Tóthné Péter Judit jegyző, Bekk Mária, Kövér László és Lukács Tibor polgármester (Fotó: zalakocka.hu)
Páka díszpolgárává avatták Kövér Lászlót és feleségét, a településről származó Bekk Máriát. A házelnök és felesége tegnap vette át az ezt jelképező díszplakettet. A helyi képviselő-testület már tavaly döntött a cím adományozásáról, az avatás azonban előbb megfelelő időpont, majd idén a koronavírus miatt csúszott – közölte Lukács Tibor polgármester.
Kövér László, az országgyűlés elnöke azt mondta, mindenek előtt dilemmát jelent számára a díszpolgári cím a tekintetben, hogy szabad-e elfogadnia, méltó-e rá. Hozzátette, a mostanit megelőzően két helyen részesült ebben a megtiszteltetésben, szülővárosában, Pápán és az erdélyi Csíkszentmártonban.
– Az országos politikusoknak a kötelességük, a munkakörük része az, ami adott esetben látványos tud lenni egy falu közössége számára. Így tehát semmi rendkívülit nem tettem, még akkor sem, ha tiszteletbeli pákaiként igyekeztem segíteni ott, ahol lehetett, Cseresnyés Péter képviselő úrral együtt. De ez a kitüntetés egyben egy kihívás is, egy olyan kötelezvény, amit majd a jövőben kell beváltanom. Remélem, a jövőben mindenképpen kiérdemlem a címet – fejtette ki a házelnök.
Bekk Mária elmondta, nagyon nagy megtiszteltetésnek tartja a díszpolgári címet, ami nagy boldogságot is okozott számára.
– Gyakran járok a faluban. 18 éves koromban kerültem el innen, azóta nyaranta, illetve a szünetekben jöttünk a gyerekekkel. Próbálok minél több időt itt tölteni a szüleimnél, és még sok rokonom él, akit meg tudok látogatni. Azt sajnálom és nagy szomorúsággal tölt el, hogy a néhány évtizeddel ezelőtti kétezres falut ma ezerkétszázan lakják. Egyre több az olyan düledező ház, amiből kihaltak az idősek. Az viszont nagyon szép, hogy működik az iskola és van kulturális élet – árulta el Bekk Mária.
Cseresnyés Péter, Bekk Mária és Kövér László (Fotó: zalakocka.hu)
Cseresnyés Péter államtitkár, Nagykanizsa és a térség országgyűlési képviselője pohárköszöntőjében a hűségről beszélt.
– Látható, hogy a világban óriási küzdelem van azok között, akik mindenhol jól érzik magukat és azok között, akik valahova tartózónak vallják magukat. Ez a valahova lehet egy település, egy térség, egy ország vagy egy nemzet. Vagyis valamelyik közösséget a hűség összetartja, a másikat nem érdekli különösebben. A díszpolgári cím adományozásakor azt a segítséget köszöni meg az összetartozó közösség, amelyet valamelyik tagja mindannyiuk javáért tett. Még akkor is, ha fizikailag éppen máshol van, de hűséges a gyökereihez – mondta a politikus.
Az eseményen a megyei közgyűlés elnöke és alelnöke, Páka önkormányzati képviselői és a környező települések polgármesterei is részt vettek.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.