(Fotó: Gergely Szilárd)
Folytatódott a segítő akció, a napokban egy 88 éves miháldi férfi kapott 1,3 köbméter tűzifát. Immár 10 éve, hogy a kormány mellett egy vállalkozó felajánlásának köszönhetően is tűzifával segítik a téli időszakban a rászoruló zalaiakat – hangsúlyozta Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő.
„Egy összefogás ereményeképpen tíz éve több tucat család, több tucat ember kapott már lehetőséget arra, hogy kicsit megkönnyebítsük a téli hétköznapjaikat. Nem csak jelképes adomány ez, hanem tényleges segítséget jelent” - mondta az államtitkár, akitől megtudtuk: egy-egy családnak 1-1,5 köbméter fát szoktak a vállalkozások felajánlani.
Idén 90 háztartás kap ilyen segítséget, 27 Kanizsa környéki rászorulónak már ki is szállították a tűzifát – ismertette dr. Sifter Rózsa Zala megyei kormánymegbízott, hozzátéve, a kormányhivatal és a katasztrófavédelem a szervezésben nyújt segítséget. „Idén 33 ezer forint értékben, 1,3 köbmétert tudunk a rászoruló családoknak juttatni. Az akciót január 27-én indítottuk és február 20-án fejezzük be, melynek során 90 család jut tüzifasegélyhez” - mondta a kormánymegbízott. Az akcióhoz csatlakozott a Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a Zala-megyei Tűzmegelőzési Bizottság is.
A településeken a polgármesteri hivatal koordinálja a tűzifasegélyt. Miháldon folyamatosan figyelemmel kísérik az idősek életét – mondta Gerő Sándor polgármester. „Miháldon mindig figyelemmel kísérjük a település legidősebb hölgy és legidősebb férfi tagját és ez alapján esett Emil bácsira a választásunk. Miháldon a karácsony előtt minden gyeremek fejenként 30 ezer forintot, minden hatvan év feletti pedig 10 ezer forint pénzadományt kapott. A tüzifa programon belül pedig 30-40 fő kapott 2-3 kömbéter fát.”
Hordósi Emil alig találta a szavakat, miután megkapta a tűzifát. Amint a férfi elmondta, nagyon köszöni ezt a hatalmas segítséget, mivel kizárólag fával fűt, ami gyorsan fogy.
Kósi Zsolt tűzoltó hadnagy, a megyei katasztrófavédelem sajtószóvivője elmondta, Emil bácsi egy szén-monoxid-érzékelőt kapott tőlük ajándékba. „Tíz rászoruló családnak juttattunk el füst- illetve szénmonoxid érzékelőt, annak függvényében, hogy mire van szükség. Emil bácsi felkészült, így füstérzékelőt már beszerzett, így úgy gondoltuk, hogy egy szénmonoxid-érzékelőt is beszerzünk neki. Szívesen csatlakozunk az ilyen akciókhot, mert ezekkel fel tudjuk hívni a lakosok figyelmét az érzékelők fontosságára. Ezen kívül minden zalai háztartásba eljuttattunk egy sajtóanyagot, mely a kéménytüzekről és a lakástüzekről szól.”
Az idős miháldi férfit élelmiszercsomaggal és a koronavírus miatt védőfelszereléssel is meglepték a szervezők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.