővülő szolgáltatásait. Hangsúlyozta, a kerékpárút-építés a térség egyik legnagyobb beruházása, amit a kormány is támogat.
Murakeresztúron például a hamarosan megépülő bicikliútról leágazások vezetnek majd a faluközpontig, ahol a helybeliek kulturális programokkal, mesterségbemutatókkal és gasztronómiai különlegességekkel várják a turistákat, akiknek szálláshelyet is tudnak biztosítani. A beruházás után pedig a murakeresztúri bányatavaknál, a tulajdonossal együttműködve, az önkormányzat szabadidőközpontot akar kialakítani.
Megnyílt a lehetőség a kérelmek benyújtására a kistelepülési üzletek támogatására a Magyar Falu Programban.
Cseresnyés Péter jelképes húsvéti ajándékokat vitt az idősotthonokban élőknek, az üdvözlőlapokat, a gyümölcsöket és az édességeket csak a járványügyi elkülönítés után kapják meg a szépkorúak.
A legdrágább hektáronkénti átlagár Hajdú-Bihar megyében volt, 2,351 millió forinttal, a legalacsonyabb pedig Zala megyében, 1,194 millió forinttal.
Cseresnyés Péter államtitkár szerint sok arca van a bátorságnak, 1848 és 1849 e tekintetben korlátlan példatár.
A gépet a Magyar Falu Programnak köszönhetően vásárolta a község.
A csapadékvíz elvezetését is megoldották a Magyar Falu Programon elnyert támogatásból.
A nemespátrói fejlesztésekkel kapcsolatban felröppent álhírekre reagált a Magyar Falu Program kormánybiztosa.
A 13 milliós gép a település kommunális munkái mellett az ott élők kertjében is jó szolgálatot tesz.
Az akció keretében idén 60 zalai család részesül 25.000 Ft értékű „kályhakész” tűzifa segélyben.
A Magyar Falu Programon elnyert támogatást kiegészítették, így hosszabb szakaszon újulhatott meg a burkolat.
A járművet a Magyar Falu Program pályázatán nyerte a hagyományőrző egyesület.
Sormáson az önkormányzat és egy civil egyesület is pályázati forrásból fejlesztett.