Szalagátvágás a felújított hegyi úton (A kép forrása: Cseresnyés Péter sajtófotó)
Felújították a hegyi utat Eszteregnyén, az egy kilométeres szakaszt tegnap avatták fel.
– A projekt költsége összességében 16 millió 200 ezer forint volt, ebből a támogatás mértéke 14 és fél millió forint, vagyis a magyar állam ennyivel támogatta ezt a pályázatunkat. Örülök neki, hogy a tulajdonosok könnyen meg tudják közelíteni az ingatlanokat, a hegyi birtokokat. Az egy kilométeres szakaszon aszfaltoztak, padkát készítettek, kitisztították az árkokat és három kitérőt is kialakítottak a szakemberek – mondta Kele Lajos polgármester.
– Már a második belterületi út újult meg a településen pályázati forrásból. Ez az út azért is fontos, mert a zártkerti ingatlanok a kikapcsolódást is szolgálhatják, a megélhetéshez is hozzájárulhatnak, itt viszont élnek is hegyen, így nem mindegy, hogyan lehet a területet megközelíteni. A Területi Operatív Program, a Magyar Falu Program és a Belügyminisztérium pályázatai is segítik a vidék fejlődését, így kisebb-nagyobb fejlesztések szinte mindenhol megvalósulhattak vagy megvalósulhatnak. A környékbeli települések is eredményesen pályáztak, de a keretösszeg miatt előfordulhatott, egy-egy jó pályázat még nem nyert. Bár a pandémia a költségvetést nehéz helyzetbe hozta, de a programok jövőre is folytatódnak – hangsúlyozta Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő.
4800 napos fácán érkezett a zsigárdi előnevelő-házakba.
A falunapot - folytatva a hagyományt - a Szent Iván éjszakát követő első szombaton rendezték meg.
Szeretem Nagybakónakot és Paprikás Perec Fesztivált rendeztek szombaton a dél-zalai faluban.
Az elszármazottak pódiumbeszélgetésére sokan voltak kíváncsiak, a programot nemcsak a résztvevők, hanem a nézők is élvezték.
A beruházás a Belügyminisztérium pályázatán elnyert harminchat millió forintból, valamint az önkormányzat mintegy négymillió forintos önrészéből valósult meg.
Kétnapos falunapot tartottak Semjénházán, melynek keretében felavatták a már két éve elkészült emlékművet is.
A boronapince felújításából kivették a részüket a község lakói is.
A faanyag-nyomonkövetési szabályok betartása egyrészt védi a fogyasztókat, hogy legálisan kitermelt, megfelelő mennyiségű és minőségű faanyagot kapjanak, másrészt védi a jogkövető termelőket és kereskedőket is a tiszta, átlátható piaci viszonyok megőrzésé
A beruházás a Magyar Falu Program támogatásával valósult meg.
Zalában 12 engedéllyel rendelkező természetes fürdőhely, köztük a kistolmácsi szabadstrand várja a felfrissülni vágyókat.