Illusztráció. (A kép forrása: pixabay.com)
A volt sípályán és környékén motokrossz, enduro és quad pálya épül Újudvaron, erről döntött a közelmúltban a helyi képviselő-testület. Ennek hátteréről a közösségi médiában számolt be részletesen a község polgármestere a napokban.
„Mindannyian tapasztaljuk, hogy mára a fiatalok kikapcsolódási szokásai jelentősen megváltoztak”, kezdi a posztot Jakab Sándor, arra utalva, hogy bár Újudvaron még mindig a foci a legnépszerűbb sport, egyre többen vannak, akik enduróznak vagy quadoznak. Ugyanígy a terepen autózás is nagy divat lett az utóbbi években.
„Örülnénk, ha minden járműtulajdonos tudná: azzal, ha valaki megveszi a terepjárót, a quadot, a krosszmotort, vagy az endur motort, még nem lesz versenyző. Még akkor sem, ha már száguldani tud vele az erdei, mezei földutakon!”, olvasható. Kicsivel később pedig azzal folytatja a polgármester: a község külterületein gyakran találkozni a technikai sportok szerelmeseivel, akiknek a többsége ugyan vigyáz a környezetében élő emberekre, állatokra és növényekre, ám vannak, akik nem megfelelően használják ezeket a járműveket. Ezzel nemcsak zavarják a helyiek megszokott életét és nyugalmát, hanem balesetet is okozhatnak.
Ezért döntött úgy a képviselő-testület, hogy az Újudvari Sportegyesülettel karöltve a volt sípályán biztosít terepet az ilyen jellegű sportok űzésére. A szervezetben – a labdarúgás mellett – immár motokrossz szakosztály is működik, amelynek keretében a tagoknak lehetőségük lesz aktívan kikapcsolódni, a versenyzőknek pedig a soron következő futamra felkészülni.
Az új szakosztály irányítását, a pályák kialakítását és a létesítmény működtetését az újudvari önkormányzat a motokrossz versenyzőként magyar bajnoki címet elért Jakab Dávidra bízta, aki hosszú távra használatba kapta az önkormányzat tulajdonában lévő volt sípályát és annak környékét. Ezt a területet eddig évtizedek óta térítésmentesen állattartási célra használták, de ez a fajta tevékenység már befejeződött.
A bejegyzés arra is kitér, hogy az új pálya kiépítését a versenyző önerőből fedezi, valamint a jövőben az újudvari motokrossz és enduro parkban gyakorló egyesületi versenyzők az Újudvari Sportegyesület színeiben neveznek a nemzeti bajnokságra és valamennyi országos versenyre.
Megnyílt a lehetőség a kérelmek benyújtására a kistelepülési üzletek támogatására a Magyar Falu Programban.
Cseresnyés Péter jelképes húsvéti ajándékokat vitt az idősotthonokban élőknek, az üdvözlőlapokat, a gyümölcsöket és az édességeket csak a járványügyi elkülönítés után kapják meg a szépkorúak.
A legdrágább hektáronkénti átlagár Hajdú-Bihar megyében volt, 2,351 millió forinttal, a legalacsonyabb pedig Zala megyében, 1,194 millió forinttal.
Cseresnyés Péter államtitkár szerint sok arca van a bátorságnak, 1848 és 1849 e tekintetben korlátlan példatár.
A gépet a Magyar Falu Programnak köszönhetően vásárolta a község.
A csapadékvíz elvezetését is megoldották a Magyar Falu Programon elnyert támogatásból.
A nemespátrói fejlesztésekkel kapcsolatban felröppent álhírekre reagált a Magyar Falu Program kormánybiztosa.
A 13 milliós gép a település kommunális munkái mellett az ott élők kertjében is jó szolgálatot tesz.
Az akció keretében idén 60 zalai család részesül 25.000 Ft értékű „kályhakész” tűzifa segélyben.
A Magyar Falu Programon elnyert támogatást kiegészítették, így hosszabb szakaszon újulhatott meg a burkolat.
A járművet a Magyar Falu Program pályázatán nyerte a hagyományőrző egyesület.
Sormáson az önkormányzat és egy civil egyesület is pályázati forrásból fejlesztett.