Murafölde - 2020. augusztus 08., Szombat
#felújítás #Galambok #Magyar Falu Program #református parókia

Korszerűsítik a galamboki református parókiát

Korszerűsítik a galamboki református parókiát

Hamarosan végeznek a szakemberek (Fotó: Cseresnyés Péter sajtófotó)

Utolsó fázisba érkeztek a munkálatok, hamarosan végeznek a szakemberek az épület korszerűsítésével. A felújítás során kicserélték a nyílászárókat és a kazánt, szigetelték az aljzatot és a falakat, a tetőre pedig napelemrendszert szereltek. A közösségi színtér felújítására és közösségépítő alkalmakra összesen 22 millió forint támogatást nyert az egyházközség a Magyar Falu Program pályázatán. Ebből 15 milliót fordítanak az épületre, a többi a gyülekezet erősítését szolgálja, mondta Bertók Dániel református lelkipásztor.

– Nagyon fontos ez a projekt. A közösséget, a galamboki és térségi gyülekezetet is erősíti, de a fenntarthatóságot, a gazdaságos üzemeltetést is biztosítja. A parókia 1992-ben épült, harmincas falakkal, nagyon nehéz volt kifűteni, ez pedig nagy terhet rótt a gyülekeztre. Úgyhogy ez egy hatalmas lépés, mert az anyagi terhek jócskán csökkenek – hangsúlyozta a lelkipásztor, aki a felújítás után a lelkészlakásba költözik, hogy a galamboki gyülekezet mindennapjait segítse. Hozzátette, a kanizsai gyülekezethez rendszeresen visszajár majd szolgálni.

Cseresnyés Péterrel ismerteti a felújítás részleteit Bertók Dániel, aki hamarosan a leklészlakásba költözik, hogy a galamboki és környékbeli híveket szolgálja (Fotó: Cseresnyés Péter sajtófotó)

Cseresnyés Péter államtitkár, a térség országgyűlési képviselője emlékeztetett, alig két hete jelentették be Letenyén, hogy szintén a Magyar Falu Programnak köszönhetően indulhat egyházközségi fejlesztés, ott a katolikus közösség nyert pályázatot. A politikus hozzátette, már az első Orbán-kormány idején is fontos volt a magyar vidék és annak fejlesztése, mert véleményük szerint az ott élő embereknek ugyanolyan feltételeket kell biztosítani, mint a városiaknak. 2010-től, miután sikerült az országot kimenekíteni a gazdasági válságból, az önkormányzatok jelentős támogatást kaptak útfelújításra, az intézményi rendszer korszerűsítésére. 

– Ennek a folyamatnak egy nagyon fontos lépése a Magyar Falu Program, amely évente 150 milliárd forintot biztosít a kistelepülések fejlesztésére. Ebből 50 milliárd forint az önkormányzati utak, 100 milliárd pedig a közösségi terek és az önkormányzati infrastuktúra felújítását, építését biztosítja. A program második évében Nagykanizsa és térsége csaknem 400 millió forintot nyert már el, az első évvel együtt ez körülbelül 1,2-1,3 milliárd forintot jelent, amit az 5 ezer lakosúnál kisebb környékbeli települések a fejlesztésekre fordíthattak – emelte ki Cseresnyés Péter. A politikus hozzátette, ebben fontos szerepet kapnak az egyházközségek, mert erősítik a közösségi létet és a település lélekmegtartó erejét. 

A parókia épületében alul van a közösségi színtér, amely egyben imaterem is, telente az istentiszteleteket is itt tartják, a lelkészlakás pedig az emeleten található. Helyben 130, a környéken 200 református vallású ember él. 

Még érdekes lehet ...


2021. május 22., Szombat

Magyarszerdahelyi fiatal a Forbes listáján

Becskei Andor szobrászművész a világhírű üzleti magazin 30 sikeres magyar 30 alatt listáján szerepel.


2021. április 30., Péntek

Több mint félmilliárdból zajlik szálláshelyfejlesztés Dél-Zalában

Mura fejlesztési program által érintett településeken, a belső-zalai falvakban is szép számban nyertek támogatást a pályázók.


2021. április 16., Péntek

Megmenthetőek-e a falusi kisboltok? A pályázat már elérhető!

Megnyílt a lehetőség a kérelmek benyújtására a kistelepülési üzletek támogatására a Magyar Falu Programban.


2021. április 03., Szombat

A járvány ellenére is folytatta a hagyományt az országgyűlési képviselő

Cseresnyés Péter jelképes húsvéti ajándékokat vitt az idősotthonokban élőknek, az üdvözlőlapokat, a gyümölcsöket és az édességeket csak a járványügyi elkülönítés után kapják meg a szépkorúak.


2021. március 16., Kedd

A zalai termőföld volt a legolcsóbb tavaly

A legdrágább hektáronkénti átlagár Hajdú-Bihar megyében volt, 2,351 millió forinttal, a legalacsonyabb pedig Zala megyében, 1,194 millió forinttal.


2021. március 15., Hétfő

Tisztelet a bátraknak! Tisztelet a hősöknek!

Cseresnyés Péter államtitkár szerint sok arca van a bátorságnak, 1848 és 1849 e tekintetben korlátlan példatár.


2021. március 11., Csütörtök

Új traktorral gondozhatják Murakeresztúr közterületeit

A gépet a Magyar Falu Programnak köszönhetően vásárolta a község.


2021. február 19., Péntek

Megújult a tótszentmártoni Rákóczi utca egy része

A csapadékvíz elvezetését is megoldották a Magyar Falu Programon elnyert támogatásból.


2021. január 23., Szombat

Gyopáros Alpár: hazudott a baloldali média Nemespátróról

A nemespátrói fejlesztésekkel kapcsolatban felröppent álhírekre reagált a Magyar Falu Program kormánybiztosa.


Új kistraktort vásárolt Csapi község a Magyar Falu Programon elnyert támogatásból

A 13 milliós gép a település kommunális munkái mellett az ott élők kertjében is jó szolgálatot tesz.


A Zala Megyei Védelmi Bizottság idén is segíti a rászoruló családokat

Az akció keretében idén 60 zalai család részesül 25.000 Ft értékű „kályhakész” tűzifa segélyben.


2021. január 16., Szombat

Felújították a Dózsa utcát Nemespátrón

A Magyar Falu Programon elnyert támogatást kiegészítették, így hosszabb szakaszon újulhatott meg a burkolat.

#Nagykanizsa

Tesztkonténer Kanizsán

Tesztkonténer Kanizsán

2020. november 20. - Kanizsa

Felismeri ezt a fiút?

Felismeri ezt a fiút?

2020. szeptember 23. - Kék hírek

Pozitív fejleményeket ígérnek

Pozitív fejleményeket ígérnek

2020. szeptember 08. - Kanizsa

Felismerik ezt a férfit?

Felismerik ezt a férfit?

2020. szeptember 02. - Kék hírek

Próbanépszámlálás kezdődik

Próbanépszámlálás kezdődik

2020. augusztus 31. - Murafölde

Megszavazták – lehet Trianon-emléktábla

Megszavazták – lehet Trianon-emléktábla

2020. augusztus 28. - Kanizsa

Vérünkben a segítség

Vérünkben a segítség

2020. július 06. - Kanizsa

Elkészülhet a zajvédő fal Palinban

Elkészülhet a zajvédő fal Palinban

2020. július 04. - Kanizsa

+